Utorok, 04. februára 2020 • 08:15.10 • šport

NEDEĽA 02.02. 2020 - Aréna Brezno 2. Zápas
HK BREZNO - HK 91 SENICA  9:1 (2:0, 4:0, 3:1)

SOBOTA  01.02. 2020 - Aréna Brezno 1. Zápas
HK BREZNO - HK 91 SENICA  5:2(3:1, 1:0, 1:1)
Góly BR: PINKA Lukáš, RYBÁR Filip (FAŠKO Andrej, LUNTER Peter), LUNTER Peter (ŠEBEST Peter Daniel), PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, ZNAK Radovan), MATZENAUER Alex (ŠEBEST Peter Daniel)

Prvý z dvoch domácich zápasov sme zvládli a ujali sme sa vedenia v sérii 1:0. Hra však bola rozkúskovaná častými prerušeniami a množstvo vylúčení zápasu na tempe nepridalo. Boli sme hokejovejší, využili sme chyby súpera a zaslúžene sme vyhrali. Ak chceme uspieť aj zajtra, potrebujeme byť disciplinovanejší, viac sa tlačiť do zakončenia, preniesť pozitívne emócie na ľad a hrať tímovo.

K-Classic 1. liga dorastu - O EXTRALIGU

NEDEĽA  02.02. 2020 - Steel Aréna Košice 4. Kolo
HC PENGUINS PREŠOV - HK DOUBLE RED Brezno  6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub

Vo vyrovnanom zápase, aj keď to na skóre nevidieť, hostia prestrieľali domácich. Avšak veľký rozdiel bol v chladnokrvnosti zakončenia. Kým domáci išli do vedenia a hostia im kontrovali gólom v prvej tretine, v ostatných už neboli takí efektívny. Aj keď vyložených šancí v takom vyrovnanom zápase mali aj na 8 gólov, ďalší sa už neujal. A aj preto domáci, keď využili presilovku, a pridali gól naviac v druhej tretine, tak išli do vedenia o 2 góly. Hosťom nemožno uprieť snahu o dramatizáciu výsledku, ale vyložene šance Bálinta, Vala, Gerera a Turňu ostali nevyužité. Domácim sa podarilo v 3 tretine streliť upokojujúci gól na 4:1 a potom už hosťom nedovolili žiaden zvrat. A nakoniec domáci ešte 2x skórovali a vyhrali aj tento duel.

SOBOTA  01.02. 2020 - Steel Aréna Košice 3. Kolo
HC PENGUINS PREŠOV - HK DOUBLE RED Brezno 3:2(0:1, 3:1, 0:0)
Góly BR: ĎÖRDÍK Jakub (TURŇA Oliver, BÁLINT Marek), GÉRER Jakub

Zápas sa hral na malej tréningovej ploche v Košiciach a tomu sa podobala aj hra. Rýchle kontry na oboch stranách, z ktorých hostia po krásnej kombinácii a gólu do prázdnej brány vyťažili vedenie po prvej tretine. Domáci tým posilnení o 5 najlepších hráčov Bardejova sa vôbec nevedel presadiť proti skvelej hre hosti. Škoda len že hostia zo svojej prevahy nevyťažili viac. V 2 tretine domáci ale za ali trestať chyby hosti. Boli efektívnejši v zakončení a oto ili skóre vo svoj prospech a viedli po 2 tr.3:2. Tým výsledkom sa aj zápas nakoniec skon il, aj keď hostia sa snažili do konca o vyrovnanie, ale ani hra bez brankára im nepriniesla vyrovnávajúci gól. A tak vyhral šťastnejší a efektívnejší.  Vo vyrovnaných zápasoch rozhodujú individuálne chyby, ktoré vie súper využiť. Domácim sa o jednu viac podarilo potrestať a preto vyhrali o gól.

Liga starších žiakov 8. ročník

SOBOTA 01.02.2020 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Góly: KVIETOK Jakub (BÁLINT Alex), HARING Roman, BÁLINT Alex (TIMKO Martin)

PIATOK 31.01.2020 - Aréna Brezno 11. Kolo
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Góly: BÁLINT Alex (PILIAR Samuel), KUBINA Jakub (DONOVAL Michal), PILIAR Samuel (BÁLINT Alex, KVIETOK Jakub), BÁLINT Alex

Liga starších žiakov 7. ročník

SOBOTA 01.02.2020 - Zimný štadión Pov. Bystrica 7. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:4 (2:0, 0:0, 1:4)
Góly: ĎURIŠ Patrik (MICHALKO Mário), PAUČÍK Milan (BÍREŠ Benjamín, KACHNIČ Milan), MICHALKO Mário, BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias)