Pondelok, 01. októbra 2018 • 10:56.40 • šport

24. - 30. september 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  29.09. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly BR: ŠTUBŇA Tomáš (MATZENAUER Alex), LAUBERT Lukáš (BAMBÚCH Lukáš, KOŠTIAL Martin), BAMBÚCH Lukáš)

Do dnešného stretnutia sme nastupovali s odhodlaním odčiniť smolnú prehru v Leviciach. Od úvodného buly bolo na ľade vidieť, že to dnes bude stretnutie vyrovnané a stretnutie v ktorom nepadne veľa gólov. V Aréne Brezno sa ako prví tešili hostia z Prievidze. V desiatej minúte po asistencii Kováča nedal nášmu mladému gólmanovi Laurincovi šancu Pánis a "Baníci" išli do vedenia. Našich tento gól naštartoval a herne sme začali hostí prevyšovať. Po množstve nepremenených šancí, sme sa nakoniec z gólu tešili aj my. V poslednej minúte Matzenauer nahral Štubňovi a ten strelil hosťom gól do šatne. Druhá tretina sa niesla v duchu nepremenených šancí domácich aj hostí. Hráči na obidvoch stranách dali vyniknúť svojim gólmanom. Kuriózna situácia nastala dve sekundy pred koncom druhej tretiny, kedy hostia hneď po buly prekonali nášho brankára. Po debate rozhodcovskej trojice sa však z gólu netešili, pretože podľa rozhodnutia gól padol po siréne. V záverečnej časti hry sa nám v presilovej hre podarilo dostať do vedenia, keď po akcii Koštial Bambúch, prekonal brankára hostí Cabaníka Laubert. Hostia po strelenom góle trošku ožili a domácich poriadne potrápili. Nemať v bránke skvele chytajúceho Laurinca, gólova porcia v domácej bránke mohla byť o niečo vyššia. Sedem minút pred koncom, si domáci hráči nedali pozor a výsledok ich hry bolo dvojnásobné oslabenie. Hostia toto vylúčenie zobrali ako možnosť skórovať a ich chcenie sa stalo realitou. Vyrovnávajúci gól nám strelil  Mendel. Do konca stretnutia sa už nič neudialo a išlo sa do predĺženia. Aj keď snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu bola veľká na obidvoch stranách čoho dôkazom boli stopercentné šance, brankári za svoj chrbát nepustili ani jednu strelu. Na rad teda prišli samostatné nájazdy, v ktorých sme boli úspešní a zabezpečili sme si tak cenné dva bodíky. Dnes to bolo absolútne vyrovnané stretnutie v ktorom mohli vyhrať oba tímy. Sme radi, že sa šťastie priklonilo na našu stranu a víťazstvo ostalo doma.

1. LIGA KADETI

NEDEĽA  30.09. 2018 - JL Aréna Liptovský Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ -  BREZNO 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: KOVÁČIK Richard (MALECKÝ Martin, TURŇA Oliver), ŠVEC Dominik (NOVYSEDLÁK Samuel, ĎÖRDÍK Jakub), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), ĎÖRDÍK Jakub (MORONG Marián, ŠVEC Dominik), MELICHER Patrik (TURŇA Oliver, KÁNOVÁ Daniela), TURŇA Oliver (KOVÁČIK Richard, MELICHER Patrik)

Dosiahli sme výborné víťazstvo, ktoré však nemusí znamenať nič, pokiaľ nebudeme pokračovať v dobrej hre aj proti iným súperom. Chlapci tvorili hru, dodržiavali pokyny a poctivou prácou každého hráča sme sebavedomo korčuľovali za výhrou.

Samuel NOVYSEDLÁKDo zápasu sme vstúpili disciplinovane, dokázali sme sa dostať do dobrých šancí, ale spravili sme zopár chýb a jednu chybu súper dokázal potrestať. V druhej tretine sme korčuľovali a dali sme góly. V tretej tretine nám dochádzali sily, zápas sme už iba dohrávali. Hralo sa mi dobre spravil, som zopár chýb a mal som jednu asistenciu.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 8. ŠHT

SOBOTA 29.09.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:9 (1:1, 0:4, 1:4)
Góly: ŠVEC Dominik (BELKOVÁ Tereza, MURÍN Sebastián), MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik, BELKOVÁ Tereza)

