Pondelok, 29. októbra 2018 • 11:53.33 • šport

22. - 28. október 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  27.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 91 SENICA 6:4 (1:0, 4:4, 1:0)
Góly BR: LAUBERT Lukáš (SRNKA Stanislav, ŠMÁLIK Michael), KOŠTIAL Martin (ZNAK Radovan, LUPTÁK Patrik), BAMBÚCH Lukáš (SRNKA Stanislav), KOŠTIAL Martin (ZNAK Radovan, BURČÍK Marek), BAMBÚCH Lukáš (ŠMÁLIK Michael, KOŠTIAL Martin), KOŠTIAL Martin (PINKA Lukáš, LUPTÁK Patrik)

Diváci videli veľmi vyrovnaný zápas. Po troch prehrách sme do zápasu vstupovali s odhodlaním ukázať to najlepšie, čo je v nás. Stretnutie sa vyvíjalo presne podľa našich predstáv  a za stavu 3:0 sme mali pocit, že je všetko v pohode a že  zápas máme v suchu. Keď tabuľa skóre zrazu ukazovala stav 3:3, bolo jasné, že Senica sa sama neporazí a že ak chceme uspieť, musíme sa prebudiť. Stretnutie bolo veľmi náročné na psychiku, pretože od stavu 3:3 nám Seničania neustále ukazovali, že je stále všetko otvorené a že nechcú z Brezna odísť bez bodov. Zodpovednou hrou a dodržiavaním systému sme našu výhru budovali minútu po minúte. V strednom pásme sme postupne ovládali hru a z toho sme sa dostávali do gólových príležitostí. Hráči v zlomových momentoch dokázali držať spolu a v závere s výraznou podporou hľadiska zvládli tlak hostí. Senica nás dnes poriadne vytrápila a ukázala nám, že ak chceme byť úspešní, musíme hrať naplno a koncetrovane za každého stavu. Tri body ostali doma a vo štvrtok sa tešíme na Partizánske.

K- Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  28.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHC NOVÉ ZÁMKY 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Góly BR: GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, BOSMAN Andreas), KOŽUCH Jakub (KOVÁČIK Richard, GÉRER Jakub), GÉRER Jakub (KOVÁČIK Richard, PISAROVIČ Jakub)

HK BREZNO - MHC NOVÉ ZÁMKY 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
Góly BR: BOSMAN Andreas (BÁLINT Marek), BOSMAN Andreas (KOŽUCH Jakub, BÁLINT Marek), BÁLINT Marek (KAFRÍK Dušan, KOŽUCH Jakub), RENDEK Šimon (GÉRER Jakub, PISAROVIČ Jakub), RENDEK Šimon (KAFRÍK Dušan), RENDEK Šimon (TURŇA Oliver)

1. LIGA KADETI

NEDEĽA  28.10. 2018 - Zimný štadión Nowy Targ
PODHALE NOWY TARG (POL) -  BREZNO 3:3 (1:0,1:3,1:0)
Góly BR: VALLO (ŠVEC), VALLO (MORONG), LUKAČOVIČ (NOVYSEDLÁK)

Domáci veľmi dobre korčuľovali a ich fyzický hokej nám nerobil dobre. Tvrdo nás dohrávali a mali lepší pohyb. Len veľmi ťažko sme sa dokázali presadiť, viazla nám kombinácia, chýbala nám ľahkosť v zakončení. Neprehrali sme, ale domáci si bod zaslúžili. Do najbližšieho zápasu nastúpime s väčšou ochotou poctivo pracovať.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 8. ŠHT

SOBOTA 27.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 0:10 (0:3, 0:3, 0:4)

