Utorok, 16. októbra 2018 • 09:14.43 • šport

8. - 14. október 2018

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  13.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 5:9 (2:4, 1:3, 2:2)
Góly BR: ŠMÁLIK Michael (BAMBÚCH Lukáš, PODKONICKÝ Martin), PINKA Lukáš (BAUER Martin, LUPTÁK Patrik), ZNAK Radovan (ŠTUBŇA Tomáš, LUPTÁK Patrik), PODKONICKÝ Martin (KOŠTIAL Martin, ŠMÁLIK Michael)

Domáci zápas Rytierov výrazne ovplyvnil jeho úvod. Po individuálnych chybách sme v krátkom čase inkasovali trikrát. Po oddychovom čase sme sa snažili zastaviť nepriaznivý vývoj. Podarilo sa nám znížiť na 1:3, ale zamrazil nás gól na 1:4. Iskru nádeje sme vykresali pred skončením tretiny na 2:4. Druhú tretinu sme začali presilovou hrou, v nej sme boli blízko k zníženiu na 3:4, ale paradoxne sme po jej skončení inkasovali na 2:5. Podobný priebeh sa opakoval stále až do konca. Veľké odhodlanie striedali chyby v pootvorenej defenzíve. Napokon sa konečné skóre zastavilo na konečných 5:9. V nasledujúcich zápasoch si musíme lepšie postrážiť úvod, pretože s podobne ofenzívne disponovanými súpermi budeme opäť naháňať "zajaca za chvost".

K- Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  14.10. 2018 - Zimný štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly BR: PISAROVIČ Jakub (MICHAL Samuel)

SOBOTA  13.10. 2018 - Zimný štadión Partizánske
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly BR: KAFRÍK Dušan (BOSMAN Andreas)

1. LIGA KADETI

NEDEĽA  14.10. 2018 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)
Góly BR: MURÍN Sebastián (FAŠKO Michal), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard), MELICHER Patrik (KOVÁČIK Richard, TURŇA Oliver), MELICHER Patrik, ĎÖRDÍK Jakub (FAŠKO Michal)

Jakub Ďordík: Do zápasu sme nastúpili naštartovane a dokázali sme sa prezadiť. V tomto tlaku sme pokračovali aj v druhej tretine. Hrali sme dobrý hokej, ale veľa sme kombinovali, mohli sme viac strieľať. V tretej tretine sme urobili pár chýb v systéme a súper nás potrestal. Môj gól vyzeral asi takto: dostal som prihrávku na kraji tretiny, vystrelil som takú bombu, že brankár sa nestihol presunúť a skončilo to v bráne.

Z našej strany dobrá hra, kontrolovali sme priebeh a ukázali sme veľa peknej roboty. Zapojili sme všetkých hráčov z lavičky a zápas sme si užili. Vieme, že budú náročnejšie zápasy, kde budeme musieť na úspech dodržiavať taktické pokyny celých 60 minút.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 8. ŠHT

SOBOTA 13.10.2018 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 17:0 (3:0, 4:0, 10:0)

Na zápas sme nastúpili s 10 hráčmi, čo proti takémuto silnému súperovi nestačí. Od začiatku nás zatlačil do našeho pásma a prakticky sa hralo len na jednu bránku.PS 23 : 3. Súper aj v druhej tretine pokračoval v nátlakovej hre a mi sme sa iba bránili.PS 24 : 4. Od vyššieho výsledku nás zachránil výkon brankára Longauera, ktorý jediný podal veľmi dobrý výkon.Chytil 40 striel a jeho úspešnosť bola 85,11 %-ná. Zo zápasu odstúpila obrankyňa Kánová/bolesti hlavy/.V zápase nehrala Smídová pre zranenie. V tretej tretine do  bránky nastúpil Mastiš a hráči mu vôbec nepomohli.Súper nás zasypal strelami,pretože sme nekorčuľovali a poslednú tretinu sme doslova odflákli. PS 28 : 1 !!! Takýto výkon družstva sa nedá komentovať.Hráči 1.päťky inkasovali 11 gólov! Hráči z hosťovania z B.Bystrice inkasovali 6 gólov. Prečo kmeňoví hráči zabalili zápas sa nedá ospravedlniť a je to iba v ich hlavách.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – 7. ŠHT