V prvej tretine sme sa držali veľmi dobre.Súper nás prestrieľal PS 4:13.V 11 min.sme viedli 1:0,súper vyrovnal v 19 min. V druhej časti hry do 34 min. sme sa držali, ale v rozpätí 5 min. nám súper strelil 4 góly a bolo po zápase.V 37 min. vymenil brankára Longauera Mastiš, ale chytil  jednu strelu/dostal dva góly.PS 4:17. V tretej tretine v 42 min.išiel do brány opäť Longauer, no rozbehnutý súper nám nič už nedovolil.PS 5:16. Pri druhom góle bola naša 1.päťkaktorá v tomto zápase inkasovala 5 gólov a nepodržala ostatných hráčov.Ani obranná dvojica Kánová-Belková /boli pri 6 góloch/ nepodala lepší výkon,takže ťažko môžeme očakávať,že hráči druhého a tretieho útoku,ktorí sú hokejovo slabší môžu urobiť zázraky.Očakávam od hráčov,ktorý majú mužstvo potiahnúť ďaleko lepší prístup k zápasom ,ktoré nás čakajú/toto som im jasne povedal pred zápasom/.

STREDA 26.09.2018 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)
Góly: MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik), ŠVEC Dominik (MURÍN Sebastián)

Nevyšiel nám úvod stretnutia a po dvoch strelách sme už na začiatku tretej minúty prehrávali 2:0.Brankára Longauera vymenil brankár Mastiš. Ten družstvo podržal a jediný gól dostal nechytateľnou strelou do vinkľa  v 18 min.na 3:1. Naše dve paťky/ zložené zo 7 hráčov a 4 dievčat/ nemali šancu na 3 vyrovnané paťky súpera.PS 16:3. Priebeh druhej tretiny sa podobal 1.tretine,PS 17:3 a prehrali sme ju tiež 3:1.V 32 min.sa vrátil do bránky Longauer,ktorý inkasoval ešte 2 góly,no potom spustil roletu a dokonca stretnutia už nepustil za chrbát ani jeden puk. Posledná tretina bola naša najlepšia,boli sme pod tlakom,PS 17:1,no hráči bojovali a nedovolili súperovi aj vďaka brankárovi skórovať Súper bol jednoznačne lepší,ale niektorí hráči nehrali optimálny zápas.Je nás málo a každý hráč ak chceme uhrať lepší výsledok musí hrať na doraz.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 7. ŠHT

HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BÁLINT Alex), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), KVIETOK Jakub (KOVÁČ Sebastián Ivan), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, KOVÁČ Sebastián Ivan), MEDVEĎ Marek (FÁK Matúš, BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (KOVÁČ Sebastián Ivan, LUKASHENKO Taras)

Súpera sme v prvej tretine jasne prehrali a prestrieľali,PS 16:9. Hrali sme dobrý hokej a tretinu sme mohli vyhrať viac než 2:0. Pokračovali sme v dobrom výkone a strelili sme 3 góly,čo už súper,ktorý sa snažil hrať dopredu a strielal veľmi často PS 10:14 už nerozdýchal. V tretej tretine hráči pod vidinou dobrého náskoku poľavili vo svojich činnostiach a súper znížil na 1:5 v 42 min.No hráči ešte zapli a dali sme tri góly. PS 7:14. Konečne zabrali aj ostatné útoky a to v zápase rozhodlo. Hetrikmi sa blysli Kvietok a Medveď/po 3 góly/.Musím vyzdvihnúť aj výkon brankárky Debnárovej,bez ktorej by sme nedosiahli pekný výsledok.Verím,že chalanom a dievčatám stúpne sebavedomie aj v ostatných zápasoch a budú robiť radosť z hokeja sebe,rodičom i Breznianskemu hokeju.

MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 9:3 (2:2, 4:1, 3:0)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel)   V úvodnej tretine sme podali najlepší výkon,hrali sme dobrý hokej.Súper mal viac striel /17:9/,no herne sme boli vyrovnaný súperovi. V druhej časti hry nám súper strelil po sebe 4 góly /vybuchla nám obranná dvojica Kubina-Kaniarikováú,ktorý boli pri všetkých góloch/.Znížili sme na 6:3,ale to bolo z našej strany všetko. PS 17:6 jasne ukazuje prevahu súper. V tretej tretine sme boli už od začiatku pod tlakom a súper nám strelil ešte 3 góly.PS 15:4.Hrali sme na dve obranné dvojice a tri útoky.Iba 1.útok v zložení : Kvietok-Bálint-Piliar bol schopný hrať rovnocenný zápas,dal všetky tri góly.To nestačí,aj ostatní hráči musia v zápase odovzdať zo seba všetko.Čaká nás veľa práce,ktorú nám komplikujú choroby a zranenie hráčov /3 hráči/ a  to,že 5 hráči sú z BB a 2 z Detvy a nemôžu s nami trénovať. Toto sa všetko odzrkadľuje ne hre družstva.