retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Nedeľa, 07. októbra 2018 • 17:15.08 • krimi

2316x

Polícia v okrese Brezno rieši...

Porušovanie domovej slobody

Vyšetrovateľ v Brezne obvinil dvoch mužov (30r. a 24r.) z Brezna z prečinu porušovania domovej slobody, spáchaného formou spolupáchateľstva. Dňa 7. 8. po spoločnej dohode vošiel jeden z obvinených do obytného karavanu v ktorom zotrval približne 15 minút. Z karavanu ukradol mince, cigarety a malý čierny vreckový lampáš. Druhý z obvinených vonku dával pozor, či nepôjde okolo majiteľ karavanu alebo polícia. Majiteľovi spôsobili krádežou škodu takmer 21 eur. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5rokov.

Ohrozovanie mravnej výchovy mládeže

Polícia v Brezne obvinila 42 r. muža a 37 r. ženu z Brezna z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Ako rodičia a zákonní zástupcovia v školskom roku 2017/2018 vydali osobu mladšiu ako 18 rokov (12 r. syna) do nebezpečenstva spustnutia, pretože mu umožnili viesť záhaľčivý život, následkom čoho bezdôvodne vymeškal počas školského roka spolu 144 neospravedlnených hodín povinnej školskej dochádzky. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Krádež

Polícia v Brezne obvinila 65 r. muža z Komárna z pokračovacieho prečinu krádeže. V utorok (2.10.) v dopoludňajších hodinách na ulici ČSA v Brezne, v predajni vzal z regálu s fľašu s alkoholom a prešiel pokladničnou zónou bez zaplatenia. V ten istý deň v popoludňajších hodinách sa opätovne vrátil do predajne a z regálu vzal ďalšiu fľašu s alkoholom a opäť prešiel cez pokladničnú zónu bez zaplatenia. Krádežou spôsobil škodu 3,98 eur, ale za obdobný čin už bol v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch potrestaný a taktiež bol za takýto čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch aj odsúdený. Za túto krádež môže byť potrestaný odňatím slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: KRPZ BB