Pondelok, 28. septembra 2020 • 09:10.17 • šport

HK BREZNO - HK ISKRA PARTIZÁNSKE 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST – Prípravné stretnutie

SOBOTA 26.09. 2020 – JL Aréna Liptovský Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HK BREZNO 4:1 (1:0,1:0,2:1)
Góly BR: ĎORDÍK

Začiatok zápasu bol opatrný, herne to bolo veľmi vyrovnané, postupne nás súper dostával pod väčší a väčší tlak, nakoľko sme hrali na tréningovej hale a menších rozmeroch ihriska, hokej bol veľmi rýchli a atraktívny. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť, znovu ale máme veľa vecí na ktorých potrebujeme pracovať, tak isto ako máme veľa pozitívnych veci na ktorých môžeme stavať.

8. ROČNÍK

SOBOTA 26.09.2020 – Aréna Brezno 1. Kolo
; HK BREZNO – MŠK PÚCHOV 4:5 (0:2,2:0,0:3)
Góly: BERČÍK Ivan (SUROVÝ Bruno), PAUČÍK Milan, JANOŠTIAK Tobias (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik (MICHALKO Mário)

Po kratučkej príprave na ľade a odohratom jednom prípravnom zápase, sme nie ideálne pripravení nastúpili už na 1. ligový zápas, čo sa odzrkadlilo v 1. tretine. Viazla nám v nej precíznosť v detaile, veľa súbojov sme nevyriešili úplne dôrazne, hra sa tak veľa krát zbytočne vracala na našu polovicu, túto časť sme prehrali 0:2. Spomínané nedostatky sme si dali za cieľ zlepšiť v druhej tretine, čo sa nám podarilo, zlepšili sme hru a vyrovnali sme skóre na 2:2. Tretiu tretinu sme ale nezačali dobre, po dvoch prepadnutiach v strede poľa a následnom nepokrytí dorážky súper odskočil na 2:4, keď pridal šťastný piaty gól, zdalo sa, že je rozhodnuté. Mladí Brezňania však poriadne zabrali a zdramatizovali zápas. Na vyrovnanie ale už nezostal dostatok času a tak sme po dobrom výkone ostali bez bodu.

7. ROČNÍK

SOBOTA 26.09.2020 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO – HC 07 DETVA
Góly: SUROVÝ Artur (ŠKODA Maroš), HODA Stanislav (BELKO Juraj), BELKO Juraj (HODA Stanislav), KRUPČÍK Tomáš (ŠTULRAJTER Marián), ŠIŠKA Vlado, KRUPČÍK Tomáš, KANIARIK Maroš, HODA Stanislav

Úvodná tretina prvého ligového zápasu sezóny sa nevyvíjala podľa našich predstáv. Boli sme nedôrazní v obrannom pásme a veľa chybovali na útočnej modrej.  Hostia viedli 0:2 i 1:3. Od polovice zápasu však Rytieri začali hrať hokej, aký chceme produkovať počas sezóny. Boli sme strelecky aktívni, tlačili sa do dorážok, zaisťovali a zdvojovali sa v súbojoch, z čoho pramenil náš narastajúci tlak. Otočili sme z 1:3 na 4:3, hostia síce ešte v 46. minúte zdvihli hlavu keď vyrovnali na 4:4 no vzápätí sa po individuálnej akcii najprv presadil Šiška a v 55. minúte definitívne naklonil misky váh na našu stranu kapitán Krupčík, keď využil druhú presilovú hru v zápase. Detvancom v závere došli fyzické i psychické sily a strelili sme im ešte 2 góly.

Rytierom patrí pochvala za kolektívny výkon, za to, že i za nepriaznivého stavu verili vo svoje sily, neklesali na duchu a neustále sa podporovali. Brankári chytali spoľahlivo, keď vyriešili viacero nebezpečných situácií a v zlomových momentoch nás podržali.  Už teraz sa tešíme na ďalší zápas.

Šiška Vlado (v zápase 1+1):
Na zápase sa mi hralo veľmi dobre, zo začiatku nám to tak dobre nešlo ale druhú a tretiu tretinu sme začali strieľať góly. Dotiahli sme to až na 8:4. Všetci sme sa veľmi tešili, že sa nám podarilo vyhrať hneď prvý ligový zápas.”

Krupčík Tomáš (2+0):
Zápas proti Detve bol veľmi ťažký. Ešte v druhej tretine sme prehrávali 1:3. Ale nevzdali sme to a skóre sme dokázali obrátiť na konečný výsledok 8:4.”

Hoda Stanislav (2+1):
  “V prvej tretine sme išli slabo do súbojov a do našej brány padli 2 góly. V druhej tretine sme boli aktívnejší. Častejšie sme strieľali a podarilo sa nám stav vyrovnať na 3:3. V poslednej tretine sme súperovi nedali šancu a zápas sme vyhrali za stavu 8:4.”

4-5. ROČNÍK

HOKEJOVÝ TURNAJ
NEDEĽA 20.09.2020 Ice Aréna Zvolen
Účastníci turnaja HKM Zvolen, HK BREZNO, MHK D. Kubín, HC Lučenec.

