Utorok, 10. decembra 2019 • 09:25.02 • šport

2. - 8. december 2019

2. hokejová liga

SOBOTA  07.12. 2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly BR: VAIS Matej (ŠEBEST Peter Daniel, LUPTÁK Patrik), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), VAIS Matej (MATZENAUER Alex, KOVÁČIK Peter), KOVÁČIK Peter (ŠEBEST Peter Daniel, KOŠTIAL Martin)

Je skvelé, že aj posledný zápas v tomto kalendárnom roku sme zvládli a bodovali. Stretli sa dve družstvá z hornej časti tabuľky a hra bola skôr taktická, ako živelná. Každý gól mohol byť rozhodujúci a nám sa podarilo v druhej tretine streliť dva. Aj v tretej tretine sme trpezlivo pracovali a nepustili sme hráčov Kubína do súvislejšieho tlaku. Gól v presilovke na konci zápasu definitívne rozhodol o našej výhre. Hráči odviedli výbornú prácu, za ktorú dostali od divákov dlhotrvajúci potlesk a pochvalu.

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  08.12. 2019 - Aréna Brezno 22. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - HC LUČENEC 13:0 (5:0, 2:0, 6:0)
Góly BR: BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Richard, BÁLINT Marek), KOVÁČIK Richard (ŠVEC Dominik, BÁLINT Marek), GÉRER Jakub (VALLO Timotej), GÉRER Jakub (VALLO Timotej), BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard), BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard, NOVYSEDLÁK Samuel), ĎÖRDÍK Jakub (BÁLINT Marek, ŠVEC Dominik), GÉRER Jakub (FARTEL Alex), BÁLINT Marek (ŠVEC Dominik, ĎÖRDÍK Jakub), BÁLINT Marek (ĎÖRDÍK Jakub, BROZMAN Dušan), ĎÖRDÍK Jakub (GÉRER Jakub), GÉRER Jakub (FARTEL Alex)

SOBOTA  07.12. 2019 - Zimný štadión Lučenec  21. Kolo
HC LUČENEC - HK DOUBLE RED Brezno 1:8 (0:3, 1:4, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (GÉRER Jakub), GÉRER Jakub (NGUYEN Filip, ĎÖRDÍK Jakub), BÁLINT Marek (KOVÁČIK Richard), TURŇA Oliver (PETRINEC Teodor, BOSMAN Andreas), BOSMAN Andreas (GÉRER Jakub), FARTEL Alex (RENDEK Šimon, ĎÖRDÍK Jakub), GÉRER Jakub (BÁLINT Marek, NGUYEN Filip), BÁLINT Marek (PETRINEC Teodor)

9. ROČNÍK

NEDEĽA 08.12.2019 -  Zimný štadión Topoľčany
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH “U15“

HK BREZNO - HO HAMIKOVO O.Z HAMULIAKOVO 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Góly BR: KUBINA Jakub

Do prvého zápasu sme nastúpili veľmi ležérne, puky sa odrážali na súperove hokejky a rýchlo sa dostali do vedenia z čoho pramenila nervozita, do druhej časti zápasu sme nastúpili oveľa lepšie čo nám ale nevydržalo dlho, do druhého zápasu sme teda mali čo zlepšovať.

HC TOPOĽČANY - HK BREZNO 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Do druhého zápasu sme vstúpili ako iný tím, zlepšili sme pohyb, pomáhali sme si a hrali sme ako tím a domácemu celku sme boli viac ako vyrovnaným súperom, žiaľ po individuálnych chybách nám súper odskočil a my sme už len ťažko hľadali fyzické aj mentálne sily na vyrovnanie, alebo otočenie zápasu, napriek tomu hodnotíme zápas pozitívne a získali sme mnoho ďalších skúsenosti do budúcnosti ako tím.

