retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 24. mája 2011 • 07:16.18 • šport

3139x

Preteky v love rýb udicou

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Brezne zorganizovala v dňoch 14. a 15. mája preteky v love rýb udicou na vodnej nádrži v Závadke nad Hronom.

V sobotu 14. mája boli preteky pre dospelých rybárov. Zúčastnilo sa 62 pretekárov a bolo ulovených 77 kusov kapra rybničného, 11 kusov amura bieleho, 1 ks podustvy a 1 ks pleskáč. Na prvom mieste sa umiestnil Jozef Hromádka, na druhom mieste Jozef Hruška a tretie miesto si vybojoval Peter Mešťan. V nedeľu 15. mája sútažili deti z krúžkov mladých rybárov pri Základných školách v Heľpe, Polomke a Pohronskej Polhore a z Centra voľného času v Brezne v počte 31 pretekárov. Bolo ulovených 64 kusov rýb, z toho 40 kusov kapra rybničného.

Na prvom mieste sa umiestnil Adrian Mešťan, na druhom mieste sa umiestnil Martin Riapoš a na treťom mieste sa umiestnil Adam Riapoš, všetci traja z rybárskeho krúžku pri ZŠ v Heľpe. Výhercovia si odniesli pekné ceny. Deti súťažili aj ako družstvo o putovný pohár predsedu MO SRZ v Brezne, a ten putoval už po druhýkrát za sebou do Základnej školy v Heľpe.

Autor: Peter Mešťan