machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 14. júna 2018 • 07:09.04 • informujeme

1116x

Horehroním na bicykli

Na Horehroní to žije celý rok! Počas najbližšieho víkendu si môžete vychutnať atmosféru cyklopretekov zo sedadla bicykla alebo ako diváci. Prvý deň podujatia BIKETOUR HOREHRONÍM 2018 bude majstrovský, pretože sa budú konať Majstrovstvá Slovenska do vrchu. Druhý deň pretekov, sa tradične bude konať Maratón Tour Route 66 v meste Brezno.

Majstrovská sobota! V sobotu 16. júna sa budú konať Majstrovstvá Slovenska do vrchu v rekreačnej oblasti Tále. Štart prvého dňa sa bude konať o 11:00 hod. pri Hoteli Partizán**** a pretekári si „zadupú do pedálov“ až k Hotelu Srdiečko, ktorý sa nachádza pod Chopkom. Vyhodnotenie preteku sa bude konať o 14:00 hod. Počas dňa bude návštevníkov sprevádzať moderátor Marek Poliak spolu s gitarovými akordmi od skupiny Los Babraccos. Hotel Partizán**** pripraví svoje grilované špeciality a uspokojí tak vôňou a chuťami hladných návštevníkov. „Rekreační cyklisti sa môžu tešiť na testovačku špičkových elektrobicyklov z našich požičovní a taktiež na bohatý sprievodný a animačný program“, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.

Horehronský pretek! Druhý deň pretekov 17. júna sa tradične bude konať Maratón Tour Route 66 v meste Brezno. Štart aj cieľ preteku je situovaný v mestskom parku. Pretekári zdolajú 123 km dlhý okruh a pre menej zdatných je pripravený 59 km dlhý okruh krásnou Horehronskou prírodou. Pretekári doslova preletia na bicykloch krásnymi miestami Horehronia ako je Salaš Zbojská, Červená skala, Heľpa či iné miesta. Súčasťou športovej nedele budú samozrejme aj KINDERTOUR pre deti všetkých vekových kategórii.

Pre najmenších je pripravená detská zumba či detské hudobné centrum Sonita Music a množstvo súťaží aj s tradičnou fotosúťažou o lákavé ceny. Pre dospelých zaspieva Soňa Kopčanová tie najznámejšie hity. Vyvrcholením dvojdňového podujatia bude slávnostné odovzdávanie horehronských pohárov, medailí a ostatných cien pre tých najlepších. Absolútnym finále bude odovzdanie víťazného Horehronského pohára. Záver, tak ako minulý rok, ukončíme našou takzvanou horehronskou hymnou. Viac info o podujatí aj s harmonogramom nájdete TU!

Organizácia a podpora kultúrno-spoločenských podujatí v meste a jeho okolí patrí medzi naše priority. Život v meste, ako aj motivácia k športu a pohybu od tých najmenších až po profesionálov je veľmi dôležitá. Organizáciou podujatí podnecujeme návštevníkov z iných regiónov aby prišli a spoznávali krásny región, život a dianie v ňom,“ povedal JUDr. Tomáš Abel, PhD., člen predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE a primátor mesta Brezno.

PROGRAM:

Majstrovstvá Slovenska do vrchu (16.06.2018) TÁLE
- od 8:00 hod. registrácia pretekárov
- rozhovory s pretekármi
- 11:00 hod. štart pretekov
- 15:00 hod. vyhodnotenie pretekov
- posedenie s občerstvením pri Tálskej Bašte

Počas celých pretekov bude prebiehať grilovačka Hotela Partizán**** s hudbou a príjmenou atmosférou, ktorú Vám zaručí obľúbená skupina Los Babraccos.

Maratón Tour Route 66 (17.06.2018) BREZNO
- od 7:00 do 10:00 hod. registrácia pretekárov
- 10:00 hod. štart pretekárov (dlhá 123 km)
- 10:30 hod. štart pretekárov (krátka 59 km)
- od 11:00 hod. registrácia detí na Kindertour (detské cyklistické preteky)
- 13:30 hod. štart Kindertour
- 15:00 hod. vyhodnotenie pretekov

Počas celých pretekov sa môžete tešiť aj na maľovanie na tvár, Zumbu KIDS a zaspievajú vám Mužská spevácka skupina Krnohári a skvelá Soňa Kopčanová so SonytaMusic - detské hudobné centrum.