Utorok, 09. októbra 2018 • 08:17.19 • šport

1. - 7. október 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  06.10. 2018 - Zimný štadión Hamuliakovo
HC OSMOS BRATISLAVA "B" - HK BREZNO 8:4 (2:2, 1:0, 5:2)
Góly BR: ŠTUBŇA Tomáš (SRNKA Stanislav), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan), ZNAK Radovan (BAMBÚCH Lukáš), ŠTUBŇA Tomáš (TURŇA Tomáš, LAUBERT Lukáš)

Od úvodu sme hýrili aktivitou a vytvárali sme svojim dobrým pohybom tlak na súpera. Je to štýl hry, ktorý nám sedí. Vždy si týmto spôsobom dokážeme vypracovať gólové príležitosti, dve sme premenili a dostali sme sa do vedenia. Od toho momentu na nás doľahla prílišná zodpovednosť a upustili sme od nátlakového hokeja. Súper to využil a prebral iniciatívu. Ďalší priebeh zápasu poznačilo množstvo vylúčení. V úvode tretej tretiny sme využili presilovku a za stavu 3:3 sme chceli zlomiť zápas v náš prospech. Sériou nedosledovaných osobných súbojov a opustenie systému, však malo za následok stratu bodov. Súper nás hravo v závere rozobral a výsledkovo odskočil. Dobré stretnutie, dobrá skúsenosť, ale pokiaľ chceme pomýšľať na víťazstvo, naša defenzívna činnosť musí začať hneď po strate puku.

K - Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  07.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Góly BR: KAFRÍK Dušan (PETRINEC Teodor), BÁLINT Marek (GÉRER Jakub)

SOBOTA  06.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LUČENEC 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Góly BR: PISAROVIČ Jakub, BELKO Matej (PISAROVIČ Jakub , KOVÁČIK Richard), MELICHER Patrik (PISAROVIČ Jakub, TURŇA Oliver), BÁLINT Marek (KIRDAJ Kristián)

1. LIGA KADETI

UTOROK  02.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:5 (0:0, 2:3, 3:2)
Góly BR: VALLO Timotej (MORONG Marián, ŠVEC Dominik), TURŇA Oliver, MORONG Marián, VALLO Timotej (ŠARINA Tomáš , TURŇA Oliver), MORONG Marián (ŠVEC Dominik, KOVÁČIK Richard)

Marián MORONG: Celý zápas sme hrali aktívne a nevzdali sme sa, aj keď súper na chvíľu otočil stav. Na ľade sme hrali naplno až do konca. Celý kolektív mal na dnešnom zápase zásluhy, či to boli obrancovia či útočníci, všetci mali chuť do dnešného zápasu. Celému tímu, aj trénerom chcem poďakovať za dnešný zápas. Mojou asistenciou na Tima Valla sa mu podarilo dať v 2. tretine otvárací gól zápasu. Moje góly boli 3. a 5. Tretí som dal z dorážky po dobrej akcii a piaty som strelil na súperovu bránu po otočke do horného rohu.

Čakali sme náročný zápas a priebeh tomu aj nasvedčoval. Veľmi zodpovednou hrou a s vypätím všetkých síl sme ukázali, že dokážeme hrať proti hocikomu dobrý hokej.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 8. ŠHT

SOBOTA 06.10.2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 0:11 (0:3, 0:4, 0:4)

Po celý zápas sme boli sparingom súpera, ktorý si s nami robil čo chcel. V prvej tretine bol pomer striel 4:23,ukázalo,že zaostávame vo všetkých činnostiach. V druhej tretine sme dlho odolávali súperovi a zlomil nás kuriózny gól, ktorí rozhodcovia nevideli a nechali pokračovať v hre. Po asi minúte, keď bola hra prerušená, súperovi hráči obstáli rozhodcu a ten napokon uznal gól, že asi bol!! Tento moment ovplyvnil vývoj zápasu,lebo oslabené naše družstvo,ktorému chýbali 4 hráči/nemoc/a bolo doplnené 2 hráčmi 7.HT, už nenašlo síl vzdorovať. PS 4:14. Do bránky v tretej tretine išiel brankár Mastiš, no ani on nezastavil kanonádu súpera.PS 1:25 !! V zápase sa zranil Švec D.,po strele do lakťa odstúpil z hry. Musím pochváliť hráča 7.HT Kvietok J., ktorý bol náš najaktívnejší hráč a z 9 striel, ktoré sme vyslali do priestoru súperovej bránky bol autorom 5 striel.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 7. ŠHT

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (KOVÁČ Sebastián Ivan)

V prevej tretine sme začali veľmi zle, už v 1.min.bol zbytočne vylúčený hráč Kubina a dostali sme gól v OS. Druhý gól sme dostali po strele pri chybe centra a brankára/zdvihnutá hokejka nad ľadom/. Súper nás zasypal množstvom striel.bol aktívnejší ako naši hráči.PS 7:26 !! Pred druhov tretinou v kabíne sme si povedali,že budeme hrať aktívnejšie,no opak bol pravdou,tretinu sme pokazili a prehrali vysoko 1:5.PS 9:21. Po rýchlom inkasovanom góle/1.min./ v tretej tretine, sme začali viac bojovať,súper bol lepší,ale už sme mu nedovolili skórovať.PS 4:20. K zápasu sme pristúpili veľmi ležérne, hráči musia pristupovať k zápasu koncentrovaní a bojovne naladení,čo sa nám však v tomto zápase nepodarilo.Jediný hráč,ktorý podal dobrý výkon bola brankárka Debnárová /zo 67 striel, chytila 59 - t.j.88%-ná úspešnosť/. Ostatní sme zaostali ďaleko pod svoje možnosti.