retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 10. septembra 2013 • 07:51.11 • turistika

2289x

Škola žiakov volá – príroda zas turistov

Poslednú augustovú sobotu mali breznianski turisti naplánovanú vychádzku do okolia Brezna a veru nám počasie žičilo. Prechádzame cez mesto, popri kostole na bráničke cez Rúry. Chvíľami sa zastavujeme, aby sme sa urobili pár záberov, občas pozeráme, či nerastú hríbiky, ale je sucho a hubová sezóna ešte nezačala (ktovie, či tento rok dáka bude).

Pomaly vystupujeme až na Diel, kde si pri ohnisku oddýchneme a občerstvíme sa. Potom pokračujeme chodníkom k retranslačke, odkiaľ  obdivujeme krásne výhľady na Ďumbier a doliny a kopce Nízkych Tatier. Je úžasná viditeľnosť, využívame to a fotíme si na pamiatku krásne zábery. Viacerí konštatujeme, že je škoda, že sa z vysielača neurobí vyhliadková veža – výhľad do okolia musí byť perfektný.

Od vysielača kráčame popri Zuzkiných skalách cez Horné Lazy do doliny. Zastavujeme sa pri prameňoch, ktoré ujo Libič v okolí Brezna udržiava (teraz už aj za spolupráce s Červeným krížom). Nezbedná osa Melanke spôsobila boľačku, ale hneď ju ochladila v studenej vode z prameňa. Kilometríkov celkom pribudlo, ale vraciame sa oddýchnutí a spokojní.

Autor: JUDr. E. Kollárová, predseda OZ KST TOMO Brezno