Účasť v tíme ZÁPADU za HK Brezno útočníci - 12 VAIS Matej a 11 KOŠTIAL Martin

K-Classic 1. liga dorastu - O EXTRALIGU

NEDEĽA  26.01. 2020 - Zimný štadión Ružinov 2. Kolo
HK 99 BRATISLAVA/RUŽINOV - HK DOUBLE RED Brezno 7:4 (1:2, 4:0, 2:2)
Góly BR: GÉRER Jakub (MURÍN Sebastián, BÁLINT Marek), BÁLINT Marek (ĎÖRDÍK Jakub, NOVYSEDLÁK Samuel), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), BÁLINT Marek

Poučení z vývoja včerajšieho zápasu, hostia nedovolili domácim nič v prvej tretine, v ktorej 2x skórovali. Po hrubej chybe sa domácim aspoň podarilo skorigovať stav v prvej tretine na 1:2. Druhá tretina bola pre hostí ako z ríše zlých snov. Kopili individuálne chyby a domáci ich trestali a získali vedenie 5:2. Hostia sa nevzdávali ani za takého stavu a dokázali znížiť na rozdiel gólu. A keď mali otočiť výsledok,  tak do stretnutia hrubo svojimi nedbanlivými rozhodnutiami zasiahol hlavný rozhodca. Celú sezónu sme sa k rozhodcom nevyjadrovali. Ale dnes to jednoducho nešlo. Svojimi posúdenými zákrokmi nezmyselne trestal hostí a tým im znemožnil zvrat v zápase. Veľká škoda toho, ze Ružinov je k Bratislave bližšie ako Brezno. Možno by aj rozhodovanie bolo objektívnejšie ako v tomto zápase. Musíme si len popriať, aby  v ďalších vyrovnaných zápasoch vyhrával iba šport a nik nikomu nekazil tvrdú poctivú prácu,  tak ako sa to dnes podarilo hlavnému rozhodcovi. Napokon sa domácim podarilo, po už spomínaných udalostiach, ukoristiť i ďalšie tri body.

SOBOTA  25.01. 2020 - Zimný štadión Ružinov 1. Kolo
HK 99 BRATISLAVA/RUŽINOV - HK DOUBLE RED Brezno 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), GÉRER Jakub (DEBNÁR Michal, PETRISKO Oliver),  GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, ĎÖRDÍK Jakub)

Zápas začal vo vysokom tempe a so šancami na oboch stranách.  Prvú tretinu viac využili domáci a išli do vedenia 4:1. Hostia sa otriasli počas prestávky a v druhej tretine sa im podarilo skóre rýchlo znížiť. Po znížení stavu dostal zápas úplne iný náboj. Už sa hralo podľa nôt hostí, ktorí postupne dobíjali bránu domácich. Znížiť na rozdiel jediného gólu sa im podarilo až v záverečnej časti hry. Zvláštne rozhodnutia rozhodcov brzdili obe mužstvá počas celého stretnutia. Nakoniec domáci horko ťažko ubránili výsledok a zapísali si prvé body nadstavby.

Liga starších žiakov 8.ročník

SOBOTA 25.01.2020 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - MHA MARTIN 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), MEDVEĎ Marek (KOVÁČ Sebastián Ivan, KANIARIKOVÁ Antónia), BÁLINT Alex (DONOVAL Michal, KVIETOK Jakub), KUBINA Jakub (FÁK Matúš, BABINSKÝ Timotej), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel)

V prvej tretine zápasu sme boli na ľade dominantnejším tímom. Súpera sme nepustili k žiadnym vážnym šanciam a mali sme väčšinu hry. Vďaka tomu sa nám podarilo skórovať tri krát bez inkasovaného gólu. V druhej tretine a začiatkom tretej tretiny došlo z našej strany k poľaveniu a súper sa začal doťahovať na rozdiel dvoch gólov. Zvyšok tretej tretiny už bol v našej réžii a stretnutie skončilo našim víťazstvom.

