Pondelok, 11. novembra 2019 • 07:12.51 • šport

4. - 10. november 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  09.11. 2019 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HC PRIEVIDZA 8:2 (3:0, 3:2, 2:0)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, RAJČAN Richard), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, PINKA Lukáš), KOŠTIAL Martin (LUNTER Peter, ŠTUBŇA Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (RYBÁR Filip)

V úvode zápasu sme boli mierne zaskočení hrou súpera a trvalo nám takmer polovicu prvej tretiny, kým sme začali hrať svoju hru. Po našom treťom góle sme znova poľavili a dovolili sme súperovi dvakrát skórovať. Koniec zápasu priniesol zbytočnú nervozitu, na ktorú sme dokázali odpovedať hokejovo. Po veľmi pekných akciách sme zvýšili skóre zápasu a jednoznačne sme potvrdili rolu mierneho favorita. Naďalej platí, že sme doma ešte neprehrali. Ďakujeme vám za podporu, ste našim šiestym hráčom a pozývame vás na ďalší zápas, proti súperovi z Maďarska najbližšiu sobotu, 16. 11. 2019 o 18:45.

K-Classic 1. liga dorastu

REPREZENTAČNÁ PRESTÁVKA

Liga starších žiakov 8. ročník

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo - predohrávka
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), KUBINA Jakub (MEDVEĎ Marek)

SOBOTA 09.11.2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:9 (2:2, 2:3, 2:4)
Góly: BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, DONOVAL Michal), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BÁLINT Alex),BÁLINT Alex

Liga starších žiakov 7. ročník

NEDEĽA 10.11.2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)
Góly: MICHALKO Mário, KOVÁČIK Aurel, MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik, PANČÍK Martin)

Zápas s Bystricou bol dôležitý z pohľadu vývoja základnej časti a teší najmä zlepšená atmosféra v kolektíve a nezlomná bojovnosť. Priebeh zápasu nebol ideálny, prehrávali sme 0:1, potom 1:3, ale nasledovala naša nadšená pasáž a otočili sme priebeh na 4:3. Mrzí nás maličký moment nepozornosti po buly, ktorý priniesol vyrovnanie Bystrice. Bod z boja s najlepším tímom je cenný.

SOBOTA 09.11.2019 - Zimný štadión Zvolen 9. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO  7:3 (1:1, 3:2, 3:0)
Góly: MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín (JANOŠTIAK Tobias)

Chlapci odohrali cez víkend dva ťažké zápasy s 1. a 2. tímom súťaže. Vo Zvolene sme odohrali vyrovnanú prvú tretinu, v druhej išli domáci do dvojgólového vedenia, ale vrátili sme sa gólom na 4:3. Mali sme snahu vyrovnať, ale šance na úspech to nám zmaril úvod tretej časti. Dva krát sme inkasovali a už nebolo cesty späť.

Liga mladších žiakov 6. ročník

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" - HK BREZNO 6:2 (5:0, 0:2, 1:0)

HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

Liga mladších žiakov 5. ročník

HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

V nedeľu sme sa posilnili o troch hráčov a brankára zo šestky a snažili sme sa o lepší výsledok. Prvá časť 0:2, ale strely 5:34 nasvedčujú snahu, ale zároveň veľkú prevahu hostí a unikátny výkon Cibuľu v bráne. Druhá časť bola dlho bezgólová, ale záver sme nezvládli 0:4. Tretia tretina znova podobne, desať minút bez gólu a nasledovala demonštrácia sily hostí a tretina skončila zhodne 0:4. Bojovnosť a posun vo výkone je napriek prehre vidieť, čo nám dáva nádej.

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 18:2 (5:0, 3:1, 10:1)

Piataci sa v sobotu museli obetovať a podporiť kolektív šiestakov, aby ho posunuli na ceste do top skupiny a podarilo sa, keď šiestaci získali cenný bod. Piatakom to zase otvorilo cestu k vyššiemu ice-timu a prebratia zodpovednosti. Prvá časť 5:0 a strely 20:0 nebola ideálna, skôr bojovná, ale bez ofenzívy. Druhá bola výborná, začali sme sa presadzovať aj ofenzívne, pri troche šťastia to mohlo byť ešte lepšie ako 3:1. Tretia tretina už bola o kondícii a stave brankára. Dvanásť unavených hráčov a indisponovaný brankár už nevedeli vážnejšie vzdorovať a prehrali tretinu 10:1. Berieme si cenný výkon v druhej tretine, ktorý nás napĺňa optimizmom.

0-3. ROČNÍK

ŠTVRTOK 07.11.2019 -  Aréna Brezno
MEDZINÁRODNÉ HOKEJOVÉ STRETNUTIE

HK BREZNO - RUMUNSKO

Vo štvrtok 07.11. 2019 zažili naši najmenší, veľkú zápasovú premiéru. Odohrali sme medzinárodný zápas s deťmi, z Rumunska. Súper bol pre nás neznámou. Preto sme sa rozhodli dať priestor všetkým hráčom, ktorých v tejto kategórii máme. Našim cieľom nebolo víťazstvo za každú cenu, ale skôr poskytnutie motivácie do tréningu, novým zápasovým impulzom. Preto je výsledok bezpredmetný. Deti sme pochválili za nasadenie, ale zároveň sme si poznačili detaily, ktoré zapracujeme do ďalších tréningov.