Správy

Streda, 17. februára 2016 • 08:38.34 • šport

1634x

Fanatickí frolbalisti - Škriekajúce opice

V utorok 16.2. o 20.00 bol na programe ďalší zápas Večernej florbalovej ligy v Brezne. Fanatickí frolbalisti si zmerali sily so Škriekajúcimi opicami. Tieto dva celky dosiaľ mali na konte po jednom víťazstve z minulých zápasov.

Po úvodnom buly sa hralo na oboch stranách skôr opatrne. Žiadny z tímov nechcel spraviť prvú chybu, ktorá by znamenala zmenu skóre. Nerozhodný stav vydržal až do druhej polovice prvej tretiny. V čase 05:50 otvoril skóre zápasu kapitán Frolbalistov Pôbiš. (1:0) Opice sa však nevzdávali a snažili sa vsietiť vyrovnávajúci gól, avšak gólman Frolbalistov Nižník aj po niekoľkých zákrokoch udržal čisté konto. Naopak Frolbalistom sa podaril rýchly protiútok a 3 minúty pred koncom prvej tretiny zvyšoval na 2:0 Lupták po prihrávke Kučeráka. O minútu neskôr však nakoniec Nižník kapituloval, keď Stančík znižoval na 1:2 z pohľadu Opíc. (asistencia Štulrajter). Už sa zdalo, že tento stav vydrží do konca 1. tretiny, ale Fanatickí frolbalisti zahrávali tesne pred súperovou bránou štandardnú situáciu a po šikovnej nahrávke Pôbiša zvýšil 3 sekundy pred koncom 1. tretiny Mirilovič. Stav po 1. tretine 3:1.

Tento gól, ktorý sa Frolbalistom podarilo streliť Opiciam "do šatne" ich evidentne nakopol a v druhej tretine postupne ovládli hru na ihrisku. Postupne sa presadili Lupták, Mirilovič a Kučerák strelil dokonca hattrick. Stav 8:1 pre Frolbalistov. Za Opice korigoval nepriaznivý stav sekundu pred koncom druhej tretiny Štulrajter po nahrávke od Stančíka. Stav po 2. tretine 8:2.

Fanatickí frolbalisti ostali verní svojmu názvu aj v tretej tretine, v ktorej sa neuspokojili s už aj tak vysokým náskokom. Dvojica Lupták - Kučerák, ktorí sa snáď vidia aj "na slepo" sa postupne postarala o ďalšie góly a skóre narastalo až na hrozivých 2:14 z pohľadu Opíc. Frolbalistov tento náskok konečne uspokojil a svoju hru stiahli na svoju polovicu ihriska. Možno aj preto sa v posledných troch minútach 3. tretiny podarilo Opiciam kozmeticky upraviť skóre na konečných 14:5.

Fanatickí frolbalisti - Škriekajúce opice 14:5
Tretiny (3:1), (5:1), (6:3)