Súper nás v prvej tretine nepustil k ničomu, hralo sa prakticky v našom obrannom pásme. PS 4:29 !!! Hoci sme hru v druhej tretine vyrovnali, súper nás držal pod tlakom. Za stavu 0:4 v 33 min. išiel do brány  brankár Mastiš. Pri našej PH 5-3 v 36 min. sme po zlom založení útoku inkasovali gól. Na strelu pod hornú tyčku nemal brankár šancu. PS 6:17. V tretej tretine sme hru čiastočne vyrovnali, no paradoxne sme v nej štyrikrát inkasovali. PS 6:14. Pod tlakom sme už nevládali, hlavne naši 4 obrancovia boli už na dne. Zápas ukázal rozdiel v kvalite hráčov, kým mi sme hrali na 12 hráčov, súper mal tri vyrovnané päťky a to bolo rozhodujúce. Dvakrát sme sami korčuľovali na bránku /Švec/, no čestný gól sa nám nepodaril streliť. Hráči sa snažili a zahrali lepšie ako v Martine /14:2/, no na tohto súpera sme jednoznačne nemali.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 7. ŠHT

HK BREZNO - MHA MARTIN 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), FÁK Matúš

V prvej tretine sme boli lepším družstvom, nepremenili sme šance. PS 10 : 9. V druhej tretine sme prestali korčuľovať, chýbalo nám nasadenie, čo Martin využil a dal nám 2 góly. PS 6 : 17. Hrali sme veľmi zle. V tretej tretine nás Martin prestrieľal, PS 8 : 20 !! Hráči sa snažili dostať súpera pod tlak, znížili sme na 3 : 4, no v 50 min. zaspala v OP celá naša 3. päťka, hráč súpera individuálne obkorčuľoval celú tretinu, hráči stáli ako kužele a strelil nám gól bez nášho odporu. Nakoľko hráči 3.päťky nekorčuľovali, štyroch som nechal sedieť a hrali sme na dve päťky. Gólom v 58 min. sme sa pokúsili o vyrovnanie,no po zbytočnom faule v OP /Bálint/, sme stratili  šancu vyrovnať. Za predvedený výkon sme si bod nezaslúžili,lebo 30 min.bol súper aktívnejší a mi sme hrali priveľmi pasívne.Po 1.tretine náš výkon bol pre mňa sklamaním,lebo si myslím,že sme mali naviac,no chlapci si to musia sami upratať v hlavách, prečo prestali hrať a korčuľovať.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 6. ŠHT

SOBOTA 27.10.2018 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 5. ŠHT

MHA MARTIN - HK BREZNO 9:2 (2:2, 6:0, 1:0)

Dúfali sme, že sa za týždeň vrátia viacerí chýbajúci hráči a budeme môcť nastúpiť na tri formácie. Dvojicu navrátilcov však nahradila iná dvojica, ktorá vypadla zo zdravotných dôvodov a tak sme opäť mali k dispozícii len dvanásť korčuliarov. Napriek tomu sme odohrali jednu z najlepších tretín v sezóne, dobre sme sa pohybovali, každý si plnil svoje úlohy. Dokázali sme sa presadiť v útoku a počas celej tretiny sme viedli 0:1 aj 1:2, pár sekúnd pred jej koncom sme ale smolne inkasovali. Napriek vyrovnaniu bola nálada dobrá, až príliš dobrá, neustrážili sme eufóriu a emócie detí, čo nás stálo stratu koncentrácie a pozornosti. Tri krát sme inkasovali po dorážkach, ktoré sme pri väčšom nasadení mohli pokryť. Ako sa neskôr ukázalo toto sa nám stalo osudným, súpera sme posadili na koňa a nevedeli sme ho zabrzdiť, postupne sme až priľahko inkasovali až na 8:2. Prestávka nám pomohla, dali sme si za cieľ, urobiť za jednou z najhorších tretín v sezóne hrubú čiaru a poslednú tretinu vnímať ako nový mikrozápas, ktorý chceme vyhrať. To sa nám napokon tesne nepodarilo, keď sme v závere opäť nepokryli dorážku v blízkosti bránky. Jednu z našich posledných šanci zastavila tyč. Konečné skóre tak zastavilo na 9:2.    Chlapci sa naučili, že stratiť pozornosť sa nevypláca, druhá spackaná tretina 6:0, nás tentoraz pripravila o lepší výsledok. Či si naučené mladíci zapamätajú sa presvedčíme v dvoch zápasoch v najbližšom týždni.