retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 03. júna 2013 • 12:22.01 • turistika

3161x

Dobrá vec sa podarila

Také by bolo stručné zhodnotenie 33. ročníka Cesty rozprávkovým lesom, ktorej hlavným organizátorom je OZ KST TOMO Brezno. Celé týždne štáb ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa ich akcia vydarila, pracoval na realizácii tohto ročníka. Vymyslieť a realizovať akciu k MDD tak, aby deti zaujala a zároveň dostať detičky, ich rodičov a starých rodičov na krásny výlet do prírody a tak aj spoznať okolie mesta Brezna - to je hlavný cieľ tohto podujatia. K tomu zabezpečiť vyhovujúce počasie – to bola v tomto roku neľahká úloha po upršaných dňoch.

V sobotu 25. mája turisti prešli celú trasu, aby odpratali polámané stromy a vyčistili trasu. Nasledujúcu sobotu 01. júna skupinka turistov prešla znova trasu od Geľby až po začiatok CRL, aby označkovala trasu, ako aj jednotlivé stanoviská, povyžínala trávu.

Nedeľa 02. júna – ráno o 6,00 hod. sa začala práca organizačného štábu – vyviesť všetky stanoviská, balíčky a ľudí na trasu rozprávkového lesa- tu bola neoceniteľná pomoc ľudí z MŠK, LMB, p. Kubaliaka a p. Černého, ktorí všetko povyvážali na určené miesta.

Každý rok máme snahu poskytnúť detičkám nové zážitky, prekonať prekážky a stretnúť sa s rozprávkovými postavami. Kupujeme nové atrakcie, šijú sa kostýmy.

S čím všetkým sa deti stretli:

Vstup – sympatické strigy, stanovisko vodníka, čerta a Elišky (zdatnosť pri lovení rybičiek), cukríkový stromček, beh vo vreciach a maľovanie na tvár, Gargamel so šmoulinkou vyskúšali ich šikovnosť pri skladaní puzzlí (tí menší sa mohli pohojdať na hojdačke-slimákovi), ujovia z Lions klubu ich povozili na poníkoch, detská šmýkačka, indiánsky stan s kovbojmi a prelez cez tunel, triafanie vajíčok s Minnie Mouse a už nasledovali „ostrostrelci“ z airosftového klubu. Cestou sa stretli s tatkom a dedkom šmolkom, ktorí sa vybrali na „kontrolu“. U zbojníkov za dobre zabitý klinec dostali zlatý dukát, vyskúšali si bludisko a zdatnosť s rytiermi z Berezunu. Shrek a Fiona strážili hlavy levov, ktorým sa detičky triafali do papule.

A už vyšli k záveru lesa – povozenie na lanovke, nakresliť najkrajšie zážitky za pomoci motýlika, víly, či zajka. Šmoulinky zo stanu im na záver odovzdali tašku so sladkosťami a džúsikmi, špekáčik na opečenie a vineu s kofolou od smädu.

To všetko museli prekonať malí drobci.

Krásny deň, ktorý stál za to najmä vďaka obetavým členom OZ Klubu slovenských turistov Brezno, ich priateľov a sympatizantov, MŠK Brezno, Lesom mesta Brezna, Lions klubu, klubu Berezun, airsoftovému klubu a všetkým sponzorom, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tejto akcie. Spokojné a šťastné úsmevy detičiek nech sú im najväčšou odmenou za ich pomoc.

V ich mene všetkým ĎAKUJEME.

Plánujeme:
09.06. – Škrovinova cesta
15.06. – I. Choč, II. Liptovský hrad, Kalameny
22.06. – Sedmák
29.06. - výlet do Dolnej Strehovej pre organizátorov CRL
(bližšie informácie u p. Slavkovskej,  tf.č. 6113327,0908646311).

viac fotografií nájdete v albume na Google+

Autor: JUDr. Elena Kollárová

a tu je pár fotografií aj na FB stránke Stredoslovaci.sk