retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 06. apríla 2018 • 08:12.18 • zaujímavosti

661x

Nalaďte si chuťové poháriky, prichádza piaty ročník Vínšpacírky

V meste pod Urpínom sa už 28. apríla stretnú milovníci vína a producenti tohto obľúbeného moku s tým najlepším, čo im úroda priniesla v uplynulých sezónach. Medzi vyše tridsiatkou vystavovateľov nájdu návštevníci Vínšpacírky nielen osvedčené stálice, ale aj menšie lokálne vinárstva. Jubilejný 5. ročník podujatia prinesie aj niekoľko atraktívnych noviniek v rámci programu.

Vínna cesta sa uskutoční poslednú aprílovú sobotu za sprievodu tónov Jazz festivalu. ,,V Banskej Bystrici sa už tradične v tento deň spoja sily špičkových jazzových hudobníkov a elity z oblasti vinárstva. Som si istý, že Jazz festival a Vínšpacírka vytvoria spoločne neopakovateľnú atmosféru, ktorú si prídu vychutnať stovky návštevníkov a námestie po zime opäť ožije,“ hovorí viceprimátor Martin Turčan. Vínšpacírka už tradične otvorí letnú sezónu v meste slávnostným spustením fontány.

Aj v tomto roku usporiadatelia pripravili pre návštevníkov na Námestí SNP zaujímavý program, ktorý štartuje o 14,00 hod. ,,Na vlaňajšom ročníku sa nám podarilo zlomiť slovenský rekord v hromadnej sabráži a ocenili sme ďalšiu z popredných osobností enológie a vinárstva na Slovensku – Fedora Malíka. Aj tento rok sme vybrali z vinárskej obce jednu z významných autorít. Keďže ide o jubilejný piaty ročník, program bude bohatý,“ pozýva na podujatie Andrej Patráš, predseda Cechu hostinských. Oficiálny koniec podujatia je o 20,00 hod.

Súčasťou lístka na Vínšpacírku sú bobule - zaužívané platidlo Vínšpacírky. Bobule bude možné uplatniť si na ktoromkoľvek stanovišti zo zúčastnených prevádzok a dokúpiť si, po preukázaní zakúpeného lístka, aj ďalšie navyše. V deň podujatia je potrebné vyzdvihnúť si na jednom zo stanovíšť taštičku s degustačným pohárikom, ktorý je pre špacírovanie po námestí nevyhnutnosťou. Okrem neho nájdu vínomilci v taštičke aj pár praktických drobností.

V týchto týždňoch je možné zakúpiť si lístok v predpredaji za výhodnejších 15 €, od polovice apríla to bude 20 €. ,,Chcel by som touto cestou vyzvať všetkých, ktorí si Vínšpacírku obľúbili tak ako my, aby si lístky zakúpili už teraz a nenechávali si to na poslednú chvíľu. Vlani sme vypredali rekordných 1200 lístkov. Ich počet je každoročne limitovaný. Očakávame, že v tomto roku bude záujem o podujatie ešte o čosi vyšší,“ dodáva Patráš.

Ďalšie informácie o Vínšpacírke, vrátane možnosti kúpy lístkov online a v predpredaji, nájdete na www.vinspacirka.sk.