retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 26. novembra 2012 • 13:53.17 • turistika

1740x

Netradične na Židľove

Posledný deň Ondrejského jarmoku breznianski turisti tradične chodia na Židľovo. Tento rok sa však jarmok koná súčasne s ďalšou akciou, na ktorej máme v pláne sa zúčastniť – nadregionálne majstrovstvá v zabíjačke, ktoré budú 1. decembra na Zbojskej.

Tak sme vychádzku na Židľovo naplánovali na poslednú novembrovú sobotu. Slniečko ráno preblyskovalo spomedzi mrakov, keď skupinka turistov kráčala od televízora cez medzierku na Židľovo. Tu sa nám spojenými silami a Ľubkinými skúsenosťami podarilo naklásť z mokrého dreva aj ohník, trošku sa pri ňom ohriať a občerstviť. Slnko sa schovalo za mraky a začal pofukovať vietor, tak už potom kráčame ku kóte a odtiaľ schádzame cez Kiepku, aby sme si dopriali dlhšiu vychádzku. Nevyhneme sa porovnávaniu – vykoseného, vyčisteného Židľova a zapratanej, špinavej Kiepky, plnej kovového či dreveného odpadu.

Zablatení schádzame do mesta a už sa tešíme na budúcu sobotu, kedy plánujeme vychádzku na Zbojskú - bližšie informácie u p. Slavkovskej,  tf.č. 6113327,0908646311.

Autor: JUDr. Elena Kollárová