zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 10. septembra 2012 • 20:44.24 • turistika

1858x

Jubilejný XX. ročník výstupu na Pustý hrad

V podvečer 7. septembra na starej radnici vo Zvolene zástupcovia mesta odovzdali ďakovné listy tým, ktorí sa podieľali na odkrývaní vykopávok v areáli Pustého hradu, resp. akýmkoľvek spôsobom na jeho propagácii. OZ KST Tomo patril k tým, čo obdržal ďakovný list za pravidelnú účasť na výstupoch.

Preto bolo samozrejmé, že sa dňa 8. septembra dostavili breznianski turisti na nám. Ľ. Štúra vo Zvolene, kde bol slávnostne otvorený XX. ročník Výstupu na Pustý hrad. Atmosféru svojím krásnym spevom dotvoril spevácky zbor mesta Zvolen.

Turisti trasu prešli po náučnom chodníku, na ktorom sa dozvedeli viac informácií o flóre, faune, skalnatých útvaroch, či histórii Pustého hradu.

Zvítanie s kamarátmi z KST Pustý hrad, nevyhnutná fotodokumentácia a potom už sledujú bohatý program – skupiny historického šermu (medzi nimi aj Berezun z Brezna, ktorý predviedol historické zbrane), fujáraši, sokoliari, či divadlo na vysokej nohe,... Najmenší mali radosť z postavičiek kuriatka, jaštera....

Počasie tiež vyšlo, takže si to užili starší, ale aj tí najmenší (Peťko a Tomáško).Potom nasledovala už len rozlúčka a návrat domov. Je len na škodu, že sa tejto krásnej akcie zúčastnilo tak málo turistov.

Autor: JUDr. Elena Kollárová