retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 16. decembra 2014 • 07:16.03 • zaujímavosti

2367x

Vianočné Brezno 2014, tretia adventná nedeľa

Tak, ako pred rokom, aj teraz sa obyvatelia Brezna a jeho hostia stretávajú na námestí pri najväčšom adventnom venci v meste. Bolo tomu tak aj na tretiu adventnú nedeľu - 14. decembra, keď sa na venci po 16.00 hod. rozsvietila tretia sviečka, ako predzvesť prichádzajúcich Vianoc, ako začiatok obdobia, ktoré by malo byť obdobím upokojenia a príprav na krásne sviatky.

Pri teplom adventnom čaji, ktorý podávali doterajší primátor mesta Brezno Ing. Jaroslav Demian a novozvolený primátor JUDr. Tomáš Abel PhD., mohli prítomní znova v príjemnej spoločnosti najbližších a priateľov prežiť pekné popoludnie, nadýchať sa neopakovateľnej predvianočnej atmosféry a príjemne sa naladiť. Bol to súčasne pekný príklad, že chceme byť viac ako inokedy lepší k sebe i druhým, chápavejší, priateľskejší a láskavejší, ale predovšetkým ochotní zmeniť seba, aby sme sa dokázali na svet okolo nás dívať krajšími očami.

Predvianočnú atmosféru tretej adventnej nedele prítomným spríjemnili členovia Speváckeho zboru mesta Brezno. Ich vystúpenie bolo spojené s krstom nového CD, ktoré vydali s podporou sponzorského príspevku Ing. Jaroslava Demiana.

Rozchádzali sa so želaním, aby pokoj zavládol vo všetkých srdciach.

Text: Milan Kováčik, poslanec Ms.Z
Foto: Doc. Milan Pivovarči, Milan Kováčik

Viac fotografií nájdete na Google+ (Milan Kováčik)