Pondelok, 19. februára 2018 • 07:20.14 • šport

Hokejový klub Brezno - reporty - 7. týždeň

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  17.02. 2018 o 17:30 – Aréna Brezno - o 13. miesto
HK BREZNO – HK Levice 8:7pp (1:1, 2:5, 4:1, 1:0)
Góly BR: Magura (Lupták, Turňa), Gašpar (Vais),Magura (Koštiaľ, Turňa), Turňa (Znak, Guttman), Koštiaľ (Guttmann, Turňa), Znak, Gašpar (Tomaška, Šmálik), Turňa (Tomaška)

V zápase o konečné trináste miesto sa hráčom zjavne ťažko hľadala motivácia brániť. Útočné aktivity mali hlavu a pätu, ale do obrany sa chcelo len málo komu. Podľa toho sa zápas aj vyvíjal. Do stavu 3:3 sa skóre prelievalo zo strany na stranu. Potom súper udrel sériou troch rýchlych gólov v závere druhej časti a vytvoril si náskok. Na to reagovali domáci redukovaním zostavy a vystupňovaním tempa, s pocitom povinnosti dokázať domácim verným fanúšikom, že si zaslúžia vyhrať. Za deväť minút tretej časti bolo po totálnej ofenzíve vyrovnané. Keď tlak domácich pokračoval, zdalo sa, že domáci strhnú zápas vo svoj prospech. Opak bol pravdou, súper udrel z ojedinelého protiútoku a získal náskok 6:7. Ale domáci nechceli akceptovať nemohúcneho súpera a z nasledujúcej akcie vyrovnali. Takýto stav vydržal aj počas oslabenia domácich v závere. Dokonalý obrat a úspešné vyvrcholenie drámy Rytieri zavŕšili v predĺžení a už skeptický domáci fanúšikovia sa dočkali „amerického“ hepiendu v podobe víťazného gólu. Do Levíc tak naši hráči cestujú s náskokom jedného zápasu, v sérii hranej na dve víťazstvá.

LIGA KADETI

NEDEĽA  18.02. 2018 – Aréne Brezno
HK BREZNO – HK Rim. Sobota 7:1 (1:1, 3:1, 3:0)
Góly BR: Bálint (Turňa, Petrisko), Petrisko (Melicher, Štesko), Bálint (Turňa), Rosík (Turňa), Gérer (Rosík, Melicher), Bálint (Gérer), Gérer (Rosík)

Hneď v úvode zápasu sme mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie no brankára hostí sa nám podarilo prekonať až v 13. minúte a tak aj prvá tretina skončila. Pred druhou tretinou sme si povedali, že tempo hry určujeme my a tak potrebujeme skrátiť striedania a zvýšiť tempo, čo sa nám z časti darilo a náš náskok sme už iba zvyšovali. Zápas sme mali po celý čas pevne v rukách, k čomu dopomohol hlavne kapitán Bálint, ktorý opäť trikrát skóroval k čomu sa dvoma gólmi pridal Gérer, jedným gólom Rosík a Petrisko.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

Sobota 17. 2. 2018, JL aréna
HT MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK BREZNO 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly BR: Melicher (Klajban, Turňa), Turňa (Klajban, Melicher), Melicher (Turňa), Turňa (Malecký)

Séria víťazstiev z posledných zápasov nás posadila do role favorita a zvládli sme to veľmi dobre. Mali sme územnú prevahu a zápas sme kontrolovali. LM s ťažkosťami odolával nášmu hernému prejavu a aj keď dominancia sa neprejavila vo výslednom skóre, zápas mal úroveň a odviedli sme výbornú prácu.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HT MHK 32 LM - HK BREZNO 11:2 (3:1, 4:0, 4:1)
Góly HK BR: Murín (Švec), Švec

Veľmi sme chceli hrať dobrý hokej, no súper bol lepší. Chválim viaceré výborné hokejové momenty na našej strane, ale nevyhli sme sa zaváhaniam v obrannom pásme, ktoré technicky disponovaný súper využil.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

STREDA 14.2.2018 – ZŠ BB
HC 05 BB – HK Brezno 10:4 ( 3:1, 3:2, 4:1)
Góly BR: Kvietok (Piliar, Bálint), Kvietok (Piliar), Pisch (Hruška, Donoval), Kvietok

Veľký úvodný nápor domácich sa nám podarilo prerušiť dvoma prečísleniami. To druhé využil dorážkou Kvietok a viedli sme. Barani však nezostali zaskočení, v závere tretiny vystupňovali tlak, a podarilo sa im skóre otočiť. V druhej tretine sa veľmi obraz hry nezmenil. Bystričania nás pár krát zavreli v obrannom pásme, no po ich zbytočnom faule, využil presilovku opäť Kvietok a bolo 3:2. Longauer v našej bráne odolával útokom do 32.minúty, no potom tromi rýchlymi gólmi domáci opäť odskočili. I v tretej tretine sme dali Baranom priveľa priestoru a času pred našou bránou, boli sme pod tlakom, čo viedlo k navýšeniu skóre v náš neprospech. Pozitívne je, že nám vyšlo pár rýchlych protiútokov, z ktorých sme sa dokázali aj presadiť.

