Pondelok, 25. novembra 2019 • 10:05.35 • šport

18. - 24. november 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  23.11. 2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠK ŽIAR NAD HRONOM 5:6pp (3:2, 2:1, 0:2, 0:1)
Góly BR: KOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin (FAŠKO Andrej), KOŠTIAL Martin, PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LUNTER Peter), ZEMANČÍK Matúš

Skvelý hokejový večer predviedli obe družstvá pred najvyššou diváckou návštevou za posledné sezóny. Úvod vyšiel lepšie hosťom a do troch minút viedli 0:2. Oddychový čas priniesol zlepšený prejav a do konca prvej tretiny sme strelil tri góly. Naše mužstvo pracovalo na hrane možností a diváci sledovali parádne predstavenie. Záver patril hosťom, ktorý využili naše zaváhania. Rozhodla herná vyspelosť hokejových legiend. Sme hrdí na predvedenú hru našich Rytierov. Vážení diváci, s Vami vyhrávame, aj znášame prehry. Dnes ste boli našim ďalším hráčom. V riadnom hracom čase sme naďalej doma neporazení. Veľká vďaka za finančnú aj materiálnu podporu pre psíky v Tuláčiku.

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  24.11. 2019 - Zimný štadión Bardejov  18. Kolo
MHC 46 BARDEJOV - HK DOUBLE RED Brezno 4:5pp (1:1, 1:2, 2:1, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik, MURÍN Sebastián), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, NOVYSEDLÁK Samuel), BOSMAN Andreas (KOVÁČIK Richard), ŠVEC Dominik, BÁLINT Marek

Brezňania sa už skoro ráno o piatej vydali na cestu do BJ. Pravdepodobne tento fakt poznačil ich výkon v 1tretine v ktorej dostali až päť menších trestov. Všetky oslabenia ubránili a aj skoro odpovedali na inkasovaný gól a tak do 2 tretiny išli s nerozhodným skóre 1:1. Domáci ale na začiatku tretiny využili presilovku a išli do vedenia. Hostia ale naďalej pokračovali vo svojej nátlakovej hre,  z ktorej ale do pol zápasu nevyťažili nič. Hralo sa prakticky na 1 bránu. Brezňania ale nepoľavili a odmenou im bolo otočenie skóre po 2 tretine vo svoj prospech. Slabšia koncentrácia, nedisciplinovanosť a domáci v presilovke vyrovnali. Stále ale hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak slabá koncovka bola proti. A to sa skoro stalo hosťom aj osudným, keď v závere domáci z ojedinelého útoku skórovali a šli do vedenia 4:3. Brezňania sa nevzdali a ešte v poslednej minúte Švec krásnou strelou vyrovnal. A tak išiel zápas do predĺženia, v ktorom strelecky disponovaný kapitán Bálint dal svoj tretí gól a tým aj rozhodol a víťazstve hostí. Po tomto zápase sú Brezňania opäť bližšie k bojom o Extraligu dorastu.

Liga starších žiakov 8. ročník

SOBOTA 23.11.2019 - Zimný štadión Detva 11. Kolo
HC 07 WPC DETVA - HK BREZNO 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)
Góly: PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), KVIETOK Jakub (PILIAR Samuel, BELKOVÁ Tereza), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex, PILIAR Samuel), ĎURIŠ Patrik, HRUŠKA Kristián (BÁLINT Alex), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex (13) , KVIETOK Jakub), KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex)