Pondelok, 04. novembra 2019 • 09:10.27 • šport

28.10. - 3. november 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  02.11. 2019 - Zimný štadión Púchov 7. Kolo
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (ŠEBEST Peter Daniel, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (GUTTMANN Tomáš), KOVÁČIK Peter)

Úvod zápasu zodpovedal postaveniu v tabuľke a prvých desať minút sme len s problémami odolávali tlaku domácich. V druhej tretine sme sa dokázali adaptovať na hru súpera, vyrovnali sme hru a stav 2:2 nám dával reálne šance pomýšľať na veľmi slušný výsledok. V záverečnom dejstve sme však urobili pod tlakom vynútené chyby. Za stavu 3:2 sa náš hráč ocitol v úniku, k vyrovnávajúcemu gólu však chýbali centimetre. V snahe otočiť jednogólové manko, sme inkasovali na 4:2. Za predvedenú hru patrí poďakovanie hráčom, bolo tam srdce, chýbalo možno trochu vyzretejšieho taktického myslenia. Mrzí strata nášho najlepšieho strelca, na ktorého si domáci "vyšliapli" a zápas nedohral pre zranenie v hornej časti tela. Prajeme mu skoré zotavenie a návrat do zostavy. Zároveň vás pozývame na zápas v aréne Brezno proti Prievidzi, v sobotu 9. 11. 2019 o 18:45. Ďakujeme za podporu, spolu s vami sme doma v tejto sezóne ešte neprehrali. Tomáš ŠTUBŇA  "Od úvodného buly sme šli do zápasu s ambíciou zobrať lídrovi tabuľky nejaké body. Zápas sa hral vo vysokom nasadení, snažili sme sa dodržiavať náš systém hry a kontrovať rýchlymi protiútokmi. V prvej tretine nás súper síce prestrieľal, ale skvele nás podržal brankár. V ďalšom priebehu zápasu sme boli vyrovnaným súperom, boli sme efektívni a teší ma, že sme bojovali do poslednej minúty. Škoda, že sa nenaklonili misky váh na našu stranu. Z Púchova odchádzame so vztýčenou hlavou a motiváciou tvrdo pracovať ďalej, aby sme doma prehru Púchovu oplatili".

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  03.11. 2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - HKM ZVOLEN 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Góly BR: BÁLINT Marek, BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián)

Do Brezna prišiel najvážnejší kandidát na postup do extraligy a na zápase to bolo od začiatku vidiet. Zaskočení domáci dovolili hosťom sa rýchlo ujať vedenia o 2 góly. Zvýšeným úsilim sa domáci v druhej tretine dotiahli na rozdiel jedného gólu a mali šance aj na vyrovnanie. No po jednej z chýb im Zvolenčania tesne pred koncom 2 tretiny odskočili opäť o 2 góly. Do poslednej tretiny išli domáci Rytieri zdramatizovať zápas, čo im ale efektívnejší súper nedovolil a po hrubých chybách strelil poľahky 2 góly v rýchlom slede a tým pochovali šance domácich na zisk bodov. Horehronci po tažkej sobote už nenašli sily na korigovanie výsledku a tak s favoritom súťaže prehrali 2:7.

SOBOTA  02.11. 2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - MŠHKM PRIEVIDZA 5:4 (2:0, 2:4, 1:0)
Góly BR: BOSMAN Andreas (RENDEK Šimon), RENDEK Šimon (KOVÁČIK Richard, BOSMAN Andreas),RENDEK Šimon (BOSMAN Andreas, KOVÁČIK Richard), MURÍN Sebastián (BÁLINT Marek), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek, MURÍN Sebastián)

Zápas sa hral v réžii domáceho mužstva. Po výbornej prvej tretine a vedení o 2 góly prišiel od polovice zápasu útlm na domácich a tí dovolili hosťom sa dotiahnúť so skóre na stav 4:4 po dvoch tretinách. Domáci hráči si ale uvedomili dôležitosť zisku 3 bodov a poslednú tretinu zatlačili hostí. Škoda len že z tlaku vyťažili iba jeden gól, ale aj ten sa nakoniec stal rozdielovým a tak všetky body ostali doma a briblížili chlapcov opät o krok bližšie ku play off o extraligu.

Liga starších žiakov 8. ročník

STREDA 30.10.2019 - Zimný štadión Lučenec 8. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: BÁLINT Alex (HARING Roman), BÁLINT Alex (BELKOVÁ Tereza)

Liga starších žiakov 7. ročník

Voľno

Liga starších žiakov 6. ročník

STREDA 30.10.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 8. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Liga starších žiakov 5. ročník

Voľno

3. ročník

NEDEĽA 27.10.2019 -  Titan Aréna Liptovský Mikuláš
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH

HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "WHITE" - HK BREZNO  1:18 (0:9, 1:9)
Góly BR: Kidernay (Jagerčík, Ridzoň), Lemper (Berčík), Kindernay (Rošková), Berčík (Sihelský) Leitner (Hudík), Berčík (Lamper), Berčík (Lamper), Rošková (Kindernay, Ridzoň), Turňa (Hudík), Berčík (Lamper), Sihelský (Berčík), Lamper (Berčík), Leitner (sam.), Berčík (Sihelský), Hudík (Leitner), Lamper (Berčík), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper)

Druhý zápas mal už iný priebeh. Dominovali sme od začiatku a súper sa len sporadicky dostal ku našej bráne. Hráči si dovolili pekné individuálne akcie, ale čo je dôležitejšie, pekne kombinovali a dali góly po pekných prihrávkach. Zápas sme si doslova užívali.

HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "BLUE" - HK BREZNO  4:15 (1:7, 3:8)
Góly BR: Rošková (Kindernay), Sihelský (Lamper), Berčík (sam.), Kindernay (Ridzoň, Rošková), Berčík (Sihelský), Berčík (Lamper), Leitner (Hudík), Berčík (Lamper), Leitner (Turňa, Hudík), Leitner (Hudík), Rošková (sam.), Leitner (sam.), Berčík (Sihelský, Lamper)

V prvom zápase sa chlapci mierne hľadali. Kombinácia nebola najlepšia, ale to bolo spôsobené tým, že sme v tejto zostave dlhšie nehrali. Postupne sme sa dostávali do tempa a pribúdali aj góly. Dobre zachytal aj brankár a tak sme sa radovali z vysokého víťazstva.

0-2. ročník

NEDEĽA 27.10.2019 -  Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 22:2

Aj naši najmladší si išli zmerať sily s hráčmi Banskej Bystrice. V tomto ročníku je dôležitejšie než výsledok, samotný zážitok zo zápasu. Prehodenie zostavy, alebo absencia jedného-dvoch hráčov môže úplne skresliť výsledok. Hráči si však zápas ako aj cestu veľkým autobusom veľmi pochvaľovali.

Najbližšiu šancu zažiť zápasový adrenalín majú naši prváci a druháci 07.11. 2019 o 16.15 hod.  proti hráčom z Rumunskej Bukurešti v Brezne.