SOBOTA  17.02. 2018 – Aréna Brezno
HK BREZNO – MHk Liptovský Mikuláš 11:4 (4:0, 3:3, 4:1)
Góly BR: Bálint(Budai, Piliar), Znamenák (Donoval, Hruška), Tóth, Bálint (Piliar), Kňaze (Tóth), Tóth (Budai, Medveď), Bálint, Tóth, Bálint, Budai, Medveď (Tóth)

V sobotu sme nastúpili so zjavnou ofenzívnou chuťou, čo sa prejavilo veľkým množstvom príležitostí na oboch stranách. Rytieri však boli omnoho efektívnejší a vytvorili si pohodlný náskok. Aj v nasledujúcom priebehu sme sa tlačili do útoku, no pár krát sme pri našom tlaku zabudli na obranu a na šťastie nás v týchto chvíľach podržali brankári. Náš ofenzívny prejav je v posledných zápasoch výrazný, no defenzívne činnosti potrebujeme zvládať lepšie.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HC 05 BB – HK Brezno 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Góly BR: Budai (Krajči), Janoštiak (Pančík, Krajči), Janoštiak (Ďuriš), Berčík (Michalko)

Po víťazstve v Aréne Brezno, sme si na Baranov verili aj vonku. Nebojácny výkon Rytierov podporil v bráne suverénnym výkonom Stančík a dal tak základný kameň nášmu úspechu. Hrali sme koncentrovane, s nasadením, s vysokým dôrazom pred oboma bránami, dokázali sme sa odovzdať tímovej hre a to všetko prinieslo ovocie nielen v podobe strhujúceho zápasu ale aj v podobe víťazstva. Skvelé!

HK BREZNO – MHk Liptovský Mikuláš 12:7 (2:3, 4:2, 6:2)
Góly BR:  Pančík (Kováčik), Berčík (Janošiak), Kováčik (Paučík, Pančík), Michalko, Paučík, Kováčik (Janoštiak), Paučík (Pančík), Paučík (Kováčik), Berčík (Paučík, Kováčik), Kachnič (Gálisová, Bíreš), Pančík (Michalko), Berčík (Perichta, Bíreš)

Totálna ofenzíva, je slovné spojenie, ktoré vystihuje sobotňajšie stretnutie Rytierov s Liptákmi. V zápase sme tri krát prehrávali, no zakaždým sa nám podarilo vyrovnať. V defenzíve počas celého priebehu chýbal Rytierom dôraz, čo hostia využívali. V zakončení sme boli efektívnejší a to nám zabezpečilo víťazstvo.

4. ročník
Orange mini hokej tour 2018
ZŠ Banská Bystrica - 18.2.2018

Aj tento rok sa uskutočnil už 10. ročník Orange turnaja, kde nastupujú väčšinou v šiestich skupinách prípravkari z celého Slovenska. Po minuloročnom postupe medzi 6 najlepších tímov sme po dobrom výsledku poškuľovali aj tento rok. Čo sa týka hráčskeho kádra boli sme v plnej sile, chýbal nám však jeden brankár, ktorého poslali zdravotné problémy až do nemocnice. Boli sme však odhodlaní zabojovať aj za neho.

1. Zápas

HK Brezno : HT HK 32 L. Mikuláš 2:16 (1:10, 1:6)
Góly BR: Polakovič (Grexa), Votroubek (sam.)

Najväčší favorit našej skupiny nás čakal hneď v prvom zápase. Úvod nám opäť nevyšiel a súper išiel do vedenia, čo naším hráčom zviazalo ruky. Pod tlakom sa nám nedarili ani veci ktoré štandardne zvládame. Súperov náskok tak narastal. Čo však môže mrzieť je naša mizerná efektivita pri zakončení. Na góly sme sa doslova narobili.

2. Zápas

HK Brezno : MHK Rim. Sobota 13:6 (5:2, 8:4)
Góly BR: Polakovič (Multán), Grexa (Polakovič), Multán (Polakovič), Multán (Grexa), Škoda (Kaniarik), Polakovič (Grexa), Multán (Grexa), Turňová (Kaniarik), Škoda (Turňová), Belko (sam.), Belko (sam.), Kán (sam.), Votroubek (sam.)

V druhom duely sme nastupovali v úlohe favoritov, na čo sme sa museli trochu adaptovať, no po chvíľke to hráčom najmä v "A"-čku nerobilo problém a zvýraznili vedenie. Postúpili sme tak do boja o tretie miesto, ktoré by nám zaručovalo medailu v kvalitnej skupine.

3. Zápas o tretie miesto

HK Brezno : HK Prievidza 7:9 (5:4, 2:5)
Góly BR: Kaniarik (Multán), Grexa (Polakovič, Multán), Krupčík (Šiška), Štulrajter (Kán), Belko (sam.), Votroubek (sam.), Štulrajter (Belko)

Zápas ako na hojdačke, kde sme chvíľu viedli, chvíľu prehrávali. Chybou bolo, že sme súperovi nedokázali odskočiť na väčší rozdiel skóre. Ten to využil a dotiahol sa na nás. V závere využil pár zaváhaní v bránení a otočil priebeh zápasu na svoju stranu. Naši hráči bojovali ako levy do konca nastrelili tyčku, alebo si aj vypracovali šance no gól sme už nedokázali streliť. Osud tak pre nás nachystal nepopulárne štvrté miesto.

Celkové poradie v turnaji:

1. HT 32 L. Mikuláš /postupuje na záverečný turnaj/ 2. HC´05 B.Bystrica 3. HK Prievidza 4. HK BREZNO 5. HKM Zvolen 6. HKM Rim. Sobota

Pred turnajom sme chceli skončiť určite vyššie, no počas turnaja by sme brali aj tretie miesto. Nevyšlo to, no treba to brať ako motiváciu do ďalšej práce. Pretože štvrtý ročník je v hokeji iba začiatkom a vývoj výkonnosti hráčom sa môže ešte diametrálne zmeniť. Základom je aby hráčov hokej bavil a aby tvrdo pravidelne pracovali na tréningoch.