retro bar brezno
In-počasie Meteoinfo
stredoslovaci chata pod chopkom tepovanie brezno preprava.info cajaren zlata zalozna

Správy

Piatok, 28. júla 2017 • 11:47.44 • zaujímavosti

1255x

Ako jedna rodina

Letné mesiace sú charakteristické „oddychovým režimom“. Brány škôl sú zatvorené, školáci si užívajú plnými dúškami prázdniny, dospelí dovolenky, rodiny spoločné voľné chvíle. Mnohí spolužiaci sa opäť stretnú až v septembri. Avšak pre tých, ktorí majú k sebe blízko a cítia sa spolu dobre je dvojmesačná prestávka príliš dlhá.

Aj skupina zdravotne postihnutých, takzvané „dospelé deti“ milujú spoločné chvíle, keď sú ako jedna rodina. Preto sa v jeden krásny júlový utorok stretli na spoločnej opekačke na dvore v blízkosti Hrona, v sídle OZ Liga aktívnych občanov Slovenska, kde ich privítala hostiteľka Ľubka Štugnerová. Priestranný dvor, plný zátišia sa od 9.15 začal zapĺňať zaujímavými návštevníkmi.

Prichádzali rôzne – niektorí s barlami, niektorí s paličkou, iní na vozíčku, nevidiaci so sprievodom, tí zdatnejší sami. Prví prišli obyvatelia Mazorníkova Ivka a Karol, ktorí pomáhali rozložiť oheň v kozube. Autobusom z Podbrezovej pricestovala Lenka s Mirkom. Majka, Andrejko a Maťko docestovali autom. Katka, Mirka, Martuška, Števko, Robko, Peťo, Marta a Ondrík to mali pešo naskok. O desiatej sa už šírila vôňa opekanej slaninky a klobásky. Nechýbal spev, veselé zážitky, či rozprávanie svojich životných príbehov. Aby stretnutie nebolo len o jedení a zábave, prebehli aj malé športové súťaže, do ktorých sa podľa možnosti zapojili aj vozičkári, či nevidiaci. Počas drobných dažďových prehánok prítomným poskytol útočište prístrešok. Ani trocha vrtkavé počasie však nepokazilo radosť z prekrásneho dňa.

Liga aktívnych občanov Slovenska