machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 31. októbra 2011 • 20:22.51 • informujeme

3344x

Podbrezovským sídliskom Štiavnička pochodovali strigy, duchovia, kostry, deti a dospelí v kostýmoch...

Cesta na Podbrezovskom sídlisku Štiavnička sa minulú sobotu rozsvietila lampiónmi a lampášmi. Na čele pochodujúceho sprievodu bol vyzdobený voz ťahaný koňmi. Atmosféru Halloweenu dopĺňala znejúca hudba z obecného rozhlasu spolu s príbehom vzniku tohto pohanského sviatku. Jednotlivé vchody činžákov sa rozžiarili výzdobou, ktorú si domáci starostlivo počas dňa pripravovali. Okrem klasických vyrezávaných tekvíc bolo možné zhliadnuť pavúky, netopiere, čierne mačky, strigy na metle, ale aj výzdoby z lístia a prírodných materiálov. Dav nadšených ľudí sa presunul na multifunkčné ihrisko, kde organizátori z PV OZ TIMO pripravili pre všetkých typické jablkovo – škoricové koláče, punč a javorový čaj. Zaujímavosťou bola aj horiaca mega tekvica z 200 kusov čajových sviečok.

Na záver sa vypúšťali lampióny šťastia a želaní ako prejav súdržnosti všetkých občanov. Celá udalosť bola nesmierným zážitkom pre deti, ktoré svojou kreativitou a tvorivosťou presvedčili, že Halloween už v dnešnej dobre neunikne ich pozornosti. Vzhľadom na to, že žijeme v multikultúrnom svete, nemožno u našich mladších generácii tento zábavný deň prehliadnuť.

Keďže život je predovšetkým o deťoch, žijeme pre deti, milujeme ich, je teda pozitívom, že aj napriek našim slovenským sviatkom bola príležitosť vyraziť spoločne poprvý krát do ulíc a prežiť tak vzájomne príjemné popoludnie.

POĎAKOVANIE patrí
- všetkým rodinám a občanom, ktorý vyzdobili svoj vchod,
- všetkým, ktorí neváhali a prišli v maskách spoločne s deťmi,
- zástupcom OcÚ Podbrezová a organizátorom z OZ TIMO
- sponzorom (SLOS B.B., Marek Hanzlovič – DURTEX, p. Liptáková (Renault), DJ TOUDY)

Pár fotografií

Autor: OZ TIMO