Pondelok, 22. februára 2016 • 11:39.05 • šport

1519x

Večerná florbalová liga Brezno - 19. 2. 2016

19.2. boli na programe dve stretnutia Večernej florbalovej ligy v Brezne.

V prvom zápase sa proti sebe postavili Škriekajúce opice a Žinčica Wild. Zápas sa začal v svižnom tempe a už po 25 sekundách hry otvoril skóre Belko, keď vymietol ľavý roh súperovej brány. O dve minúty neskôr Belko pridal ďalší gól, teraz pre zmenu triafal do pravého rohu brány. Stav 2:0 pre Wild´s. V druhej polovici prvej tretiny však mali z hry viac Opice a túto svoju hernú prevahu nakoniec aj využili, keď po nahrávke Šandora znižoval na 1:2 Štulrajter. 17 sekúnd pred koncom prvej tretiny sa Belkovi podarilo opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov z pohľadu Wild´s, keď jeho strela znova mierila do ľavého rohu súperovej brány. Stav po prvej tretine 3:1 pre Wild´s. V druhej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú bez vážnejších šancí na oboch stranách. Až v polovici druhej tretiny sa menilo skóre, keď Štulrajter po nahrávke Šandora znížil na rozdiel jediného gólu. (2:3) Opice ožili a zakrátko pridali aj vyrovnávajúci gól, keď po prihrávke Bellu opäť trafil medzi žrde Štulrajter. (3:3) O 20 sekúnd neskôr obrat dokonal Šandor keď zvýšil na 4:3 pre Opice. (asist. Bella). Wild´s sa však nevzdávali a pomerne za krátky čas sa im podarilo aj vyrovnať. Opäť skóroval Belko (asist. Santoris). Stav 4:4. 39 sekúnd pred koncom druhej tretiny po chybe Wild´s sa trafil krásnou strelou do priestoru bránky Šándor (asist. Štulrajter). Šandorovi sa podarilo zavŕšiť hattrick keď po individualnej akcii zakončil a zvýšil tak už na 6:4 pre Opice. Tretia tretina priniesla o niečo pomalší florbal a dokopy sme v nej videli len tri góly. Za opice presne triafal Stančík. (7:4). Wild´s už neostávalo nič iné, len všetky sily vrhnúť do útoku, preto sa ich obrana otvorila následkom čoho bol gól Opíc 2 minúty pred koncom, ktorý pochoval nádeje Wild´s bodovať v tomto zápase. 39 sekúnd pred koncom sa podarilo Belkovi ešte znížiť na konečných 8:5. Zaujímavosti zápasu : 2 hattricky na strane opíc Štulrajter a Šandor. 5 gólov Belka.

Škriekajúce opice - Žinčica Wild 8:5
Tretiny (1:3) (5:1) (2:1)

Góly:

Škriekajúce opice - Štulrajter (3), Šandor (3), Stančík (2)
Žinčica Wild - Belko (5)

V druhom večernom zápase sa predstavili Fanatickí frolbalisti a Žinčica Wild. Fanatici dosiaľ ešte neprehrali a ani v tomto zápase tomu nebolo inak. Už po 11 sekundách prvej tretiny vyhrávali 1:0, keď sa strela Kučeráka nahodená na mantinel odrazila do brankára Wild´s a ten si ju nešťastne zrazil do brány. Wild´s sa nestihli spamätať a behom prvej minúty úvodnej tretiny inkasovali ešte dvakrát. Góly strieľali Pôbiš (asist. Mirilovič) a Kučerák (asist. Libica). Stav 3:0 Tempo hry sa mierne spomalilo a hralo sa viacmenej v strede ihriska. V siedmej minúte sa podarilo streliť dva góly Luptákovi, keď mu nahrával Libica a neskôr Mirilovič. Stav 5:0. Za Wild´s sa presadil Belko. (5:1). Do konca prvej tretiny ostávalo už len niečo vyše 60 sekúnd, no Frolbalistom sa aj napriek tomu podarilo zapísať ešte dvakrát do streleckej listiny. (Pôbiš, Kučerák). Stav po 1. tretine 7:1. Druhá tretina sa začala podobne ako tá prvá, keď po 8 sekundách zvyšoval na 8:1 pre Frolbalistov Libica (asist. Kučerák). Fanatickí frolbalisti pokračovali v nastúpenom trende z prvej tretiny a obranu Wild´s ničil jeden útok za druhým. To sa samozrejme prejavilo aj na stave stretnutia, keď po dvoch góloch Luptáka, Kučeráka a jednom góle Libicu svietilo na ukazovateli skóre 13:1. 12 sekúnd pred koncom upravil Belko po nahrávke Kováčika na 13:2. V tretej tretine sa už zápas len dohrával a otázkou bolo, či Fanatici nastrieľajú Wild´s 20 gólov. To sa im nakoniec nepodarilo aj keď nemali k tomu ďaleko. Zápas skončil 17:3 pre Fanatických frolbalistov. Góly v tretej tretine strieľali dvakrát Kučerák, Pôbiš a Mirilovič. Za Wild´s sa presadil v tretej tretine opäť len Belko.

Fanatickí frolbalisti - Žinčica Wild 17:3
Tretiny (7:1) (6:1) (4:1)