8. ROČNÍK

SOBOTA 07.12.2019 -  Liptovský Mikuláš
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH “U14“

HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 8:2 (4:1, 4:1, 0:0)
Góly BR: KVIETOK Jakub (BERČÍK Ivan), PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan)

Zápas sme začali dobre, ale po individuálnej chybe a dvoch zlepených gólov, naše plány dostali trhliny. Neskoršie zníženie na 4:1 nám dodalo opäť chuť zabojovať. Mali sme dve vyložené brejkové šance, ktoré sme nepremenili a z oboch sme inkasovali z protiútoku. Táto fáza nám definitívne zobrala šancu na lepší výsledok.

HC KOŠICE - HK BREZNO 8:1 (5:0, 3:1, 0:0)
Góly BR: KVIETOK Jakub

Úvodných desať minút bolo na nás vidieť nadšenie a bojovnosť. Prvý gól Košíc nám ale zobral na chvíľu sústredenie a bojovnosť a tento úsek nás stál stratu 0:5. Do druhého dejstva sme išli už s vedomím, že ak ideme všetci naplno a držíme korčuľovanie a vysoké nasadenie v súbojoch, vieme dôstojne vzdorovať a občas využiť zaváhanie súpera na protiútok. Tretinu sme statočne bránili a po odobratí puku ušiel do brejku Kvietok a strelil cestný úspech. Nebyť poľavenia koncentrácie v poslednej minúte, mohli sme ubojovať tretinu 1:1. So zdatnými súpermi, ktorých tímy tvorila väčšia skupina starších hráčov ako ten náš, sme mali možnosť vyskúšať si vyšší level hokeja, kde hráči museli výrazne zrýchliť najmä rozhodovací proces, pridať v dôraze v súbojoch a neustále korčuľovať vo vysokom tempe. Veľmi cenné skúsenosti, za ktoré sme vďační.

7. ROČNÍK

NEDEĽA 08.12.2019 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ  TURNAJ SZĽH “U13“

HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 6:3 (4:1, 2:2, 0:0)
Góly BR: PANČÍK Martin (PAUČÍK Milan, ŠKODA Maroš), MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan),  MULTÁN Matej (PAUČÍK Milan), PAUČÍK Milan (MULTÁN Matej), TURŇOVÁ Laura (KANIARIK Maroš, MUNDIER Martin), BELKO Juraj (KÁN Tomáš)

Zápas mal tempo od začiatku, siedmaci hrali nabudený cennou skúsenosťou zo sobotných ťažkých zápasov na turnaji 2006. Šiestakom chvíľu trvalo kým sa na nový stupeň adaptovali. Postupne sme sa dostali do vedenia, hostia sa ale nechceli dať a doťahovali, definitívne sme ich zlomili v druhej časti gólom na 5:3. Na záver sme pridali ešte jednu poistku.

HK BREZNO - MMHK NITRA 2:6 (2:0, 0:6, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), PAUČÍK Milan

Na Nitru sme sa dobre mentálne nastavili a s chuťou sme sa do nej pustili, dlho bolo skóre 0:0. Potom sme sa ujali vedenia 2:0 a boli sme lepším tímom na ľade. Druhá časť sa otočila, súper nám strelil tri rýchle góly a naklonil vývoj na svoju stranu. Po tajme sme sa nezomkli, inkasovali sme ďalšie tri góly a sľubne rozohraný zápas sa nám nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca.

HK BREZNO - HK LEVICE 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: SUROVÝ Bruno (BERČÍK Ivan), SUROVÝ Bruno (KUVIK Filip, JANOŠTIAK Tobias)

Záverečný zápas bol dramatický, oba tímy bojovali o každý kus ľadu. Čakalo sa na prvý gól, ten sa podarilo streliť nám. Súper však do prestávky vyrovnal. Rovnaký priebeh mala aj druhá polovica. Opäť sme to boli my, kto viedol. Hosťom však vyšla hra 6:5 bez brankára, keď sme si strelu od modrej nešťastne tečovali do brány na konečných 2:2. Turnaj bol výborným spestrením po ukončení základnej časti. Hráčom poskytol cenné skúsenosti a veľa športových zážitkov. Ďakujeme všetkým zúčastneným tímom.