retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia chopok-chata seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 07. januára 2020 • 10:40.49 • šport

362x

Hokejový klub Brezno - reporty - 1. týždeň

30.12.2019 - 5. január 2020

2. hokejová liga

NEDEĽA  05.01. 2020 - Aréna Brezno 16. Kolo
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (RYBÁR Filip, KOVÁČIK Peter), PINKA Lukáš (VAIS Matej (LAUBERT Lukáš)

Chceli sme sa doma vytiahnuť na lídra súťaže a zvíťaziť. Od úvodu to bol živý a bojovný hokej s množstvom šancí. Aktívnou defenzívou sme sa dostávali do príležitostí a v závere tretiny sme po dorážke strelili gól. V druhej tretine však súper využil našu pasivitu v obrane a odskočil nám o dva góly. V tretej tretine sme opäť húževnato šli za gólom. Znížili sme na 2:3, no vyrovnávajúceho gólu sa diváci nedočkali. Chýbalo málo a priblížili by sme sa k play off opäť o bodík bližšie. Všetko však máme stále na svojich hokejkách a veríme, že budeme bodovať už tento víkend v Prievidzi a potom doma proti Budapešti spečatíme náš postup do top štvorky. Ďakujeme divákom a dúfame, že najlepšou pozvánkou je naša hra pre nich.

SOBOTA  04.01. 2020 - Zimný štadión Senica 15. Kolo
HK 91 SENICA - HK BREZNO 4:7 (2:3, 1:0, 1:4)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (VAIS Matej, LUPTÁK Patrik), KOŠTIAL Martin (RYBÁR Filip), ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, ZEMANČÍK Matúš), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (PINKA Lukáš, ZNAK Radovan), KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter Daniel, KOVÁČIK Peter), PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, ZNAK Radovan)

Rýchly gól nás uspal a v domnienke, že to už pôjde samé, sme poľavili. Nechali sme sa vtiahnuť do súperovej hry, nedisciplinovanosťou sme umožnili domácim dať až 4 góly aj napriek tomu, že v predošlom meraní síl nám Senica nedala ani jeden gól. Našťastie v tretej tretine sme sa skoncentrovali a vnútili sme súperovi našu hru. Posledné zaváhanie prišlo pri vyrovnaní na 4:4, ale od tohto stavu sme jednoznačne šnúrou troch gólov rozhodli o výsledku. Z troch zápasov nám na istotu play off treba 6 bodov. 

Liga starších žiakov 8. ročník

PONDELOK 06.01.2020 - Zimný štadión Detva 3. Kolo
HC 07 DETVA - HK BREZNO 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)c
Góly: PAUČÍK Milan (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), KUBINA Jakub (TIMKO Martin, BERČÍK Ivan), KOVÁČ Sebastián Ivan (BABINSKÝ Timotej, FÁK Matúš), BABINSKÝ Timotej (BERČÍK Ivan), BABINSKÝ Timotej (BERČÍK Ivan), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PAUČÍK Milan),  PAUČÍK Milan (KVIETOK Jakub)

HOKEJOVÝ TURNAJ BREZNO 2019

Za účasti 4 krajín a 8 tímov sa uskutočnil doposiaľ najväčší mládežnícky turnaj v Brezne.

Po prvom dni bojov prišiel otvárací ceremoniál, ktorý mal u divákov a detí veľký úspech. Spojenie hokeja a krasokorčuľovania, malo signalizovať to, čo by mal prinášať šport. Spojenie ľudí, detí. Okrem hokeja priniesol turnaj, aj množstvo emócií, priateľstiev a pekných zážitkov.

Spolupráca s Kraso klubom Brezno a osvedčeným "breznianskym Leošom Marešom" - Marekom Poliakom sa ukázala ako výborná kombinácia.

Systém turnaja priniesol zápasy "každý s každým", následne sme sa rozdelili do dvoch skupín 1.-4. a 5.-8. kde nasledovali zápasy playoff.

Brezňania bojovali proti rôzne silným súperom a občas chýbalo ozaj málinko, aby naše zápasy končili naším víťazstvom.

Brezňania sa stretli v playoff s Meudonom, ktorý zdolali jasne 4:0. Postúpili tak do boja o 5. miesto a najmä hrali o pozitívny koniec turnaja v podobe vyhratého zápasu.

To sa aj podarilo a po dráme zdolali Zvolen 2:1! a tešili sme sa z konečného 5. miesta v kvalitne obsadenom turnaji.

Celkové poradie:
1. Halycke Levy UKR
2. Frýdek Místek CZE
3. Lučenec SVK
4. B. Bystrica SVK
5. HK BREZNO
6. Zvolen SVK
7. Meudon FRA
8. Partizánske - hosť turnaja na pozvanie organizátora

Turnaj okrem otváracieho ceremoniálu obohatila aj AllStar Game, kde sa predstavili 4 hráči a jeden brankár z každého tímu. Hralo sa 4:4, pričom štvorice tvorili deti zo 4 rôznych klubov občas aj štátov. V posledný deň turnaja sa uskutočnili Skills Competition kde triumfovali v sile strely hráč HKM Zvolen, vo vedení puku domáci Braňo Berčík z HK Brezno, súťaž brankárov, ako aj rýchlosť korčuľovania ovládli hráči HC Lučenec.

Ako organizátor by som chcel poďakovať: Mestu Brezno, konkrétne primátorovi Tomášovi Ábelovi, za podporu, nielen turnaja, ale športu a hokeja ako takého, počas celého roka. Ďalej by som chcel poďakovať Kraso klubu Brezno - konkrétne Heni Kuvikovej, za jej výbornú a oduševnenú prácu pri príprave otváracieho ceremoniálu. Veľkou časťou pomohli pri organizácii turnaja rodičia, či deti HK Brezno, bez ktorých by turnaj nemal pečať povestnej slovenskej pohostinnosti. Ďalej ďakujem všetkým spolupracovníkom z HK Brezno, ktorí často pracovali ďaleko za hranicou svojich "klasických" povinností a prichádzali s novými a novými nápadmi na zlepšenie turnaja.

Odmenou pre nás všetkých je pochvala od trénerov a klubov, ktoré sa zúčastnili už množstva turnajov, ale práve tomu nášmu dali velikánsky kredit za organizáciu a celkový priebeh.

Hokejový klub Brezno - www stránka
Hokejový klub Brezno - Facebook stránka