retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 05. decembra 2022 • 07:32.00 • zaujímavosti

840x

Stredisko Jasná situované na rozhraní dvoch regiónov Horehronie a Liptov, dnešným dňom otvorilo zimnú sezónu bohatú na novinky

Oblastné organizácie cestovného ruchu Región Horehronie a Región Liptov dnešným dňom spoločne otvorili očakávanú zimnú sezónu bohatú na novinky a sprievodné aktivity pre všetkých, ktorí plánujú tráviť svoju zimnú dovolenku na špičkovo upravených svahoch v areáloch lyžiarskych stredísk a v ich okolí.

Zimnú sezónu sme tradične otvorili v duchu spájania sa dvoch výnimočných regiónov, hranicou ktorých sú práve nízkotatranské štíty, v zime obľúbené najmä pre všetkých vyznávačov zimných športov, naopak v lete pre turistov, čo vyžaduje vzájomnú podporu a súhru v stredisku Jasná, ktoré sa rozprestiera na severnej i južnej strane Chopka, a teda aj na rozhraní dvoch regiónov“.

Na otvorení zimnej sezóny bola rozhodne ústrednou postavou naša úspešná olympionička Petra Vlhová, ktorá prijala pozvanie, čím sme mohli o niečo veľkolepejšie nie len odštartovať tohtoročnú zimnú sezónu, ale aj pokrstiť novú kabínkovú lanovku z Bielej púte na Priehybu, vďaka ktorej sa definitívne odstránil komplikovaný a zdĺhavý prestup z existujúcej štvorsedačky na výťah Twinliner, kde sa tvoril rad čakajúcich lyžiarov, a to tým, že sa až päťnásobne zrýchlila preprava medzi týmito dvoma miestami. Okrem toho sa zvýšil aj komfort jazdy, ktorej účastníkmi môžu byť aj rodiny s detským kočíkom či osoby so zníženou mobilitou.

Nie len severná časť sa má čím pochváliť, južná strana strediska rovnako nezaháľala! Do prevádzky sa totižto vracia legendárny vlek Tatrapoma H210 v lokalite Zadné Dereše, ktorý v čase svojho vzniku, kedy sa písal rok 1981, bol so svojimi 1550 metrami najdlhší na území vtedajšieho Československa a jeho prevýšenie 505 metrov bolo najvyššie na Slovensku. Po päť ročnej pauze, počas ktorej prechádzal opravou po vážnejšej poruche, ktorú vystriedali v posledných dvoch rokoch korona obmedzenia, je opäť pripravený na plnohodnotnú zimnú prevádzku.

,,Zaiste najväčšou novinkou pre lyžiarov je nový zimný produkt, ktorým je 4-, 6- a 7-dňový Horehronie skipass otvárajúci dvere do troch TOP lyžiarskych stredísk – Jasná Nízke Tatry, Ski Tále a Mýto Ski & Bike centrum, s viac ako 60 km zjazdovkami. Jeho predaj bude spustený v polovici decembra. Viac v tejto chvíli nechceme prezrádzať, všetky informácie sa záujemcovia v čas dozvedia na našej webovej stránke na našej webovej stránke www.horehronie.sk", s radosťou uvádza výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Zadarmo, ekologicky a ekonomicky vďaka Horehronie Card

Viaceré služby tohtoročnej zimnej sezóny sa viažu na regionálnu zľavovú kartu Horehronie Card, vďaka ktorej môžu jej držitelia lyžovať s 15 % zľavou na celodenný skipass v lyžiarskych strediskách Ski Tále, Ski & bike Mýto, Ski Telgárt a Ski Čierny Balog. 15 % zľava je rovnako dostupná vo vybraných wellness centrách v regióne Horehronie a na nákup regionálnych výrobkov s označením Regionálny produkt Horehronie, s cieľom podporiť lokálnych producentov. Rovnako všetci lyžiari, bežkári, skialpinisti i turisti sa odvezú bezplatne na Horehronie skibuse, ktorý všetkých záujemcov odvezie priamo z ubytovacích zariadení sídliacich v Bystrianskej doline, na profesionálne upravené lyžiarske svahy i bežkárske trate.

Mesto Brezno ako ľadové mestečko

Novým lákadlom na Horehroní bude zaručene exteriérové klzisko priamo na námestí v meste Brezne, ktoré je centrom regiónu. Klzisko bude slávnostne otvorené 16. decembra 2022, kedy sa zároveň začnú aj tradičné remeselné zimné trhy. V rámci otvorenia sa predstaví známy slovenský interpret Samuel Tomeček a Milujem Slovensko Band, ktorý určite rozprúdi energiu nie len na klzisku, ale aj na celom námestí. Ďalšou novinkou v priestore námestia bude ľadové mestečko, ktoré dotvorí zimnú atmosféru. Podujatia však týmto termínom na klzisku nekončia. Večerný program bude následne pokračovať vo vybrané termíny do konca januára. Pôjde či už o zábavu s ľudovou hudbou, animátormi, krasokorčuliarmi, ale aj so známymi hokejistami a inými zvučnými menami.

"V záujme nás všetkých je, aby bola zimná sezóna v porovnaní s dvoma predchádzajúcimi poznačenými korona krízou, priaznivejšia a aby sme v nej vytvorili práve také produkty cestovného ruchu, ktoré budú oslovovať široké okruhy návštevníkov“, dodáva Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Tradičné medzinárodné preteky na krňačkách

Krnačkové preteky sú výnimočnými pretekmi svojho druhu s nezameniteľnou tradičnou atmosférou, ktoré sa budú konať 24. a 25. februára 2023. Do regiónu Horehronie prilákajú každoročne množstvo domácich a zahraničných pretekárov a návštevníkov. Pretek bude i tento rok obohatený o otvárací ceremoniál na námestí v Brezne, počas ktorého sa priblíži história krňačiek a ich spôsob využitia v minulosti. Chýbať nebudú exibičné a súťažné jazdy a bohatý kultúrny program, ktorý bude prebiehať na južných svahoch Nízkych Tatier v lyžiarskom stredisku Jasná. Štart pretekov bude pod Kosodrevinou a cieľ v Krupovej.

Bežecké lyžovanie na Horehroní

Pre milovníkov bežeckého lyžovania budú i túto zimu upravené trate v Národnom biatlonovom centre v Osrblí, Hrončianskej doline, pri okolí lyžiarskeho strediska SKI Telgárt, pri Chamkovej stodole, v obci Horná Lehota, na Čertovici, v blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom alebo v rekreačnej oblasti Tále, ktoré ponúka i jediné umelé osvetlenie.

https://horehronie.sk