Pondelok, 28. novembra 2011 • 15:35.58 • šport

2430x

Šesť bodový víkend

27.11.2011 HK Brezno - HK Warriors Bardejov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) - 219 divákov

Góly Brezna: Ján Čerňa, Ján Čerňan (Tomáš Štubňa), Miroslav Pohorelský (Igor Michalek), Lukáš Pinka (Patrik Trnka)

Po sobotňajšom skvelom výkonne v Donom Kubíne chceli Brezňania potvrdiť svoj výkon aj v nedeľu v dohrávanom zápase 9.kola doma proti Bardejovu.

Horehronci nechceli nechať nič na náhodu a pokračovali vo víťaznej zostave zo sobotňajšieho zápasu. Do bránky sa znovu postavil brankár Cpin. Domáci sa ujali vedenia v zápase v 6.minúte po individuálnej akcií z hokejky kapitána mužstva Jána Čerňana. Čerňan sa predral dopredu individuálne pomedzi dvoch súperových obrancov a prekrásne zakončil. Hostia dokázali v 16.minúte vyrovnať v presilovej hre z hokejky Lúča.

V druhej tretine sa tak začínalo odznovu no tentoraz sa ujali vedenia hostia z hokejky Forgáča. Brezňania začali do súpera viac búšiť a ich snaha po vyrovnaní bola zúročená z hokejky Čerňana. I keď domáci Bardejovčanov prestrieľali v tejto časti hry 11: 5 ďalší presný zásah už nezaznamenali.

V poslednej časti hry domáce tribúny hnali Horehroncov dopredu aj za pomoci hráčov 5.ročníka, ktorý sa v tom čase vrátili z Lučenca. Chlapci aj s pomocou ďalších divákov vytvorili peknú hokejovú atmosféru za čo sa domáci hráči chceli odvďačiť ďalším gólom. Útoky sa však striedali na oboch stranách no miernu prevahu mali domáci. Ich snaha bola zúročená v 58.minúte z Hokejky Pohorelského po prihrávke Michaleka. Po 32 sekundách spečatil výsledok Lukáš Pinka a Horehronci razom viedli 4:2.

Brezno tak zaznamenalo 6 bodový víkend a odtrhlo sa tak s posledného miesta v tabuľke. V počte bodov sa tak dostalo na mužstvá na 3 až 5 mieste, kde je medzi týmito súpermi len 1 bodový rozdiel.

V nasledujúcom kole Brezňania privítajú rezervu Liptákov a domáci priaznivci očakávajú plný bodový zisk. Liptákom sa v tejto sezóne ešte nepodarilo na pôde súpera zvíťaziť a tak sa máme načo tešiť už túto sobotu 3.decembra o 17:00 hod., keď v Aréne Brezno začne duel Brezna proti Liptovskému Mikulášu „B“.

Viac o dianí v hokejovom klube Brezno sa dočítate na na stránkach hokejového klubu HK Brezno.

Autor a foto: Pavel Miháľ  ml.