Liga starších žiakov 7.ročník

SOBOTA 25.01.2020 - Zimný štadión Pov. Bystrica 6. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Góly: PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), GÁPEĽ Jakub (SUROVÝ Bruno), KOVÁČIK Aurel (GÁPEĽ Jakub, UHLIAR Ján)

Do Považskej sme cestovali skoro ráno a po celotýždňovom lyžiarskom. Dalo sa očakávať, že náš pohyb teda nebude v úvode ideálny. Prvých 15 minút sme hrali "softhokej", pomalý a nedôrazný, puky sme z nášho pásma posúvali s ťažkosťou. S prispením výkonu nášho brankára a trochou šťastia sme túto časť prežili len s jednogólovým mankom. Potom ale prišla naša trojgólová pasáž, ktorá nás nakopla a zdvihla nám sebavedomie. Druhú tretinu sme ale neodohrali ideálne aj keď sme si niekoľko šancí vytvorili, nepremenili sme ani jednu a domáci dvomi gólmi vyrovnali. V tretej tretine sme strelili rozhodujúci gól a umnou a obetavou defenzívou sme už nedovolili súperovi vyrovnať. Po dvoch prehrách sme tak tohoto rivala konečne zdolali, hneď ďalšiu sobotu budeme mať ďalšiu šancu, keď opäť cestujeme na Považie.

Liga mladších žiakov 6.ročník

SOBOTA 25.01.2020 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:9 (0:5, 0:1, 1:3)

V sobotu narazili Horehronskí Rytieri na tých z Turca a narazili poriadne tvrdo. Hostia boli od začiatku aktívnejší a po štyroch hrúbkach v našej obrane a jednom excelentnom teči pod hornú žŕďku bol stav 0:5. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb i nasadenie, no rozbehnutého súpera už bolo veľmi ťažké zastaviť. Martinčania nás predčili vo všetkých parametroch a zaslúžene zvíťazili.

MAKUŠA Patrik (11r. Brankár) "Začiatok zápasu vôbec nebol podľa našich predstáv. Hrali sme veľmi zľahka a to hráči Martina využili vo svoj prospech a za stavu 0:5 sme sa už mohli len veľmi ťažko vrátiť do zápasu. Druhá tretina už bola lepšia, len sa nám nedarilo streliť gól a za stavu 0:1 sme zápas nemohli otočiť. V tretej tretine sme strelili 1 gól a preto sme zápas prehrali.”

ŠIŠKA Vlado (10r. Obranca) “Začiatok zápasu sme úplne pokazili. Až druhú tretinu sme začali hrať lepšie, na striedačke sme sa aj začali povzbudzovať, ale už sa to dalo dotiahnuť len ťažko.”

Liga mladších žiakov 5.ročník

SOBOTA 25.01.2020 - Zimný štadión Považská Bystrica 5. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 11:1 (2:1, 7:0, 2:0)

Piataci boli v tomto stretnutí výrazne oslabení, ale o to viac sa snažili. Dvanásť statočných bojovníkov hralo prvú časť výborne, dobre korčuľovali, súperovi nedávali priestor, pekne sa vzájomne dopĺňali. Po jednej z našich šancí sme sa presadili a viedli sme až do konca prvej tretiny, keď domáci dvakrát dostali puk do našej brány a otočili skóre. Druhá časť bola žiaľ ale úplne iná. Rýchlo sme inkasovali a to nás paralizovalo. Prestali sme vkladať do súbojov srdiečko, ustrnuli sme v pohybe, čo domáci využili a na ľade už bolo iba jedno mužstvo, túto časť sme prehrali 7:0. Detský hokej takéto psychologické kolapsy prináša často, deti sa učia mentálnej odolnosti. Práve to sme chceli od detí do tretej tretiny, urobiť za druhou tretinou čiaru a pozerať sa pred seba. Tretí mini zápas sme si dali za cieľ vyhrať. Zo začiatku sme ešte útočili, ale potom sme už väčšinu času len bránili, nakoľko nám začali ubúdať sily. Napokon sme záverečnú časť dobojovali so skóre 2:0. Keď hokejovo dozrieme a dokážeme udržať výkon 60 minút, budeme môcť v takýchto stretnutiach víťaziť.