Správy

Nedeľa, 31. júla 2011 • 20:40.17 • sport

3067x

SPEED BADMINTON - SPEEDFUN CUP 2011

V Podbrezovej sa posledný júlový víkend, 30. júla 2011, uskutočnil na tenisových kurtoch druhý ročník SPEEDFUN CUPU. Napriek tomu, že turnaj je v rankingu SASB ohodnotený 100 bodmi pre víťaza, účasť hráčov bola vysoká.

Najväčšie vrásky usporiadateľom robilo počasie. Meteorológom však predpoveď vyšla,  z oblohy nepadla ani kvapka, občas pofúkal vietor, ale všetky zápasy sa odohrali v regulérnych podmienkach.

52 speed badmintonistov z celého Slovenska sa rozdelilo do piatich kategórií. V kategórii mužov nastúpilo 15 hráčov, v kategórii žien 13, v kategórii U 16 šestnásť hráčov a hráčiek,  v atraktívnych štvorhrách 13 zmiešaných dvojíc, a v kategórii začiatočníkov si po prvýkrát zmerali medzi sebou sily ôsmi hráči. Najpočetnejšie zastúpenie, 18 hráčov a hráčiek, mal domáci speed badmintonový klub SpeedFUn Podbrezová.

Hralo sa v skupinách na dva hrané sety, z ktorých do ďalšieho play off postúpilo osem najlepších hráčov.

V mužskej kategórii zvíťazil Ján Ščavnický (TJ Slávia PU Prešov), druhá priečka patrí Radovanovi Sninskému (SBK Danubia Bratislava),  tretie miesto si vybojoval Ján Blaško (TJ Slávia PU Prešov).

Medzi ženami, sme po dlhšej pauze, veľmi radi privítali Aninu Kopisovú (Žiar nad Hronom), ktorej sa podarilo vybojovať prvé miesto, druhé miesto patrí Miroslave Balážovej (Zvolen), v boji o tretie miesto zvíťazila Božena Kovácsová (Veľké Orvište) nad domácou hráčkou Ivetou Štrajanekovou (SpeedFUn Podbrezová).

Kategória juniorov mala netradične vysoké zastúpenie , čo svedčí o narastajúcej popularite tohto športu aj medzi mládežou. Prvé miesto patrí Renému Lecsóvi (Rimavská Sobota), druhé Kristíne Ščavnickej (TJ Slávia PU Prešov), a tretie domácemu Matúšovi Štrajanekovi (SpeedFUn Podbrezová).

V kategória začiatočníkov odohralo svoje prvé zápasy päť mužov a tri ženy. Na prvom mieste skončil Ján Jančok (Žarnovica), druhé miesto patrí Gabriele Prostinákovej (Ilava) a  tretie Miroslavovi Prostinákovi (Ilava).

V kategórii mixových štvorhier prvé miesto patrí Radovanovi Sninskému a Zuzke Sninskej (SBK Danubia Bratislava), druhé Stanislavovi Azorovi (Zvolen) a Daniele Klinčákovej (Spišská Nová Ves) a tretie Martinovi Ambrózovi a Miroslave Balážovej (Zvolen).

Text a foto: Iveta Štrajaneková