retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia chopok-chata seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 13. decembra 2012 • 08:09.31 • zaujímavosti

2765x

Na Mikuláša sa v Brezne rozdávalo dva krát

Brezno, 7. decembra 2012

Mikulášske popoludnie je neodmysliteľne späté s obdarúvaním. Rovnako ako po minulé roky, predchádzajúci štvrtok navštívil Mikuláš aj breznianske námestie. Skôr, ako konský záprah zaparkoval pred pódiom na námestí, zastavila sa veselá výprava pred mestským úradom.

V obradnej sieni na Mikuláša, anjela a čerta čakali tri rodiny, ktoré si podľa zástupcov mesta zaslúžia špeciálnu pozornosť. To, že boli pozvaní do obradnej miestnosti práve v tento deň je čisto symbolická záležitosť. Sviatok sv. Mikuláša je spätý s obdarúvaním drobnosťami a preto ho aj vedenie mesta využilo na túto milú udalosť.

Mesto Brezno v spolupráci s hypermarketom Kaufland venovalo každej rodine nákupnú poukážku v hodnote sto eur na nákup v v Kauflande. Darčekové poukážky a drobné darčekové predmety od mestského úradu odovzdal rodinám viceprimátor mesta Mgr. Ján Račák. Zároveň vo svojom mene obdaroval všetky malé ratolesti hračkami.

Pani Anna Giertlová sa stará o školáčku Michaelu a štvorročného Miška, pretože rodičia sa o nich nezaujímajú. Stará mama im tak nahrádza otca aj mamu a sama zvláda neľahké situácie.

Martina a Ján Kvietkovci z Mazorníkova sa starajú o dcérky Paulínu, Danielu a Julianu. S trojičkami je okrem veľkej radosti aj mnoho povinností, preto je každá pomoc vítaná. Rodina Kubíniová má dvoch synov, Andeja a Martina. Pokiaľ starší je už školák, mladší Martinko má zdravotné problémy, ktoré vyžadujú nepretržitú starostlivosť, úpravu stravy, používanie špeciálneho kočíka a pravidelné užívanie liekov.

Rodinám prajeme veľa zdravia a mnoho síl pri zdolávaní každodenných prekážok v živote. Snahou mesta je upriamiť pozornosť na ľudí, ktorí sú možno v každodennom živote prehliadaní a tak zvýrazniť obetavosť, ktorá stojí za povšimnutie.

Autor: Alena Šperková, asistentka primátora mesta Brezno
Foto: Peter Berčík