retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia chopok-chata tepovanie brezno preprava.info

Správy

Streda, 29. mája 2019 • 11:22.40 • zaujímavosti

1000x

Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej Holi

Nedeľa 2.6.2019 sa bude niesť v znamení e-bikových výstupov na najvyšší cyklobod Slovenska - Kráľovu hoľu. Vysokohorské prostredie, panoramatické výhľady, adrenalínové zjazdy a výborné jedlo, na to všetko sa môžu tešiť návštevníci 3.ročníka otvorenia e-bike sezóny v Šumiaci.

Výstup na Kráľovu hoľu e-bikom sa v Šumiaci stáva tradíciou. Dokazuje to už tretia úspešne začínajúca sezóna požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou. „Dopyt po tomto adrenalínom zážitku pretrváva počas celého leta a máme za sebou aj prvú zimnú sezónu na fatbikoch. Dôkazom je rozrastajúca sa flotila našich ebikov, ktorá má dnes 17 špičkových mašín rôznych svetových značiek. Som nesmierne rád, že môžem odštartovať ďalšiu sezónu. Verím, že bude úspešná a stretnú sa tu stovky e-bikových nadšencov“, uviedol Peter Polák majiteľ požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou a Pohostinstva pod Úbočou.

Tento rok sa otvorenie začne slávnostným príhovorom a občerstvením počas, ktorého nebudú chýbať ani originálne dobroty podľa tradičnej receptúry. S plne nabitými e-bikovými tátošmi sa pelotón na čele s Petrom Polákom vyberie na najvyšší cyklisticky sprístupnený vrch na Slovensku, na Kráľovu hoľu. Majestátny vrchol sa týči vo výške 1 946 m n. m. a návštevníci si budú môcť plnými dúškami vychutnať prekrásne ničím nerušené výhľady na celé Horehronské Podolie a Vysoké Tatry.

Okrem gurmánskych špecialít majstra šéfkuchára v Pohostinstve pod Úbočou, návštevníkov čaká i druhá etapa - poobedná jazda na tretí najvyšší hrad na Slovenku - Muránsky hrad.

Kým sa budú nabíjať batérie e-bikov v požičovni, hneď vedľa v Pohostinstve pod úbočou sa nabijú energiou i cyklisti. Po oddychu sa vyberú v ústrety nedotknutej prírody národného parku Muránska planina. Z brala Cigánka, na ktorej stoja pozostatky kedysi známeho kráľovského strážneho hradu.

Návštevníkov srdečne pozývame na otvorenie e-bikovej sezóny v Šumiaci. Veríme, že leto bude v znamení e-bikov na celom Horehroní. Návštevníci si môžu požičať e-biky s dopravou a sprievodcom aj z Brezna, Táľov – hotelov Stupka a Partizán, či Podkoníc“, dodáva Ing. Petra Rizdoňová, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.