HC BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: BABINSKÝ Timotej (BÁLINT Alex), BÁLINT Alex

Súper nás v prvej tretine zatlačil do defenzívy a nepustil nás k ničomu.Mali sme príliš veľký rešpekt. PS 19 : 0 !!! V druhej tretine sme hru vyrovnali, tretina bola herne vyrovnaná,hoci súper častejšie strieľal aj mi sme si vytvorili šance,no nepremieňali sme ich,hlavne preto,že sme nestrieľali a gól chlapci chceli dať z bránkovej čiary.Zlomil nás gól,keď brankárka mala puk pod lapačkou a súper jej do nej pichol,čo rozhodcovia uznali. V tretej tretine sa opakoval dej druhej tretiny,súper mal viac striel,PS 24 : 10,no znovu sme zahodili čisté šance.Súper využil,že sa hralo v Hale B,kde sú menšie rozmery a preto častejšie strieľal. Nemôžem povedať,že by sme boli  v zápase herne horší. Okrem 1.tretiny sme podali bojovný výkon a bez kľúčových hráčov /Kvietok-nemoc a Medveď-nenastúpil v zápase pre zranenie po rozkorčuľovaní, sme si hanbu neurobili.

Dobrý výkon podala brankárka Debnárová, kryla 55 striel a jej úspešnosť bola 90.16 %-ná.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 6. ŠHT

HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 5:8 (1:2, 2:1, 2:5)

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – 5. ŠHT

HK BREZNO - HC BANSKÁ BYSTRICA 5:12 (0:4, 4:3, 1:5)

4. ROČNÍK

HOKEJOVÝ  TURNAJ SsZĽH  Zimný štadión Zvolen

Ďalší v poradí z recipročných turnajov sme odohrali vo Zvolene. Bol to v poradí už tretí turnaj 4. ročníka po Detve a domácom turnaji v Brezne. Zatiaľ sme na oboch turnajoch vyhrali jeden zápas a túto skutočnosť sme chceli zmeniť.

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 8:4 (3:4, 5:0)
Góly BR: Ambrózyová (Janoštiak), Šiška (sam.), Koštiaľová (Šiška), Šiška (Janoštiak)

Prvý zápas sme začali dobre, veľa sme korčuľovali a na góly súpera sme odpovedali našimi gólmi. Výsledkom bolo vedenie po polčase. Súper však v druhej časti pridal ešte o rýchlostný stupeň načo sme už nestihli zareagovať.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 9:8 s.n. (3:2, 5:6)
Góly BR: Zemko (sam.), Berčík (Janoštiak), Berčík (Šiška), Majer (Ambrózyová), Zemko (Votroubek), Berčík (sam.), Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Rozhodujúci nájazd premenil Šiška

Druhý zápas sme nezačali až tak dobre ako prvý. Súper nám v druhej časti odskočil a remízu sme ratovali až v samom závere v hre bez brankára. Vyrovnať sa podarilo Berčíkovi. Rozhodli teda nájazdy rovnako ako v poslednom zápase s Krtíšom v Brezne. Opäť, tentokrát vďaka Šiškovi sme boli úspešnejší my.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 9:4 (4:2, 5:2)
Góly BR: Berčík (sam.), Berčík (Šiška), Berčík (sam.), Šiška (Janoštiak), Votroubek (s.n.), Zemko (sam.), Berčík (s.n.), Vptroubek (s.n.), Berčík (s.n.)

Víťazstvo nás nakoplo do posledného duelu. Ten sme hrali sebavedomo a presadilo sa viacero strelcov. Priebeh hry a výsledok sme pohodlne kontrolovali až do konca zápasu.

V tomto turnaji sme si teda vyskúšali všetky druhy výsledkov jednu prehru, jednu remízu a následnú výhru po nájazdoch a jednu výhru v riadnom hracom čase. Hráči si zlepšené výsledky, ale najmä hru užívali a to nielen priamo na ľade, ale aj pri ceste autobusom, kde bolo poriadne veselo. Posledný z rady recipročných "zväzových" turnajov nás čaká vo Veľkom Krtíši.