Streda, 09. októbra 2019 • 11:20.12 • šport

30. 9.  - 06. október 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Dolný Kubín 4. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly BR: ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), BAUER Martin (KOVÁČIK Peter, GUTTMANN Tomáš)
Od úvodu stretnutia sme sa pustili do súpera a nátlakovou hrou sme ho chceli nútiť k chybám. Po jednej z nich sme strelili gól a ďalší visel na vlásku v následných presilovkách. Domáci našu aktivitu len s námahou dokázali eliminovať. Nepridali sme však ďalšie góly po dobrých šanciach a domáci sa chytili. Strelili nám gól a hra sa vyrovnala. Aj v druhej tretine sme hýrili aktivitou a zatlačili sme súpera do defenzívy. V presilovke sme strelili druhý gól, no rozhodca mal iný názor a v hre sa pokračovalo bez zmeny skóre. Tento moment mal drvivý dopad na náš prejav po psychickej stránke. Vytratili sme sa z ľadu a domáci nám poľahky dali dva góly. V tretej tretine sme zmobilizovali sily a snaha o zvrat v zápase nám vydržala do chvíle, kým sme opäť neinkasovali v oslabení. Upadli sme herne aj fyzicky. Dosiahnutý gól v záverečnej presilovke už pokazený dojem z nášho výkonu nenapravil. V zápase sme ukázali dve tváre, tá prvá - bojovná s poctivou defenzívou a ofenzívnou chuťou, nám dávala možnosť hrať hokej a ísť za víťazstvom. Tá druhá - rezignovaná s dotknutým osobným egom, nám stavala do cesty náročné prekážky a znemožnila úspech. V sobotu 12.10.19 hráme doma v aréne Brezno, naše družstvo stojí pred výzvou ukázať fanúšikom rýchly, disciplinovaný, kvalitný hokej. S vašou podporou sa nám to podarí.

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  06.10. 2019 - Zimný štadión Zvolen 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK DOUBLE RED Brezno 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik)
Zápas sa od začiatku vyvíjal podľa očakávania Zvolen útočil a hostia umnou hrou hrozili z nebezpečných protiútokov. Domáci predsa išli do vedenia po ojedinelej chybe hostí. Brezňania po slabšej prvej tretine ukázali, že vedia hrať vyrovnanú partiu. Škoda len nepremených šancí, ktoré by viac zdramatizovali zápas. Nakoniec Zvolen zvýšil náskok pred koncom na konečných 4:1 a tým nepripustil zdramatizovanie zápasu.

SOBOTA  05.10. 2019 - Zimný štadión Prievidza 5. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK DOUBLE RED BREZNO 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Góly BR: ŠVEC Dominik (NOVYSEDLÁK Samuel, PETRINEC Teodor), GÉRER Jakub (RENDEK Šimon)
Dnešné stretnutie bolo zo strany Rytierov skôr o bojovnosti ako o peknom hokeji. Viazla myšlienka ale aj kombinácia. Domáci premenili všetky vyložené šance z ktorých vyťažili vedenie 2:1. Do tretej časti hry tak išli hostia s mankom jedného gólu. Brezňania sa počas celej záverečnej tretiny snažili otočiť zápas vo svoj prospech, no nemali kľud na hokejkách a chýbal im aj pokoj v myslení.  Veľmi zbrklo riešili aj jednoduché herné situácie, čo sa prejavilo aj na ďalších zahodených šanciach. Domáci to umne využili vo svoj prospech a postupne zvýšili náskok na 3 góly, ktorý si udržali do konca. Tri body tak dnes ostali "Baníkom". Dnes to Rytierom jednoducho nešlo. Zajtra čaká Horehroncov  jeden z najťažších súperov a tak na dnešné trápenie a neúspech musia čo najskôr zabudnúť.

Liga starších žiakov 8. ročník

SOBOTA 05.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 4. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KUBINA Jakub (DONOVAL Michal), PILIAR Samuel (FÁK Matúš)

Liga starších žiakov 7. ročník

SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)
Góly: MULTÁN Matej (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik)

Zápas siedmakov sa hral v dobrom tempe. V prvej tretine sa dostal súper do vedenia po našich hrubých chybách v obrane, ako keby sme zabudli na základné veci v defenzíve, nechávali sme nepokrytých hráčov pred naším bránkoviskom, s čím si náš brankár nemohol poradiť. Reagovali sme oddychovým časom, aby sme hráčov "mentálne reštartovali" a už sme do konca tretiny neinkasovali. Druhá časť bola lepšia, viac sme dávali pozor na predbránkový priestor. Napriek tomu sme dve dôrazné akcie hostí neubránili a inkasovali dva góly. V útoku sme si síce dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí, tam nám ale chýbala ochota urobiť "čiernu" prácu pred veľkým a dobre chytajúcim brankárom Zvolena aby sme sa presadili viackrát gólovo, jediný úspešný bol Multán, ktorý dôraznou strelou od tyče dosiahol náš jediný gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom korigovať výsledok, ale hneď v prvej minúte sme dvomi inkasovanými gólmi ukázali, že to nemyslíme vážne. Tretina sa už len dohrávala. Chlapci musia postupne uveriť, že aj ich druhý brankár ich môže priviesť k bodom, to mu ale musia v poli viac pomáhať.

Liga mladších žiakov 6. ročník

MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Do Prievidze sme pricestovali v skvelej atmosfére a už rozcvička na “suchu” predznamenala nadšený tímový výkon. Domáci síce začali veľmi aktívne a v prvej 5 minútovke nás nepustili za červenú čiaru. Rytieti však mali v bráne spoľahlivú oporu v podebe Makušu a to nám dávalo istotu. Z úvodného tlaku sme sa otriasli, podarilo sa nám využiť presilovú hru a v druhej časti pridať gól na 2:0. Domáci zo svojej aktivity vyťažili len jeden gól ale zvýšená bojovnosť Rytierov dostala mysky váh na našu stranu. Strelili sme 3 veľmi pekné góly, keď Kaniarik zužitkoval nezištné prihrávky spoluhráčov a zavŕšil čistý hetrik. Po ňom pridal dve presné strely Hoda. V tretej časti domáci vrhli všetky sily do útoku no skvelý Makuša pustil za svoj chrbát už len jeden puk. V závere sme nevyužili niekoľko brejkových situácií a tak si Rytieri odniesli z Prievidze víťazstvo 2:5.

Liga mladších žiakov 5. ročník

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:9 (0:4, 1:2, 1:3)

Piatakov čakal ťažký zápas. Preto sme sa v zadných radoch vystužili brankárom Cibuľom a v obrane Turňovou, ktorí pravidelne hrávajú za šiesty ročník. Ukázalo sa, že nám to pomohlo. Síce sme ani jednu z tretín nedokázali vyhrať, ale vďaka relatívne dobrému výsledku v obrane sme odohrali 60 minút dobrý zápas bez toho aby sa deti psychicky zložili ako tomu bolo v predchádzajúcich zápasoch s Bystricou a Mikulášom. Druhá tretina skončila 1:2, tretia 1:3, čo sú už hokejovejšie výsledky.