retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 16. mája 2022 • 15:20.42 • zaujímavosti

495x

SABER Distillery zožala tentokrát úspech na medzinárodnej súťaži vo Frankfurte

Liehovar rodiny Janštovcov sídliaci nad Breznom, v miestnej časti Lúčky, produkuje pod značkou SABER už 5 rokov viaceré druhy kvalitných destilátov, ktoré sú odrazom tradícií so svedomitým dodržiavaním výrobných procesov. Ich kvalita sa potvrdila aj nedávno na prestížnej medzinárodnej súťaži vo Frankfurte, kde boli ocenené práve destiláty nesúce elitnú regionálnu značku REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE.

,,Nedávno sa nám podarilo uspieť s regionálnymi produktami Palantír Smrekovička a Hugan 1265 na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy. Obidva destiláty získali ocenenie Grand Gold, čo je najvyššie možné. Zároveň Smrekovička získala trofej ako najlepší destilát zo Slovenska. Ide o vynikajúcu reprezentáciu nášho regiónu aj v zahraničí a zviditeľnenie regionálnej značky aj mimo Slovenskej republiky“, uviedla majiteľka pálenice, Beata Janštová.

Na 6. ročníku medzinárodnej súťaže Frankfurt International Trophy, ktorá sa konala konkrétne 8. – 9. apríla 2022 v historickej hale vo frankfurtskom Palmengartene, sa zúčastnilo 460 degustátorov. Hodnotiaca porota zložená z odborníkov, akými sú someliéri i enológovia, spolu degustovali a zároveň hodnotili viac ako 4000 vzoriek vína, piva a liehovín, a to aj napriek obavám zo slabej úrody v roku 2021 a celosvetovej pandémie, v čase ktorej konkurencia neslabla, ale práve naopak naďalej silnela. Celkom 1309 vín, pív a destilátov bolo ocenených jednou z prestížnych medailí.

,,Veľmi sa tešíme z každého úspechu Breznianskeho liehovaru, o to viac sme hrdí, ak prestížne ocenenie získajú práve regionálne produkty, ktoré sú nositeľmi regionálnej značky Regionálny produkt Horehronie“, dodala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Mnohé destiláty či niektoré liehoviny si môžete zakúpiť aj priamo v našich Turisticko-informačných centrách na námestí v Brezne a Bystrej, alebo online na www.eshop.horehronie.sk