retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 25. mája 2011 • 10:19.20 • krimi

1598x

Rimavskosobotskí policajti chytili muža, ktorý po nociach vykrádal byty

Rimavskosobotskí policajti vyšetrujú prípady krádeží a porušovania domovej slobody, ktorých sa opakovane v meste Rimavská Sobota dopúšťal 27-ročný František z Turčianskych Teplíc.

Podľa doterajších informácii sa tento muž po prvý krát dopustil trestného činu porušovania domovej slobody v sobotu (14.5.), kedy preskočil oplotenie dvora rodinného domu v Čerenčanoch a cez pootvorené okno domu vošiel do jeho vnútorných priestorov, porozhliadal sa a keďže zbadal, že sa vo vedľajšej izbe svieti a počul aj kroky, odišiel z domu preč. Týmto skutkom však obvinený neskončil. Vo svojom konaní pokračoval aj počas ďalších dvoch dní. V noci na nedeľu (15.5.) sa na Daxnerovej ulici v Rimavskej Sobote vlámal do bytov, ktoré sa nachádzajú na prvom poschodí.

V obidvoch prípadoch obvinený vyliezol na okenný parapet, vytlačil privreté okno a vošiel do bytu. Z bytov odcudzil rôzne veci, ako napríklad peňaženku s osobnými dokladmi, bankomatovými kartami, MP4 prehrávač či finančnú hotovosť. Následne opäť počas noci na pondelok (16.5.) pokračoval v krádežiach na Družstevnej a Rožňavskej ulici. Taktiež sa vlámal do bytov na prvom poschodí, do ktorých vošiel cez pootvorené okná. Z týchto bytov ukradol taktiež peňaženku s rôznymi osobnými dokladmi i bankomatovými kartami. Z bytov si však odniesol aj cigarety, alkohol a dokonca aj športové tenisky.

Celkové škody, ktoré obvinený krádežami spôsobil boli vyčíslené na viac ako 500 eur. Zo strany polície bol podaný návrh na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. Sudca Okresného súdu tento návrh akceptoval a v súčasnosti je obvinený vo vyšetrovacej väzbe. Za takúto trestnú činnosť hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: KRPZ BB