Utorok, 06. februára 2018 • 12:39.54 • šport

29. január - 4. február 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA – 1. kolo Play-off

SOBOTA  03. 02. 2018 – Aréna Brezno
HK Brezno – MHK Martin 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly BR: Koštiaľ (Bauer, Srnka S.), Gašpar (Bauer, Vais), Bauer (Znak), Pinka (Znak, Srnka S.), Laubert (Tomaška)

Martin už raz v Brezne prehral a zrejme aj preto v úvode zápasu vybehol na domácich ako uragán. Nechceli nič nechať na náhodu a len s ťažkosťami sa Rytieri bránili. V presilovke hostí sme inkasovali prvýkrát po dorážke. Aj naši hráči ukázali chuť po góle a v bránkovisku sa výborne zorientoval Koštial a bolo vyrovnané. Napriek tomu hostia stále hrozili z protiútokov. Po nich sa dokázali udržať na dlhšie v našom obrannom pásme a do konca tretiny sa ujali vedenia po takomto tlaku, ktorý z ich hry vyplynul. Vedeli sme, že len snaha stačiť nebude.

V druhej tretine sme sa presadili dobrou strelou Gašpara a v presilovke Bauerom po peknej kombinácii. Martin však vyrovnal opäť v presilovke a v tejto časti bola hra vyrovnaná. Diváci si prišli na svoje, hokej bol rýchly a videli skvelé momenty na oboch stranách. Ako kľúčový sa ukázal moment, keď hostia v mnohých prečísleniach zlyhali v koncovke. Keď v jednom z prečíslení išli dvaja na jedného a prihrali si do prázdnej brány, brankár Brezna Cpin, predviedol „wotaseeeejf“, lapačkou v rozštepe chytil puk letiaci do siete. Nikto neveril, že to neskončilo v bráne. Hostia práve vtedy akoby odišli z ľadu. Potvrdili sa ich obavy z ich „postrachu“ Cpina v bráne domácich, ktorý si túto pozíciu v ich podvedomí vybojoval výkonom v základnej časti, kedy vychytal víťazstvo a kryl 60 zo 61 striel Martinčanov.

V tretej tretine sa už viac bojovalo ako hralo a naši hráči umnou defenzívou nedali priestor Martinu na strelenie víťazného gólu. Naopak, Pinka a Laubert dali Breznu svojimi gólmi kľud a pohodu do zostávajúcich minút. Hosťom nepomohla ani dlhá hra bez brankára a domáci spolu s vynikajúcim publikom oslavovali prvé víťazstvo v play-off sérii s Martinom, hranej na dva víťazné zápasy.

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST

HK Brezno – HC Lučenec 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Góly BR: Marek (Kováčik), Bálint (Khadizhalov), Khadizhalov (Belko, Szoke Š.), Belko (Khadizhalov, Szoke Š.), Marek (Khadizhalov)

NEDEĽA  04. 02. 2018 – ZŠ Lučenec
HC Lučenec - HK Brezno 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly BR: Szoke Š. (Belko), Khadizhalov (Belko)

Posledné dva zápasy v nadstavbovej časti pred play-off čakal dorastencov Lučenec. Podľa očakávania boli naši mladíci aktívnejší a vytvorili množstvo šancí, bolo však cítiť prílišnú zodpovednosť a tlak z povinnosti vyhrať. Napokon sa štatistické predpoklady nenaplnili a oba zápasy vyhral súper o gól. Vďaka tomu sa dostal pred nás v tabuľke a oba zápasy vo vyraďovacích bojoch bude začínať na domácom ľade, naši chlapci si situáciu nechtiac skomplikovali a čaká ich pravdepodobne HC ŠKP Bratislava na jeho ľade.

