retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 30. mája 2011 • 11:24.04 • turistika

2739x

Cesta rozprávkovým lesom – skúška odvahy

Celé týždne štáb ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa ich akcia vydarila, pracoval na realizácii 31. ročníka cesty rozprávkovým lesom. Napriek nepriazni osudu všetci verili, že všetko dobre dopadne a im sa podarí uskutočniť akciu, ktorá už celé desaťročia má hlavný cieľ – dostať detičky, ich rodičov a starých rodičov na krásny výlet do prírody a tak aj spoznať úžasné okolie mesta Brezna. Začiatok podujatia nebol veľmi úspešný – v sobotu 28. mája sa asi 20 turistov vybralo značkovať trasu, ale matka príroda sa rozhodla, že ich vyskúša a nastavila im do cesty búrku a poriadny lejak. To ich však neodradilo a svoju úlohu splnili.

Nedeľa sa začala presne tak, ako si to predstavovali – modrá obloha, teplé slnečné lúče a množstvo detičiek rôznych vekových kategórií so svojimi rodičmi a starými rodičmi prechádzalo plánovanú trasu.. Patróni klubu v hviezdnom nebi splnili svoju úlohu - zabezpečili počasie podľa priania. Nič však nezaplatí radosť v detských očkách pri jednotlivých stanoviskách. Potešil každý – cica mica a šašo pri vstupe, lov rybičiek , striekačky, či vtipný trpaslík s anjelmi pri lízatkovom stromčeku. Indiánsky stan , perfektní strelci, zbojníci so zlatými dukátmi, rytieri pri skale či skúška presnosti pri zvieracích hlavách. To všetko museli prekonať malí drobci. Na koniec ich čakala sladká odmena od tiet pri stane, naviac bonus – lanovka a už ostalo len zaznamenať všetky dojmy na obrázky do galérie.

Krásny deň., ktorý stál za to najmä vďaka obetavým členom OZ Klubu slovenských turistov Brezno, ich priateľov a sympatizantov, MŠK Brezno, Lesom mesta Brezna a všetkým sponzorom, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tejto akcie. Spokojné a šťastné úsmevy detičiek nech sú im najväčšou odmenou za ich pomoc. Všetkým patrí úprimné a krásne - ĎAKUJEME.

Veríme, že táto akcia privedie do nášho kruhu nových turistov, ktorých medzi sebou s radosťou privítame.

Na budúcu sobotu 4. júna plánujeme Lopej – Kelemenov tunel
(bližšie informácie na www.stredoslovaci.sk
alebo u p. Slavkovskej, tlf.č. 6113327, 0908 646311.

Autor: JUDr. Elena Kollárová