Streda, 28. novembra 2018 • 08:54.46 • šport

19. - 25. november 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  24.11. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC OSMOS MRATISLAVA "B" 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)
Góly BR: PINKA Lukáš, BAUER Martin (KOŠTIAL Martin), ZNAK Radovan, ŠMÁLIK Michael (LAUBERT Lukáš, ŠTUBŇA Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, KOCHLICA Filip), ŠMÁLIK Michael

Rytieri bojovne naladení od úvodu zápasu svojou aktivitou zamestnávali súperovu defenzívu. Trpezlivou hrou sme postupne tlačili naše útoky do brány a gólová odmena sa dostavila. Ľudia na tribúnach svojím povzbudzovaním vháňali rytierom novú energiu ísť za víťazstvom. Náskok 3:0 z druhej tretiny bratislavčania zmazali 7 minút pred koncom. Psychický tlak sme zvládli a strelili sme ešte tri góly. Nadšení fanúšikovia videli výborný zápas s úspešným koncom pre naše družstvo. Ďakujeme za podporu a pozývame vás na ďalší zápas.

1. K CLASSIC LIGA DORAST

NEDEĽA  25.11. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly BR: PECNÍK Filip (GÉRER Jakub), BÁLINT Marek (KAFRÍK Dušan), KOŽUCH Jakub (PISAROVIČ Jakub)

SOBOTA  27.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly BR: PECNÍK Filip (PISAROVIČ Jakub), GÉRER Jakub (HANČÁK Samuel)

1. LIGA KADETI

HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Góly BR: TURŇA Oliver, LUKAČOVIČ Hugo, VALLO Timotej (ŠVEC Dominik)

Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a že rozhodnú maličkosti. Súper v prvej tretine využil naše chyby a dostal sa do psychickej výhody. Zlepšeným prístupom sme vyrovnali hru aj skóre a chceli sme ísť za výhrou. Záver nám však nevyšiel a súper strelil víťazný gól pár sekúnd pred koncom. Ak nás táto prehra nemá motivovať k lepším výkonom, tak bola zbytočná. Náš prejav by mal byť kolektívnejší.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 8. ŠHT

SOBOTA 24.11.2018 - Zimný štadión
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)

V prvej tretine bol súper lepší po všetkých stránkach,mal veľa striel ,PS 22:8,ale gĺy sme dostávali po strelách z diaľky. V tretine druhej sa opakoval scenár 1.tretiny,dostávali sme lacné góly z diaľky,čo náš brankár nekryl. PS 26:6 V tretiej tretine išiel do bránky  Mastiš,no v priebehu 16s dostal 2 góly,takže Longauer sa vrátil do bránky.PS 16:6.

Hráči nepristúpili k zápasu zodpovedne a prvá päťka,ktorá mala podržať družstvo inkasovala 8 gĺov z desiatich !!! Slabý výkon oboch brankárov, útočníci si nedržali strieľajúcich obrancov,to bol dôsledok vysoke jprehry.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 7. ŠHT

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Alex (KUBINA Jakub, FÁK Matúš), FÁK Matúš (BÁLINT Alex , PILIAR Samuel)

V prvej tretine súper strieľal z každej pozícii,ale nedovolili sme mu vypracovať si gólové pozície.Chlapci si vypracovali gólové šance a jednu z nich sme premenili.PS 19:10.

V druhej tretine sme nezachytili úvod tretiny a behom 25s sme dostali dva lacné góly po strelách. Zobrali sme si Team a dohovoril som hráčom o dôslednom atakovaní súpera pri streľbe.Tento dohovor pomohola odvtedy sme súperovi neumožnili skórovať.PS 22:8.

V tretej tretine nás úper tlačil,ale gólové pozície si nevytvoril.Naša brankárka stiahla roletu a so strelami si výborne poradila.Štyri minúty pred koncom sme hrali na dve päťky so snahou o vyrovnanie.Na konci 57 min.sme mali čistú šancu,no puk ostal na bránkovej čiare. O pár sekúnd sa po strele Bálinta dostal k vyrazenému puku Fák a vyrovnal.V závere chcel súper streliť gól,no umnou hrou sme ho nepustili do šanceí.

Som spokojný s predvedeným výkonom,aj keď nás súper prestrieľal,pred bránkou sme si  postrážili priestor a nedovolili sme Zvolenu skórovať.Oba goĺy sme dostali po strelách,ktoré naša brankárka pri svojej dobrej forme mohla chytiť,ale aj tak mala hlavný podiel na dobrom výsledku,mala 97%-nú úspešnosť !! Doma sme s týmto súperom prehrali 1:8 a hráči pristúpili k zápasu oveľa zodpovednejšie ako doma.Po nepresvedčivých výkonoch z predchádzajúcich kôl ,ukázali,že majú na lepšie výsledky,ale musia pristupovať k zápasom oveľa zodpovednejšie.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 6. ŠHT

SOBOTA 24.11.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 8:5 (2:2, 3:1, 3:2)

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 5. ŠHT

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:8 (0:2, 4:1, 1:5)

4. ROČNÍK – STREDOSLOVENSKÁ DIVÍZIA PRÍRAVIEK

NEDEĽA 25.11.2018 -  Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:7 (1:1, 3:2, 3:4)
Góly BR: Jerguš (Turňová), Turňová (Rošková), Rošková (Fábry), Šiška (Belička), Šiška (Votroubek), Šiška (sam.), Šiška (sam.)

Hráči 4. ročníka boli v tomto zápase doplnení o dvoch piatakov, ktorí potrebujú načerpať zápasovú istotu a prax. Takto zložený tím bol absolútne vyrovnaným súperom domácemu celku. Oproti turnaju z Rimvskej Soboty pôsobil náš tím úplne iným dojmom. Hral uvolnenejšie a so súperom držal krok celý zápas. Herne potešila "posila" vekom len druháčka Tamarka Rošková, ktorá medzi staršímim hráčmi pôsobila minimálne ako ich rovesníčka. Gólovo exceloval aj Vlado Šiška.

0-3. ROČNÍK – PREDRÍRAVKA

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 7:8 (2:3, 3:2, 2:3)
Góly BR: Lamper (Berčík), Berčík (Piliar), Berčík (Lamper), Berčík (sam.), Lamper (Berčík), Lamper (Berčík), Piliar (Lamper), Ambrózy (Leitner)

Tretiaci sa pripravujú na svoju porciu turnajov. Od začiatku boli v zápase dominantný, najmä naša prvá trojica. Jediné čo sa dalo našim hráčom vytknúť, že z vytvorených šancí viac nepremenili. Pri tomto konštatovaní treba logicky pochváliť aj súperových brankárov. V prípade lepšej efektivity mohol byť rozdiel vo výsledku ešte výraznejší.  Podstatou dnešného zápasu nebola v prvom rade výhra, ale aktívne strávený čas na ľade, kde sme si mohli zmerať sily so súperom so Zvolena. Už 2.12. nás čaká domáci turnaj 3. ročníka. Zatiaľ v jedinom turnaji naši tretiaci nenašli premožiteľa, to by sme chceli potvrdiť aj v domácom prostredí.