Správy

Utorok, 08. marca 2016 • 09:46.55 • šport

1934x

Víťazom King Tips Prestige Cup-u sa stalo mužstvo Sršne Brezno

V sobotu 5. marca sa v športovej hale Badín uskutočnil v poradí už tretí ročník futsalového turnaja pod názvom KING TIPS Prestige CUP 2016. Na King Tips Prestige Cup-e sa predstavili dvanásti účastníci z ôsmich miest. Odohralo sa celkovo 38 zápasov, v ktorých padlo 143 gólov a po dramatických zápasoch sme spoznali tretieho víťaza - mužstvo Sršne Brezno.

Gól: P. Švantner

V tomto zápase bola favoritom MIBA. Prvá polovica zápasu bola taktická, vyrovnaná. V druhej polovici zápasu boli aktívnejší Brezňania, ktorí si vypracovali viacero gólových šancí, ale tie zlikvidoval brankár MIBY. O víťazstve sa rozhodlo v predposlednej minúte, keď Sršne strelili postupový gól. Favorit MIBA skončil po prvýkrát na turnaji vo štvrťfinále.

Semifinále

Ilumináti Banská Bystrica – Sršne Brezno 2:3
Góly: M. Tuček, P. Tužinský – P. Švantner 2, M. Jakuba

Prvé semifinále lepšie začali Brezňania, ktorí otvorili skóre zápasu. Netrvalo však dlho a Ilumináti vyrovnali. Sršne sa opäť ujali vedenia, o ktoré vzápätí hneď prišli. O postupe do finále rozhodla štandardná situácia Sršňov, ktorú výborne rozohrali a strelili tretí gól. Tentokrát už vedenie nepustili a mohli sa tešiť z postupu do finále.

Finále

Sršne Brezno – Luka Profistavby Košice 4:2
Góly: M. Jakuba 2, P. Kovalčík, A. Krejčí - Ľ. Beregsási, vl. gól

Finále bolo meraním síl mladej dravosti (Brezno) a skúsenosti (Košice). Sršne sa prezentovali v priebehu celého turnaja kolektívnymi výkonmi, inak tomu nebolo ani vo finále a Košickú hru režíroval člen širšieho kádra Slovenskej reprezentácie vo futsale Peter Serbin, ktorému sekundoval najlepší kanonier turnaja Vojtech Turek. Priebeh zápasu bol dlho vyrovnaný, dve minúty pred koncom na ukazovateli skóre svietil stav 2:2, keď pekná strela Mareka Jakuba naklonila misky váh na stranu Sršňov. Záverečná hra Košíc bez brankára gól už nepriniesla a tak po konečnom hvizde rozhodcov vypukla veľká radosť na striedačke hráčov Brezna.

Autor: Lukáš Berec a Lukáš Kucbel

Viac informácií z turnaja nájdete na Víťazom King Tips Prestige Cup-u sa stali hráči z Brezna