retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 16. marca 2015 • 12:39.15 • turistika

2234x

Židľovo

Sobota 8. Marec – sviatok MDŽ- breznianski turisti tradične trávia na Židľove. Ráno sa malá hŕstka postupne rozrastala. Keďže sa výbor rozhodol okrem MDŽ urobiť aj akciu s deťmi, nakoniec nás je 16 dospelých a 8 detí. Potešiteľná účasť – kiež by to tak bolo každú sobotu. Kráčame mestom, cez medzierku a Hron smerom na Židľovo. Slniečko už krásne prihrieva, pomaly sa rozopíname a vyzliekame, kým nedôjdeme k búde a posedenie na kopci. Nasleduje gratulácia predsedníčky všetkým ženám a dievčatám, sladká pozornosť. K tomu sa pripája Ivko so svojím darčekom a Ľubka zas všetkých milo prekvapí vlastnoručne vyrobenými darčekmi.

Chlapi medzitým nakládli oheň a deti si rozložili hry – súťažia v hode loptičkou na terč, triafajú „sklenákmi“ do vajíčkových obalov. Víťaz dostane čokoládu a všetky deti keksík a lentilky.

Každý sa teší zo slnečných lúčov – vyjdeme hore na kopec, odkiaľ je nádherný výhľad na Gapeľ, ale aj Kráľovu hoľu. Vzduch je zázračne čistý a slniečko výborne zohrieva. Všetci si pochutnávame z dobrôt, ktoré ženy pripravili – stôl sa pod nimi skoro prehýba.

Autor: JUDr. E. Kollárová, predseda OZ KST TOMO Brezno

viac fotografií nájdete tu ŽIDĽOVO (MDŽ+ deti)
stránka Občianskeho združenia Klub slovenských turistov TOMO Brezno