Po dvoch týždňoch na ľade sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v nádhernom prostredí štadióna Jána Lašáka. Štadión, svojou funkčnosťou ukazuje štandard, ktorý by sme uvítali, na všetkých štadiónoch.

1. Zápas HK BREZNO – MHK DOLNÝ KUBÍN /0:3p/1:5p/
Gól BR: Berčík (Lamper)

Systém turnaja bol v odohratí dvoch "zápasov" ktoré sa bodovali nezávisle. Hneď v úvode sme narazili, zrejme na najsilnejšieho súpera v turnaji. Hráči "medveďov" boli urastení a hokejovo o pár krokov pred nami. Hráči sympaticky bojovali a rovnako získavali skúsenosti, keďže pre niektorých išlo o prvé zápasy na veľkom ihrisku.

2. Zápas HK BREZNO – HC LUČENEC /2:1v/4:8p/
Góly BR: Lamper (Berčík), Berčík (Sihelský), Leitner (Rošková), Fábry (Rošková), Berčík (Sihelský) Berčík (sam.)

Druhý zápas bol vyrovnanejší, vyhrali sme prvú časť, no hráčov akoby to zaskočilo. V druhej sme po slabších chvíľach v obrane inkasovali góly,, ktoré pomohli súperovi a dodali mu sebavedomie. Neskôr sme sa ešte dotiahli, ale záver nám nevyšiel viackrát sme inkasovali a prehrali sme druhú časť. Musíme sa naučiť pracovať v dobrom nasadení počas celého zápasu.

3. Zápas HK BREZNO – HKM ZVOLEN /1:4p/0:2/
Góly BR: Piliar (Majer)

Vedeli sme, že aj Zvolen, prišiel na turnaj so silným družstvom. Keďže ich bolo len 10, chceli sme využiť našu početnú prevahu. Hrali sme na tri päťky a snažili sme sa hrať v krátkych a intenzívnych striedaniach. Na to aby bol zápas vyrovnanejší, nám však chýbala väčšia efektivita a túžba po góloch. Tiež to bude jeden z hlavných bodov, na ktorých budeme počas tréningov pracovať.

Celkovo nám turnaj ukázal, že je pred nami kopa práce. Najmä hráči piateho ročníka musia uveriť svojim schopnostiam, viac sa presadzovať a nabrať zdravé sebavedomie. Pre hráčov nižšieho ročníka, sú zase zápasy so staršími hráčmi dobrou školou.   Systém turnaja bol motivačný a jeden vyhratý zápas nás posunul na 3. miesto v turnaji. Zaujímavosťou je, že vznikli dve prvé miesta ktoré si rozdelili HKM Zvolen a MHK D. Kubín a dve tretie kde sme skončili my, HK Brezno a HC Lučenec.

4. ROCNÍK

HOKEJOVÝ TURNAJ SSZĽH
SOBOTA 26.09.2020 Zimný štadión „Hala B“ Banská Bystrica

Prvý z recipročných turnajov sme odohrali na štadióne v Banskej Bystrici.   HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA "bieli" 13:5 (6:2, 7:3)   Prvý "štvrtácky" zápas sme zvládli a stačilo nám na to ležérne tempo. Naši hráči dominovali vo všetkých činnostiach dokonca aj v tých nedovolených. Náš brankár teda musel kryť množstvo nájazdov. Najmä v druhej časti sme už boli mierne ležérny v defenzíve, z čoho rezultovali góly súpera. Celkovo sme však zápas jasne držali v rukách.

HK BREZNO - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA "červení" 10:11 (6:7, 4:4)

Druhý zápas bol iný. Súper kládol väčší odpor a kým sme si na to zvykli, tak mal vytvorený náskok, ktorý sme celý zápas dobiehali. Hráči sa síce právom hnevali na výkon rozhodcu, ktorý nás mierne poškodil, keď napr. uznal gól z nájazdu ktorý strelil hráč v otočke, ktorá je zakázaná. V zápase, kde prehráme o gól to zamrzí. Musíme sa však nad podobné veci povzniesť, pretože pol zápasu sme neriešili našu hru, ale výkon rozhodcu. Mierne nefér bolo aj to, že Bystrica hrala na 7 hráčov, pričom my na kompletné 3 trojice. Logicky sa teda najšikovnejší hráč dostal postupne na ľad proti všetkým našim trojiciam a relatívne ľahko sa presadil. Ešte raz však musím zdôrazniť, že náš výkon neodpovedal našim schopnostiam a pri odvete sa rozhodne ukážeme v lepšom svetle!   Nepríjemnou "zaujímavosťou" bolo odohranie turnaja bez účasti divákov- rodičov. Uvidíme, čo nám neľahká situácia, ešte počas sezóny prinesie. Preto sa tešme z hokeja, kým môžeme.  Naši najmenší rytieri si trénujú zápasovú prax v "herných nedeliach". Tešíme sa z hokeja pokiaľ nám to Corona dovolí ;-)