Pondelok, 17. februára 2020 • 14:11.08 • šport

VOĽNO

K-Classic 1. liga dorastu – O EXTRALIGU

NEDEĽA  16.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 6. Kolo
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK DOUBLE RED Brezno 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly BR: GÉRER Jakub (ŠVEC Dominik, ĎÖRDÍK Jakub), GÉRER Jakub (ĎÖRDÍK Jakub, TURŇA Oliver)

Hostia poučení zo soboty, začali zápas výborne a ujali sa vedenia. Len škoda že z toľkých vyložených šancí premenili iba jednu. Domáci z minima  využili maximum a otočili skóre na vo svoj prospech. Koncert zahodených šancí hostí pokračoval aj v druhej a tretej tretine. Preto ani v tomto vyrovnanom zápase, kde boli lepším mužstvom si nepripísali ani jeden bod.

SOBOTA  15.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 5. Kolo
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK DOUBLE RED Brezno 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly BR: TURŇA Oliver (ĎÖRDÍK Jakub)

Zápas sa lepšie začal pre domácich, ktorí sa rýchlo ujali vedenia. Hostia sa síce snažili, no absencia tréningov v play off, pre obsadenie domácej Arény v Brezne, sa najhoršie prejavila na brankárovi Mejsnarovi, ktorý zo 4 slabých  striel inkasoval 3 góly. A preto po prvej tretine domáci viedli 3:1. Hosťom snahu nemožno uprieť, no vyzerali ťažkopádne a ani vyložené šance nepremenili. Poznačila ich strata najlepšieho hráča ligy Bálinta, ktorý inkasoval nešportový zásah do hlavy lakťom, na ktorý sa ani nepamätal. Domácim lepšie zachytal brankár, ktorý nedovolil hosťom skorigovať skóre a tak si Partizánske nakoniec pripísalo tri body.

Liga starších žiakov 8. ročník

UTOROK 11.02.2020 - Aréna Brezno 12. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex, HARING Roman (BABINSKÝ Timotej)

Liga starších žiakov 7. ročník

UTOROK 11.02.2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Góly: MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), MULTÁN Matej, SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário (PAUČÍK Milan), BÍREŠ Benjamín

Liga mladších žiakov 6. ročník – TOP 8

SOBOTA 15.02.2020 - Zimný štadión Banská Bystrica 9. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" - HK BREZNO 5:8 (1:2, 2:3, 2:3)

V sobotu Rytieri vycestovali na horúci banskobystrický ľad, aby si zmerali sily so súperom, ktorý nás v základnej skupine dva krát porazil.  Veľkou zaujímavosťou bolo, že v piatok, vďaka ústretovosti trénerov HC 05, naši šiestaci trénovali spolu s tými banskobystrickými, keďže Aréna Brezno bola od stredy prenajatá. Tento tréningový experiment viac prospel našim Rytierom, keď sa im podarilo prečkať úvodný tlak Baranov a následne ho dvoma gólmi utlmiť. Domáci síce do prestávky znížili, no do šatní sa šlo za stavu 1:2. Úvod druhej časti bol opäť v znamení náporu Baranov a podarilo sa im otočiť na 3:2. V tejto fáze zápasu nás výrazne podržal brankár Cibuľa, keď zneškodnil niekoľko tutoviek domácich. Keď tlak Baranov vrcholil, do brejku sa dostal s chuťou hrajúci Belička, hodená hokejka obrancu mu znemožnila zakončenie a nariadené TS chladnokrvne premenil Surový - 3:3. V 39. resp. 40. minúte nám vyšlo vysoké napádanie a po zakončení z blízka sme šli opäť do dvojgóloveho vedenia. Tretia časť bola ako na hojdačke. Ofenzívne v nej zažiaril najmä Kaniarik (4+1), ktorí ku gólu z prvej tretiny pridal ďalšie tri. Rytieri si aktívnou hrou náskok ustrážili a zaslúžene zvíťazili.

Roman CIBUĽA (11r. brankár): “Úvod zápasu sme začali veľmi dobre strelili sme im dva rýchle góly. Ale super sa nezlomil a strelil jeden rýchly gól na 2:1 . V druhej tretine otočil súper zápas má 3:2 , ale s výsledkom sme sa nechceli zmieriť a v zápätí sme vyrovnali po peknom nájazde na 3:3 . Do konca zápasu sme držali opraty a odmenou nám bola výhra 5:8

Tomáš KÁN (12r. útočník): “Úvod zápasu sme začali dobrým výkonom. Strelili sme im dva góly. Ale potom sme poľavili a dali nám gól na 2:1. Na začiatku druhej tretiny sme dostali dva rýchle góly dostali sme ho preto lebo sme ich púšťali do striel. Ale potom sme išli nájazd a výsledok bol 3:3 po góle sme sa zobudili a dali sme dva rýchle góly na 5:3. Tretiu tretinu sme stále nepoľavili a dali sme dva góly na 7:3. Ale súper neprestal hrať a dali nám gól na 7:4 ale hneď na to sme strelili gól ktorý nám veľmi pomohol lebo B. Bystrica dala už posledný gól v zápase na 8:5. Zápas proti Banskej Bystrici sme zvládli dobrým kolektívnym výkonom.”

Marián ŠTULRAJTER (11r. útočník): “Prvú tretinu sme začali veľmi dobre dali sme 2 góly v úvode zápasu to nám pomohlo a snažili sme sa ešte viac v druhej tretine sme dostali na 2:3 ale nevzdávali sme sa išli sme si po víťazstvo v 3 tretine to bolo náročné snažili sme sa vyhrať, ale súper mam to nechcel dovoliť, ale aj tak sme sa cez neho dokázali presadiť a nakoniec sme vyhrali 8:5.”