retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 12. júna 2012 • 13:00.58 • turistika

3431x

Radosť, smiech a rozžiarené očká

Aj tak by sa v stručnosti dal charakterizovať 32. ročník Cesty rozprávkovým lesom, ktorú organizovalo OZ KST TOMO. Celé týždne štáb ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa ich akcia vydarila, pracoval na realizácii tohto ročníka. Vymyslieť a realizovať akciu k MDD tak, aby deti zaujala a zároveň dostať detičky, ich rodičov a starých rodičov na krásny výlet do prírody a tak aj spoznať krásnu prírodu v okolí mesta Brezna´- to je hlavný cieľ tohto podujatia.

V sobotu 02. júna skupinka turistov prešla trasu od Geľby až po začiatok CRL, aby označkovala trasu, ako aj jednotlivé stanoviská.

Nedeľa 03. júna – ráno o 6,00 hod. sa začala práca organizačného štábu – vyviesť všetky stanoviská, balíčky a ľudí na trasu rozprávkového lesa- tu bola neoceniteľná pomoc ľudí z MŠK, LMB, p. Kubaliaka a p. Černého, ktorí všetko povyvážali na určené miesta.

Od rána upierajú oči na oblohu, aby vyšlo počasie a ich námaha nevyšla nazmar. Predsedníčka klubu bola týždeň predtým na cintoríne zapáliť sviečku a poprosiť bývalých členov – Tomíka a Janka, aby tam hore zariadili počasie. A naši patróni veru nelenili, lebo počasie vyšlo ideálne, svietilo slniečko, prefukoval svieži vetrík, takže sa dobre kráčalo od jedného stanoviska k druhému.

Takmer 300 detí v spoločnosti rodičov, starých rodičov prechádzali trasou a veru ťažko povedať, kde bola väčšia radosť. Potešil každý – čertisko a čarodejnica pri vstupe, lov rybičiek, striekačky s vodníkom, úloha-preliezť tunelom a za odmenu sladkosť, či vtipný zajko so zdravou mrkvičkou. Preliezky, nová šmýkačka s čertom Davidom a lienkou Lenkou, indiánsky stan, perfektní strelci, zbojníci so zlatými dukátmi, rytieri pri skale či skúška presnosti pri zvieracích hlavách. To všetko museli prekonať malí drobci. Detičky od niekoľkých mesiacov (aj tie ešte nenarodené) až po tie staršie sa cestou tešili z rôznych obrázkov. Na koniec ich čakala ešte taška plná sladkostí od tiet v stane, naviac bonus – lanovka a už ostalo len zaznamenať všetky dojmy na obrázky do galérie. Na záver špekáčik s chlebíkom a opekanie pri ohníku. Pekné počasie spôsobilo, že sa ľudia nerozchádzali, ale si užívali príjemný pobyt v prírode.

Krásny deň., ktorý stál za to najmä vďaka obetavým členom OZ Klubu slovenských turistov Brezno, ich priateľov a sympatizantov, MŠK Brezno, Lesom mesta Brezna a všetkým sponzorom, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tejto akcie. Spokojné a šťastné úsmevy detičiek nech sú im najväčšou odmenou za ich pomoc. Všetkým patrí úprimné ĎAKUJEME.

Autor: JUDr. Elena Kollárová

Plánujeme:
16.06. - Veľkofatranský Kriváň, Šútovský vodopád
23.06. - Výlet do Dolnej Strehovej pre organizátorov CRL
(bližšie informácie u p. Slavkovskej,  tf.č. 6113327,0908646311).

Pár fotografií si môžete pozrieť aj na našej FB stránke