machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 18. júla 2011 • 09:46.43 • turistika

3503x

Turistické leto

Je leto - čas dovoleniek, oddychu. Breznianski turisti ho však trávia po svojom, v prírode. Druhého júla daždivá obloha odradila väčšinu od pravidelného adrenalínu. Len traja turisti sa vybrali aspoň na vychádzku do okolia mesta. A nebanovali, slniečko sa nedalo prosiť, krásne hrialo a trio sa prešlo Laznou až pod vysielač. Cestou späť pozbierali smeti, ktoré odhodili „tiežturisti“ a natrhali kyticu lúčnych kvetov, ktorú položili na hrob Tomika, bývalého predsedu.

5.júla , sviatok Cyrila a Metoda – osem turistov si vyšlo na vychádzku cez Dúbravku, Markovu cestu a Rúrami späť. Na Rúrach pri prameni sa nakládli ohník, opiekli slaninku a chlebík.

9. júla sa tradične turisti zúčastnili vo Vydrove Dňa stromu. Neboli by to však turisti, keby na to nešli svojím spôsobom – z Tlstého javora, cez Obrubovanec až do Vydrovskej doliny. Počasie prialo organizátorom aj turistom – v cieli si mohli z chuti zajesť fajného guľášu a užiť si bohatého programu, pozdraviť sa s prezidentom p. Gašparovičom.

16. júla zamračená obloha mnohých odrádzala od plánovanej túry – Srdiečko-Kosodrevina-Príslop-Krížske sedlo-Kotliská. Cestou začali dokonca padať dažďové kvapky. Večný optimista Mirko všetkých presvedčil, že bude fajn. Aj bolo. Spočiatku sa síce nad Tatranskými štítmi prevaľovali obrovské mračná, ale na poľanách už bolo vidieť presvitať slnko. Mraky sa cestou zodvihli a naskytli nádherný pohľad na okolité štíty. Turisti nevedeli, čím sa skôr kochať- či krásnou tatranskou kvetenou alebo majestátnymi horami – Baba, Mesiačik, z druhej strany Skalka, Bosorky či Kotliská. Najväčšou odmenou za námahu im bola pasúca sa rodinka kamzíkov na Kotliskách.

Unavení, ale nesmierne spokojní všetci konštatovali, že žijeme v nádhernom kúte Slovenska. Je len škoda, že po 16.00 hod. už ani na Kosodrevine ani na Srdiečku nedostanete žiadne občerstvenie, čo je iste na škodu turistického ruchu.

Na budúcu sobotu plánujeme účasť na zbojníckych dňoch na Zbojskej
(bližšie informácie na www.stredoslovaci.sk
alebo u p. Slavkovskej, tlf.č. 6113327, 0908 646311.

Autor: JUDr. Elena Kollárová