retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 05. novembra 2013 • 13:14.34 • zaujímavosti

1615x

„Bolo to super.“

Jeseň vo Vydrovskej doline je nádherná. Očaruje farbami, vôňou aj atmosférou. Tento krásny kúsok Slovenska v polovici októbra opäť hostil amerických vysokoškolákov zo Školy medzinárodného vzdelávania SIT v USA, pre ktorých už tradične pripravila program VYDRA – vidiecka rozvojová aktivita v Čiernom Balogu.

Projekt vzdelávania amerických študentov je založený na učení skúsenosťou a keďže Vydra pre nich tvorila program už po 11-krát, v ponuke boli osvedčené aktivity – zábavné súťaženie s prvkami folklóru Drevorubačský ding, remeselný dvor s ukážkou tkania na krosnách a zdobením perníčkov, prehliadka Lesníckeho skanzenu, jazda Čiernohronskou železnicou, návšteva gazdovstva na Marekovom dvore v Drábsku, či tanečná škola pod vedením folkloristky Vandy Krištofovej. Aj exkurzia v najvyššie položenej obci na Slovensku v Lome nad Rimavicou mala pre amerických hostí svoje neopakovateľné čaro.

Profesorka Sarah Brock za všetkých vyjadrila svoje pocity slovami: „Bolo to super.“ Sme radi, že aj prostredníctvom tejto návštevy sa až za oceán šíri dobrá zvesť o Vydrovskej doline.

Autor: Mgr. Mária Šajgalíková, konateľka VYDRY
Foto: Mgr. Lucia Ištvánová

viac fotografií nájdte na FB VYDRA - vidiecka rozvojová aktivita