retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Nedeľa, 03. apríla 2011 • 07:56.12 • turistika

2564x

Turisti a labutie jazero

Večer mrholilo, v noci pršalo, napriek tomu 13 turistov v sobotu 2.apríla nastúpilo na autobus smer Valaská. Z autobusovej zastávky kráčame smerom k hornému jazierku a tipujeme, či tam nájdeme nejaké labute.

A nesklamali sme sa. Krásna a majestátna labuť rozprestrela krídla, aby sme všetci mohli obdivovať jej belostnú krásu.

Keď sa jej dosýta vynadívame a dofotíme, zistíme, že ďalšia je v jaziernom domčeku usadená zrejme na vajíčkach.

Potom už všetci vykročíme cez Potôčky a pochvaľujeme si čistučký, jarný vzduch. S radosťou vítame štrnásteho člena, ktorý nás dobieha. Pri obnovenej chatke si nakladieme ohník, opečieme slaninku aj chlieb s cesnakom. Užívame si teplé lúče jarného slniečka. Po chvíli prichádza partia mladých ľudí, ktorí prišli na chatu. Jeden z nich turistom zahral na fujare a turisti im zas zaspievali obľúbenú Ej, hory naše.

Rozlúčime sa a potom už vykročíme, aby sme sa v Laznej stretli s naším ujom Maťkom, ktorý nám už telefónom oznámil, kde nás čaká (zdravie mu nedovoľuje absolvovať dlhšie a náročnejšie túry, ale do okolia mesta za nami prísť musí).

Naša najmladšia turistka Karinka si veselo vykračuje popredku a my chválime jej bystré nôžky. Cestou fotíme veternicu, nesmelo vykúkajúce fialky a snežienky aj rozkvitnutý lykovec. Príroda sa už zobúdza zo svojho zimného spánku a my sa tešíme z neklamných znakov jari.

Na budúcu sobotu plánujeme Rohozná-Kozlovo-Bujakovo (bližšie informácie: p. Slavkovská tel.: 048-611 3327; mobil: 0908 646 311).

Autor: JUDr. Elena Kollárová