retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia chopok-chata seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 08. júla 2020 • 08:47.22 • zaujímavosti

163x

Rozprávka v múzeu - múzeum v rozprávke

Názov výstavy:     Rozprávka v múzeu - múzeum v rozprávke
Miesto konania:    Horehronské múzeum, Nám. gen. M. R. Štefánika 13
Usporiadateľ:        Horehronské múzeum
Trvanie výstavy:   3. 7. 2020 – 26. 8. 2020
Scenár výstavy:    Denisa Čiefová, Vanda Golianová
Kurátor výstavy:   Vanda Golianová

Rozprávkové knihy sú neoddeliteľnou súčasťou detského sveta. Keďže doba napreduje, mnohé staršie vydania kníh upadajú do zabudnutia a s nimi aj predmety, o ktorých sa v príbehoch rozpráva. Preto sme sa rozhodli takouto formou priblížiť deťom vybrané predmety zo zbierkových fondov múzea a zároveň umožniť rodičom zaspomínať si s rozprávkou na pekné chvíle z detstva. Každá z výstavných miestností bude interaktívna, preto si návštevník zo sebou odnesie nielen zážitok. Čaká na Vás viac  ako desiatka príbehov a čarovných rozprávok.

Okrem toho môžu návštevníci – menší a aj tí skôr narodení,  v tomto „rozprávkovom“ prostredí pobudnúť pri prelistovaní alebo čítaní ďalších dobrodružstiev, obdivovať ilustrácie známych, či menej známych príbehov, alebo sa aj sami stať rozprávačom čarovnej rozprávky.       

Pozývame preto všetkých – deti, rodičov, aj starých rodičov, aby sa prišli spoločne zabaviť pri vzájomnom čítaní a spoločnom spoznávaní strácajúceho sa sveta, v ktorom väčšinou vždy dobro nakoniec zvíťazilo nad zlom a kde múdrosť mala svoje stále miesto pod slnkom.