LIGA KADETI – nadstavba 2. kolo

NEDEĽA  04. 02. 2018 – ZŠ Prešov
P.H.K. Prešov - HK BREZNO 3:3 (1:0, 1:1, 1:2)
Góly BR: Gérer (Petrinec), Bálint (Turňa), Bálint (Turňa)

Zápas dobrej úrovne s množstvom bojovnosti a zodpovednej práce na našej strane. Chceli sme hrať poctivý hokej a trpezlivo sme za tým korčuľovali. Skvele fungoval brankár a do defenzívy sa pripájali všetci hráči. Šancí v útoku bolo menej, no hlad za gólmi sa nám trikrát vyplatil. Bod z Prešova má pre našu kabínu aj psychologickú hodnotu. Zaslúžili sme si ho.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

HC ´05 Banská Bystrica - HK BREZNO 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly BR: Turňa (Melicher), Greschner (Goga), Greschner (Novysedlák), Greschner (Turňa, Goga)

"Obdivuhodný výkon. Skvelé takticky zvládnuté, zodpovedná defenzíva, chuť v ofenzíve, osobná statočnosť, príkladná disciplína. Obrovský rešpekt hráčom za prácu v tomto zápase".

Martin Malecký: "Dnes sa mi hralo dobre. Hral som s hlavou hore a prihrával som puky presne útočníkom na hokejku. Mal som kluď v rozohrávke. Neodpaľoval som puky po mantineli, ale dával som ich presne na hokejky. Prvých päť minút som sa rozbiehal, ale potom som sa dostal do tempa"

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HC ´05 Banská Bystrica - HK BREZNO 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
Góly BR: Murín (Belková, Švec), Švec

"Som hrdý na chlapcov za výkon v zápase. Donútili sme BB strachovať sa o výsledok, vedeli sme byť nebezpečným súperom a ak by sme využili výborné gólové šance, ktoré sme si vypracovali, skóre by bolo opačné. Dve tretiny to bol výborný hokej, v tretej sme nešťastne inkasovali a súper si to už ustrážil".

Terka Belková: "Prvá tretina bola vyrovnaná. Nikto nemal výraznú prevahu, šance boli na obidvoch stranách. Bystričania ich dokázali premeniť viac, preto tretinu vyhrali. Na začiatku druhej tretiny sa súper dostal do vedenia o dva góly, no my sme však dokázali vyrovnať. To ich dostalo do miernej nepohody a začali viac dobiedzať a dohrávať nás. V prvej polovici tretej tretiny sme dostali 4 góly. Tým zhasla nádej na priaznivý výsledok. V 2. polovici tretiny sme už neinkasovali, aj keď sme boli pod súperovým tlakom".

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

STREDA  31. 01. 2018 – Aréna Brezno
HK Brezno – HC ´05 Banská Bystrica 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Ofenzívna pasivita a chýbajúca dravosť Rytierov v útočnom pásme boli rozhodujúce v prvej polovici stretnutia. Barani zužitkovali streleckú prevahu na trojgólový náskok. Paradoxne v poslednej časti hry, sme dokázali súpera zatlačiť, vytvoriť si šance, no ich brankár chytal veľmi spoľahlivo. V 52. minúte sme pri našej presilovke v prílišnej snahe streliť gól, pustili Baranov do brejku a bolo 0:4. Za pochvalu stojí predvedená hra a tímová súdržnosť v tretej tretine, avšak spôsob, akým sme do stretnutia nastúpili, verím, prinesie ponaučenie do ďalších zápasov.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HK Brezno – HC ´05 Banská Bystrica 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Góly BR: Pančík (Kováčik A., Multán), Kováčik A. (Ďuriš), Kováčik A. (Multán), Budai, Berčík (Multán, Paučík)

Skvelý tímový výkon, nasadenie, dôraz a spoľahliví brankári priniesli ovocie v podobe skalpu Baranov. Toto víťazstvo je dôkazom, že ak "ťaháme lano" jedným smerom, môžeme zdolať kohokoľvek. Strhujúci zápas konečne prebudil aj náš fanklub. Palec hore Rytieri a vďaka za skvelý zážitok.