Utorok, 14. novembra 2017 • 08:35.06 • šport

06. - 12. novembra 2017

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  11.11. 2017 - Zimný štadión Gelnica
HC REBELLION GELNICA - HK BREZNO 4:3 (4:0, 0:1, 0:2)
Góly BR: 18 LONGAUER Andrej (29 PINKA Lukáš, 21 ZNAK Radovan), 19 ŠMÁLIK Michael (15 GUTTMANN Tomáš, 56 VAIS Matej), 56 VAIS Matej (22 KOŠTIAL Martin, 15 GUTTMANN Tomáš)

Do zápasu sme vstúpili bez dôrazu a bez chuti po zisku bodov a tak aj vyzeral stav po 10 min. prvej tretiny, keď sme prehrávali už 4:0 po zbytočných chybách. Prvá tretina sa hrala vo vysokom tempe a tempo hry určovali prevažne hráči domáceho mužstva, ktorí nevypustili ani jeden súboj. Od druhej tretiny sa obraz hry postupne menil a iniciatívu zobralo do rúk naše mužstvo, keď sa nám podarilo do konca druhej tretiny znížiť na 4:1 po dobrej práci v rohu ihriska a peknom zakončení Longauera tesne pred brankárom po prihrávke od Pinku. Do tretej tretiny sme nastúpili s veľkým odhodlaním niečo s výsledkom spraviť  a domáce mužstvo sme takmer do ničoho nepúšťali. Dokázali sme si vytvoriť viac gólových situáciu a na 4:2 znižoval kapitán mužstva Šmálik. Tlak na domácich sa stupňoval a v presilovej hre znižoval už na 4:3 v 53. minúte Vais strelou spomedzi kruhov. Žiaľ dve minúty pred koncom zápasu sme urobili školácku chybu a nechali sa vylúčiť na 2. minúty za hru s vysokou hokejkou. Šanca na vytvorenie si ešte väčšieho tlaku a na vyrovnanie tak bola o to menšia. Aj napriek nášmu tlaku a veľmi  dobrému záveru, si domáce mužstvo ustrážilo svoje vedenie a tak sa domov vraciame bez jediného bodu.

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST

NEDEĽA  12.11. 2017 - Zimný štadión Nové Zámky
HK LOKOMOTÍVA NOVÉ ZÁMKY - HK BREZNO 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly BR: PECNÍK Filip (LASHEEN Marwan Mohamed), PONČÁK Richard Alexander (MAREK Filip)

SOBOTA  11.11. 2017 - Zimný štadión Nové Zámky
HK LOKOMOTÍVA NOVÉ ZÁMKY - HK BREZNO 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly BR: LASHEEN Marwan Mohamed, MAREK Filip (KOVÁČIK Milan), MAREK Filip (KOVÁČIK Milan), MAREK Filip, HELC Adam (KOVÁČIK Milan , PONČÁK Richard Alexander)

LIGA KADETI

NEDEĽA  12.11. 2017 - Zimný štadión Bardejov
MHC 46 BARDEJOV - HK BREZNO 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub, KOŽUCH Jakub), BÁLINT Marek (TURŇA Oliver), GÉRER Jakub (LUKAČOVIČ Hugo, BÁLINT Marek), LUKAČOVIČ Hugo (KOVÁČIK Richard)

V prvom dejstve sme boli aktívnejší ale nedokázali sme sa gólovo presadiť. Boli sme však pokojní a trpezliví. Do druhej tretiny sme iľli s pokynom viac sa pohybovať bez puku a vytvárať si tým viac príležitosti na kombináciu. Takto zrýchlený pohyb a výmena miest viedla k dvojgólovému vedeniu a mohlo byt aj vyššie. Proti bol brankár domácich. V záverečnej časti sme chceli zlomiť odpor súpera, ale už v druhom striedaní sme inkasovali. Nasledovalo zbytočné vylúčenie na 5 minuút v nom vyrovnávajúci gól. Domáci získali pohodu a v týchto chvíľach mohli dokonať obrat. My sme sa však ale dobre bránili. Šance na víťazný gól nám znižovalo ďalšie vylúčenie. V závere sme ale poriadne zabrali, nechceli sme stratiť body v zápase, kde sme väčšiu časť dominovali. Po chybe domácich a ukáźkovom doraze sme puk dotlačili v predposlednej minúte do brány. Super si v závere zobral timeout a vsadil všetko na útok, buly v obrannom pasme im vôbec nevyšlo a my sme z toho vyťažili štvrtý gól. Chlapci si za zápas zaslúžia pochvalu, zvládli neľahkú tretiu čast po strate náskoku, čo býva neľahká psychologická skúška aj pre skúsenejších hráčov.