zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 13. apríla 2011 • 17:30.33 • krimi

3517x

Vlámačku do skladu strednej školy v Poltári už policajti objasnili

Polícia v Poltári od 7. februára pátrala po páchateľoch, ktorí sa počas víkendu (5.2. – 6.2.) vlámali do dielne Strednej odbornej školy v Poltári.

Kusom betónu s rozmermi približne 25 krát 15 centimetrov rozbili okno, ktoré následne otvorili a vošli do dielne. Plynovou zváračkou ktorá sa nachádzala v dielni, rozpálili oká visiacich zámkov na dvoch plechových skriniach a pravým kľúčom ktorý tam našli, si odomkli plechový sklad náradia. Z dielne boli odcudzené dve rozbrusovačky, zváračka, príklepová vŕtačka, zváracia kukla, golasada, dve sady skrutkovačov, sada vrtákov do kovu, ručná vibračná brúska, dve sady závitových súprav, sada montážnych kľúčov a kompresometer.

Policajti operatívnou činnosťou zistili, že tento skutok majú na svedomí dvaja žiaci tejto školy, ktorí sa na krádeží vlámaním vopred dohodli a do skladu sa vlámali v noci z piatka na sobotu (5.2.). Poverený príslušník v Poltári v utorok (12.4.) obvinil z prečinu krádeže 19-ročného Michala zo Sliača a 18-ročného Mariána z Kokavy nad Rimavicou. Krádežou náradia a rôznych elektrických nástrojov by škole spôsobili škodu 1550 eur, ale na výzvu ich dobrovoľne vydali a škole budú vrátené. Poškodením zariadenia vznikla škole škoda odhadnutá na 108 eur. Obvinení sú stíhaní na slobode a za tento skutok môžu byť potrestaní odňatím slobody až na 2 roky.

Zdroj: KRPZ BB