Pondelok, 02. marca 2020 • 09:11.24 • šport

24.2. - 1. marec 2020

2. hokejová liga – O 5. MIESTO

NEDEĽA  01.03. 2020 - Zimný štadión Partizánske 4. Zápas Stav série 2:2
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 8:6 (2:2, 3:2, 3:2)
Góly BR: BAUER Martin (PINKA Lukáš, LAUBERT Lukáš), ŠEBEST Peter Daniel (BAUER Martin, MATZENAUER Alex), FAŠKO Andrej (ŠEBEST Peter Daniel, MATZENAUER Alex), PINKA Lukáš (BAUER Martin, LUNTER Peter), RYBÁR Filip, BAUER Martin (KOCHLICA Filip, LAUBERT Lukáš)

SOBOTA  29.02. 2020 - Zimný štadión Partizánske 3. Zápas Stav série 1:2
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO  4:6 (0:1, 0:3, 4:2)
Góly BR: BURČÍK Marek (BAUER Martin, LUNTER Peter), PINKA Lukáš, MATZENAUER Alex (FAŠKO Andrej, VAIS Matej), MATZENAUER Alex, PINKA Lukáš (ŠEBEST Peter Daniel), LAUBERT Lukáš (6) PINKA Lukáš, BAUER Martin)

K-Classic 1. liga dorastu – BARÁŽ O EXTRALIGU

ŠTVRTOK  27.02. 2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - HKM ZVOLEN 0:12 (0:4, 0:4, 0:4)

STREDA  26.02. 2020 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - HK ZVOLEN 2:9 (0:5, 1:2, 1:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (NOVYSEDLÁK Samuel, ĎÖRDÍK Jakub), ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek)

Liga starších žiakov 8. ročník

SOBOTA 29.02.2020 - Zimný štadión Ružomberok 15. Kolo
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Góly: BÁLINT Alex (PILIAR Samuel, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza), DONOVAL Michal (KUBINA Jakub, BABINSKÝ Timotej)

ŠTVRTOK 27.02.2020 - Zimný štadión Martin 14. Kolo
MHA MARTIN - HK BREZNO 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex)

Liga starších žiakov 7. ročník

SOBOTA 29.02.2020 - Zimný štadión Dolný Kubín 13. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  4:9 (1:2, 2:4, 1:3)
Góly: PAUČÍK Milan (SUROVÝ Bruno), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, ĎURIŠ Patrik), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (GÁPEĽ Jakub), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), ĎURIŠ Patrik, SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan, JANOŠTIAK Tobias)

ŠTVRTOK 27.02.2020 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 11:5 (3:2, 5:1, 3:2)
Góly: PAUČÍK Milan, PERICHTA Matúš (PAUČÍK Milan), KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário, PANČÍK Martin), PAUČÍK Milan (ĎURIŠ Patrik), KOVÁČIK Aurel (PERICHTA Matúš), KOVÁČIK Aurel (ĎURIŠ Patrik), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan, KOVÁČIK Aurel, SUROVÝ Bruno (ĎURIŠ Patrik), PAUČÍK Milan

Liga mladších žiakov 6. ročník – TOP 8

SOBOTA 29.02.2020 - Zimný štadión Zvolen 12. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 5:8 (2:4, 2:3, 1:1)

Súboj Rytierov lepšie začali tí Zvolenskí a v 5.minúte viedli 2:0. Našťastie sa nám podarilo rýchlo streliť kontaktný gól na 2:1 a v rozmedzí od 10. do 15. minúty pridať ďalšie tri a razom bolo 2:4. O prvé štyri góly sa postaral Matej Multán, ktorému hokej najme v prvej tretine veľmi chutil. V druhej i tretej časti sme umne bránili nebezpečný priestor pred našou bránou a skvele blokovali dorážky. Veľmi nás podržali obaja brankári (pomer striel 57:22) a to dalo základ úspešnému výsledku.

Tiež sa nám darilo presadzovať pred bránkoviskom v útočnom pásme a po zisku pukov pri dobrom napádaní sme domácich doslova mučili našou efektivitou a dôrazom. Bodovo zažiarili najmä už spomínaný Multán (5+1), ktorému sekundovali Kán (1+3) a Štulrajter (0+3). Chválime celý tím za nasadenie, bojovnosť a kolektívny výkon, za obetavosť pri blokovaní striel a ochotu pomáhať jeden druhému. Skvelápráca!

Matej “Mulťo” Multán (12r.): “Zápas nám zo začiatku nevyšiel, dostali sme dva rýchle góly. Potom sme vybojovali puk a dali sme gól. O pár minút neskôr sme dali gól na 2:2.Potom sme strelili dva rýchle góly. Druhá tretina nám od začiatku nevyšla dostali sme dva rýchle góly. Neskôr sme sa spamätali dali sme tri góly. Tretia tretina bola vyrovnaná. Zápas sa skončil 8:5 v náš prospech

Marián “Štulo” Štulrajter (11r.): “Dnešný zápas nám vyšiel podľa našich predstáv na začiatku sme síce dostali 2 rýchle góly ale bojovali sme ďalej nevzdávali sme sa a rýchlo sme otočili na 4:2 a bojovali sme až do konca a nakoniec sme vyhrali 8:5.”

Martin “Zemo” Zemko (10.r): “Zápas medzi HKM Zvolen a HL Brezno bol ako na  ,,hojdačke”. Úvodné dva góly domácich nás znervóznili, ale náš spánok zbudil dvoma gólmi Multán. Pridali sme ďalšie dva góly a bolo po tretine. Druha tretina skončila 2 : 3 a stav bol 4 : 7. Tretia tretina zápasu skončila nerozhodne 1 : 1. Strelci golov: Multan - 5 , Giertl -1 , Kan - 1 a Zemko - 1 . Hviezda zápasu Multan Matej ( 5 + 1 ), pochvala však patrí aj brankárom (Cibuľa, Makuša), ktorí vo veľkej miere podržali celý tím.”

ŠTVRTOK 27.02.2020 - Zimný štadión Žilina 11. Kolo
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 10:0 (7:0, 2:0, 1:0)

K lídrovi súťaže sme vycestovali v oklieštenej zostave, no s odhodlaním potvrdiť hernú formu z posledných zápasov. Z prvých štyroch striel sme však inkasovali 3 góly. Cibuľu v bráne vymenil Makuša, no gólostroj domácich nezastavil ani on a po šarvátke sa musel porúčať pod sprchy. V prvej časti sme pôsobili veľmi nevýrazne, ospalo, odovzdane...zaostávali sme vo všetkých činnostiach. Do druhej tretiny sme nastúpili s jasným cieľom - zachrániť našu hokejovú česť...Rytieri vyrovnali hru (pomer striel 14:14) no napriek tomu sa nám náskok Vlkov znížiť nepodarilo. Tretie dejstvo herne opäť patrilo domácim, no výrazne nás podržal brankár Cibuľa (od druhej tretiny 37 úspešných zákrokov!). Verme, že zo zbabraného úvodu sa poučíme a do ďalšieho zápasu nastúpime omnoho sústredenejší a pripravenejší.