Utorok, 29. októbra 2019 • 08:47.46 • šport

21. - 27. október 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  26.10. 2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HK 91 SENICA 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly BR: PINKA Lukáš (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), ŠEBEST Peter Daniel (VAIS Matej), ŠTUBŇA Tomáš (LAUBERT Lukáš), KOVÁČIK Peter (LAUBERT Lukáš, GUTTMANN Tomáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, VAIS Matej), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin), ŠEBEST Peter Daniel (BURČÍK Marek), KOŠTIAL Martin (KOVÁČIK Peter)

Zápas sme začali tlakom na súpera a ovládli sme hru. Boli sme silnejší na puku a z množstva šancí sme strelili 3 góly. V druhej tretine sme odskočili na 5:0 a zápas už mal vlažnejšie tempo. Tretiu tretinu sme ukontrolovali a konečné skóre 8:0 je veľavravné. Diváci videli dobrú hru a víťazstvo našich. V prestávke našich najmenších počas krátkej hry a traja diváci mali možnosť opäť súťažiť v streleckých zručnostiach. Ján LAURINC "Chalani mi pomohli, zablokovali dorážky a prvé strely som pochytal. Dali mi pekný darček k narodeninám. Hrali veľmi dobre". Radovan ZNAK "Mali sme výbornú prvú tretinu a myslím si, že v druhej tretine, keď sme odskočili na 5:0 bolo po zápase. Podržal nás brankár a my sme z množstva šancí strelili 8 gólov".

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  27.10. 2019 - Aréna Brezno  12. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - MHC 46 BARDEJOV 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly BR: KOVÁČIK Richard (BOSMAN Andreas), KOVÁČIK Richard (BOSMAN Andreas), KOVÁČIK Richard ( BOSMAN Andreas, BROZMAN Dušan), PETRISKO Oliver (ŠVEC Dominik), RENDEK Šimon (BOSMAN Andreas),  PETRISKO Oliver (ĎÖRDÍK Jakub)

Domáci posilnení výkonom z minulého týždňa,  začali aj tento zápas výborne. S najvážnejším konkurentom o play of, to bol od začiatku jednoznačný duel. Brezňania nenechali nič na náhodu a po ich najlepšej tretine v súťaži, ukázali Bardejovu, že dnes na body nemôžu pomýšľať. Výborne hrajúci novozložený útok Rendek-Kováčik-Bosman sa postaral o 3 góly zo 4. Po prvej tretine tak mali domáci pohodlný náskok 4 gólov. Hostia sa síce nešportovými vecami snažili domácich rozladiť, ale ani to im nepomohlo. Dnešný výkon Rytierov tak bol vynikajúci aj po psychickej stránke. Celý zápas dodržiavali nastolené pokyny a mali ho tak pod suverénnou kontrolou. Kolektívnym výkonom prispeli všetci hráči k prvej vychytanej nule brankárovi Mejsnarovi.

Liga starších žiakov 8. ročník

VOĽNO

Liga starších žiakov 7. ročník

NEDEĽA 27.10.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 7. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 10:2 (5:0, 0:0, 5:2)
Góly: PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), PANČÍK Martin (BÍREŠ Benjamín)

V Bystrici sa hralo v tréningovej hale, kde je rozmer ihriska výrazne odlišný, od toho na ktorý sme zvyknutí. Snažili sme sa na to pripraviť, ale nepodarilo sa nám to. V prvej časti sme inkasovali takmer z každej šance súpera a keď naše šance ostali nevyužité, bola z toho naša najhoršia tretina v doterajšej súťaži 5:0. V prestávke sme sa snažili zmeniť myslenie hráčov a nabudiť ich na zmenu vo vývoji zápasu. Druhá časť skončila 0:0, zastavili sme skóre domácich, ale nekorigovali. Tretiu tretinu sme chceli vyhrať, zlom sme chceli pomôcť navodiť zmenou v zostave. V úvode sa podarilo, strelili sme dva rýchle góly a boli sme v hre, žiaľ na viac sme sa už nestihli zmôcť, pretože sme chybovali a súper nás opäť poslal ku dnu. V závere sme už nemali dostatok najmä morálnych síl na odpor.

Liga mladších žiakov 6. ročník

SOBOTA 26.10.2019 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA RED 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Liga mladších žiakov 5. ročník

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 16:1 (4:0, 6:0, 6:1)

V zápase sme si dali za cieľ zlepšiť defenzívu aj ofenzívu z úvodného vzájomného zápasu (6:22). Prvá tretina naznačovala zlepšenú organizáciu v obrannom pásme, ale nedarilo sa nám smerom dopredu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, stále sme sa trápili smerom dopredu, boli sme nepresní a ustrachaní. V defenzíve sme boli o čosi priepustnejší. Musíme sa v tréningu zlepšiť vo všetkých herných činnostiach, čo nám umožní otvoriť novú úroveň hokeja, na ktorej sú súperi ako Banská Bystrica.