retro bar brezno
In-počasie Meteoinfo
stredoslovaci chata pod chopkom tepovanie brezno preprava.info zlata zalozna

Správy

Utorok, 23. októbra 2018 • 09:14.54 • zaujímavosti

260x

Europa SC odovzdala do užívania kompletne zrekonštruované strešné parkovisko

Ak sa tento týždeň chystáte s rodinou na nákupy do bystrickej Europy, po niekoľkých týždňoch budete môcť bezstarostne zaparkovať na vynovenom strešnom parkovisku. To prešlo od júla tohto roka rôznymi etapami zmien, ktorých cieľom bolo zvýšenie pohodlia návštevníkov Europa SC. Výsledkom rekonštrukčných prác je nové dopravné značenie, revitalizované osvetlenie, ale i pridaná vstupná rampa, ktorá zabezpečí plynulejší vjazd vozidiel na parkovisko.

Už počas letných mesiacov avizovala Europa SC začiatok rekonštrukčných prác krytej časti strešného parkoviska. Ich ukončením dostala táto časť parkovacej plochy úplne novú tvár, podobne ako podzemné garáže po minuloročnej rekonštrukcii. ,,Počas prác došlo v areáli strešného parkoviska k výmene dopravných značiek, k sanácii plochy, ale aj k doplneniu dopravného značenia, ktoré zjednoduší orientáciu nielen vodičom, ale i chodcom,“ uviedla Michaela Čanecká, Center Manager Europa SC. Posledné práce na parkovisku boli ukončené v polovici tohto pracovného týždňa.

Okrem kompletnej revitalizácie stien a pojazdných plôch v krytej časti sa zmeny dotkli aj vonkajšej časti strešného parkoviska. ,,Aby sme našim návštevníkom uľahčili vjazd do centra, do vstupnej časti horného parkoviska sme pridali ďalší jazdný pruh a vstupnú rampu. Momentálne je teda možné vojsť do areálu Europa SC cez dve vstupné rampy súčasne, vďaka čomu sa čas na vybavenie jedného vozidla skráti až o polovicu,“ informuje Michaela Čanecká. Táto zmena tiež zabezpečí plynulejší chod a podstatné odľahčenie dopravy smerom od malého kruhového objazdu.

Rekonštrukcie parkoviska ale nie sú jedinými zmenami, ktoré pomohli k vyššiemu komfortu zákazníkov centra. Od októbra tohto roku sa zmenil aj parkovací poriadok, pričom cieľom bola dynamickejšia výmena vozidiel. ,,Doposiaľ sme sa stretli len s pozitívnou spätnou väzbou zo strany návštevníkov. Doba bezplatného parkovania v centre sa síce skrátila z 5 na 3 hodiny, no zákazníci si uvedomili, že vďaka tejto zmene nemajú problém nájsť voľné parkovacie miesto, a zároveň majú priestor stráviť u nás pohodlné a ničím nerušené nákupy, kedykoľvek chcú,“ dodáva Čanecká.